Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   27-06-12 15:03

Лятото дойде!

Някои вече са си организирали почивката, други сега я плануват.
Естествено възниква въпросът как да си защитим скъпо струващите вещи и техника, които носим със себе си на почивка от кражба!

Най - простият вариант е да си я оставим вкъщи, заключена зад тежки метални врати и/или пазена от СОТ. Предимствата са ясни - наслаждаваме се пълноценно на почивката. Недостатъците - скъпо струващата техника събира прах вкъщи, неизползвана и не по предназначение и най-вече: без яките снимки във фейса да покажем на приятелчетата къде сме били [smilie3] .

Какво правим, ако решим да си вземем фулфрейма с 2 - 3 обектива, но все пак искаме и спокойно да влезем в моренцето и да си поплуваме без постоянно да се обръщаме и да гледаме с зареден под водата харпун към плажната ивица, дали минава някой съмнителен субект покрай нашата хавлийка ? Какво ако сме на палатка или на бунгало в планината или на морето ? Багажникът на колата дали е достатъчно сигурен или да копаем дупка под палатката ?

Ако е възможно споделете личен опит, съвети, препоръки...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: pepi34   
Дата:   27-06-12 15:12

Аз споделям. Не се краде това което не се вижда. Ако никои не знае какво носиш, и палатката е достатъчно надеждна. Багажника е супер надежден, ако не се знае какво има в него.Аз имам един малко нестандартен приом - не ползвам фотораница. Даже когато ходя на работа не ползвам раница и не се знае какво нося в торбата. Досега не ме е срещал дявола, слава богу. Но да оставя техника за 10 к на плажа, ако няма хора кой да я пази - никога. За палатките - човек който има 10 или 20к за фототехника , едва ли няма пари за хотел!!!А там определено е по сигурно от палатките.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-06-12 15:20

Техниката най-добре под око че много бързо хваща крака. Не бих си я оставил вкъщи, нали идеята на хобито е като ти се снима нещо докато почиваш да снимаш. В багажник съвсем не бих я оставил. Ако си сам с техниката на плажа абсурд да я оставиш и да влезеш в морето.

П.П. Може ако не я вадиш на плажа да я сложиш във възможно по-изкъртена мешка с избелели надписи с химикал и вид който не би привлякъл и гладен бездомник [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   27-06-12 15:26

pepi34, благодаря за мнението. Аз последните години ходих само по 4-5 звездни хотели, ама ми писна! Ядеш по цял ден, наоколо няма нищо - всичко е облагородено... Тази година съм на бунгало!

realnoncho, да! оставял съм си техника във фоточанта на плажа без никой да я пази, но постоянно съм я наглеждал от морето - много крива работа! Може би защото съм бил на гореспоменатите частни плажове на хотелите, никой не е се е изкушавал да ми я вземе.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: PolarBear   
Дата:   27-06-12 16:02

За съжаление, въпросът просто няма задоволителен отговор. Единствената възможност е техниката да е винаги с теб. А на плажа - непрекъснато човек до нея. Приложимо е само ако сте няколко човека и един пази по всяко време.

Всичко друго е в областта на пожелателното мислене. Жалко, но е така.

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   27-06-12 16:07

май май [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: neuromancer   
Дата:   27-06-12 16:09

Специално ако ходя на плаж, не нося техниката с мен. То и без това няма нищо за снимане. Ако ще снимам, си я държа с мен и не влизам във водата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: riddick   
Дата:   27-06-12 16:19

Ето и пример за алтернативите: Olympus Mju Mini

Старите Олита (не само този модел) правеха наистнина страхотни снимки. Новите алтернативи на Пентакс и Оли привличат с това, че може да си ги закачите дори за банския и да плувате с тях[cool]
Истинската техника бих я взел на планина, но на море не. Прекалено много поводи да се отделиш от чадъра и хавлията наоколо[smilie18] [beer] https://photo-forum.net/joro/emoticons/013.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/013.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/003.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/013.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/003.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonElephant.gif



... да не говорим за ужасната жега и солената влага във въздуха. Виж, ако е Д4 хич няма да се замисля - един бокс и на кръста[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: sirkhann   
Дата:   27-06-12 16:37

Аз ходя с DP-то, ама и него не го оставям самичко. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-06-12 17:05

Пропускам да влизам във водата, винаги остава някой да пази!
Иначе- на плажа освен хора какво ще снимате?? Освен да е самотен или рано сутрин или късно вечер...
Минлата година бяхме на неохраняем плаж с доста хора, направиха забележка, че сме "папараци"...Хората ми пречат да снимам като са на плажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-06-12 17:16

Тц, тц... проблемите на белите държави - бъхтиш цяла година в офиса за да изкараш пари за техника, после си съсипваш почивката, защото се притесняваш да не ти я гепят. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: apollo   
Дата:   27-06-12 18:37

Един въпрос... защо ви е скъпата техника по време на почивка?!

1 отговор - гъзария.

2 отговор - безсмислена маниакалност.

3 Натам знам ли ?

