Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   13-06-12 16:11

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   13-06-12 16:12

Имам spyder 3 pro и до сега не ми се е получавало такъв проблем. Вече на 2 монитора след калибрацията бялото излиза с червен оттенък. Най-много се вижда на този тест. Сивите квадратчета стават розови.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/gaym2633.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/74/18/337d7532c0fb7418.jpg



Опитах какви ли не опции на настройките и резултата е винаги такъв [smilie10] (6500k, 2.2 гама). От какво може да се получава тази разлика ?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: imitev   
Дата:   13-06-12 16:24

Какъв е монитора?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   13-06-12 17:10

Dell 2412m

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: aluethial   
Дата:   13-06-12 17:16

Явно си пипал нещо по настройките на видеото или монитора. При калибриране трябва да са зададени Default настройки (само температурата слагаш на 6500k и вдигаш Brightness за да докараш 120cmd). Също така е добре да си изключиш Ambient Light сензора ако имаш такъв и при калибриране да не оставяш устройството да измерва светлината в помещението.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   13-06-12 17:45

Автор: aluethial
Дата: 13-06-12 17:16

Явно си пипал нещо по настройките на видеото или монитора. При калибриране трябва да са зададени Default настройки (само температурата слагаш на 6500k и вдигаш Brightness за да докараш 120cmd). Също така е добре да си изключиш Ambient Light сензора ако имаш такъв и при калибриране да не оставяш устройството да измерва светлината в помещението.



Видеото не е пипано. Монитора съм го ресетнал. И е на 6500к. Сензора винаги измерва около 180cmd. Пробвах и с изключен и включен Ambient Light. Разлика нямаше. Опитах 6 пъти с какви ли не настройки и нищо. Интересното е, че и на другия ДЕЛЛ го прави същото, но не в червено а в зелено[smilie9]
Започвам да имам съмнения дали не е прецакан калибратора

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: erotila   
Дата:   13-06-12 19:43

... попитай още поне трима човека какъв цвят виждат при 200 на същия този тест /за осветеността/, без да им казваш за червеното и зеленото. Като ти кажат, после им намекни за това