Или отиваш да снимаш или да почиваш... във втория случай взимаш удобно сапунерче за семейния албум [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   27-06-12 18:39

neuromancer-е и kvakioh, не е идеята да снимаш на плажа! Идеята е докато си на плажа да не ти гепят техниката, която примерно е в палатката / бунгалото. Определено не е уместно да се снима на плажа, но това е друга тема.

riddick, [smilie24]

sirkhann, като се сдобия някой ден с DP и аз така [smilie3]

на "про"-то n1x0n какво да отоговоря: 1-во нашата държава въобще не е от белите и точно затова е тази тема. В Гърция по къмпингите ставаме за смях, когато решим да си приберем лодките или столовете за през нощта някой да не ни ги открадне... 2-ро какво значение има колко време работя за да изкарам пари за да си купя нещо? Идеята е да не си го купувам 2-ри път и да не си изгубя снимките примерно!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   27-06-12 18:42

apollo, със сигурност не е гъзария! Ако може никой да не ме забелязва и да не си мисли нищо като ме види с фотоапарат най-добре ще съм си - повярвай ми! 2 не е безсмислено, ако имаш апарат и го ползваш! безсмислено е ако не го ползваш!

Все пак май ще стане както казваш накрая - ще си взема сапунерката за под водата...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-06-12 18:46

Няма какво да ме "про"-сваш... това което казвам е абсолютен факт - не е нормално техника, която купуваш за забавление да бъде източник на подобни драми, каквито се описват в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   27-06-12 18:47

n1x0n, с това съм съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: joncy   
Дата:   27-06-12 18:51

Извинявайте че се намесвам в темата,но за тези които ще ходят на Джулай морнинга тази година...как да се опазим сред толкова много хора ? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-06-12 18:56

Аз обикновено се опитам да предвидя какво ще правя.
Ако ще се разхождам или подобно си мъкна техниката с мен.
Ако ще ходя някъде с кола имам на ум ,че може да не успея да паркирам на видно място и ще трябва пак да си зимам техниката с мен.
Ако преценя ,че техниката много ще ми пречи я оставям вкъщи.

О аз не съм щтракач :) За това има по-евтина техника ,която се побира в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   27-06-12 19:05

joncy, ти за техниката ли или за нещо друго питаш? [smilie3]

pd, за по краткотраен престой е така както казваш, но ако останеш за 1-2 седмици...
и аз не съм щракач - правя само по 200 снимки на ден [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: joncy   
Дата:   27-06-12 19:11

За техниката питам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-06-12 19:20

Ми като си щтракач си земи една сапунерка тип гх1 и пуцай.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: vicking   
Дата:   27-06-12 20:23

На плажа само със сапунер!!! Къде ще си въргаляте техниката в пясъците? Наистина не ви разбирам!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: Jankoff   
Дата:   28-06-12 14:00

Когато си на плаж, няма как да насочиш към хора един DSLR. Казвам го и от личен опит - последния месец прекарах почти само в Гърция и снимах десетки плажове. Вижда се от реакциите на хората, че не им е комфортно. Когато са полуголи, са чувствителни. Нормално. А иначе навсякъде по улиците в Гърция (както и в Италия, Испания и пр.) абсолютно никой не се учудва, когато държиш голям DSLR и снимаш. Аз не се интересувам от хората на плажовете, а от самите плажове. Обаче как да им обясниш на плажуващите тая работа? Ако обаче снимаш със сапунерка, дори по-голяма зум-сапунерка, всичко е OK. Приема се за нещо естествено.
Оттук изходът: сапунерка. [shtrak]
Всичко това е малко смешно, защото всъщност, ако искаш да щракнеш някоя хубава мацка (респективно - за дамите - някой мъж), много по-лесно е със сапунерка с голям зум, отколкото с DSLR (където трябва огромен обектив).
И така, на плаж - със сапунерка, с голям зум. [smilie5] [smilie5] [smilie5]
И това е по две причини. Първата я дадох: хем снимаш плажа като цяло, хем отделни привлекателни елементи в него. А, втората, важна за темата тук, е: потенциалните престъпници, като те виждат, че снимаш със сапунерка, изобщо не им минава през ум, че в чантата до теб - избеляла пазарска, има техника за хиляди.
Абе, нема да се даваме на престъпниците, и това е!
Има и различни други хитринки и за извън плажовете, разбира се, ама за тях друг път.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: Jankoff   
Дата:   28-06-12 14:00

Когато си на плаж, няма как да насочиш към хора един DSLR. Казвам го и от личен опит - последния месец прекарах почти само в Гърция и снимах десетки плажове. Вижда се от реакциите на хората, че не им е комфортно. Когато са полуголи, са чувствителни. Нормално. А иначе навсякъде по улиците в Гърция (както и в Италия, Испания и пр.) абсолютно никой не се учудва, когато държиш голям DSLR и снимаш. Аз не се интересувам от хората на плажовете, а от самите плажове. Обаче как да им обясниш на плажуващите тая работа? Ако обаче снимаш със сапунерка, дори по-голяма зум-сапунерка, всичко е OK. Приема се за нещо естествено.
Оттук изходът: сапунерка. [shtrak]
Всичко това е малко смешно, защото всъщност, ако искаш да щракнеш някоя хубава мацка (респективно - за дамите - някой мъж), много по-лесно е със сапунерка с голям зум, отколкото с DSLR (където трябва огромен обектив).
И така, на плаж - със сапунерка, с голям зум. [smilie5] [smilie5] [smilie5]
И това е по две причини. Първата я дадох: хем снимаш плажа като цяло, хем отделни привлекателни елементи в него. А, втората, важна за темата тук, е: потенциалните престъпници, като те виждат, че снимаш със сапунерка, изобщо не им минава през ум, че в чантата до теб - избеляла пазарска, има техника за хиляди.
Абе, нема да се даваме на престъпниците, и това е! [beer]
Има и различни други хитринки и за извън плажовете, разбира се, ама за тях друг път. [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да не ни откраднат техниката по време на почивка?
Автор: imitev   
Дата:   28-06-12 15:51


Пусни го още веднъж - за по сигурно [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »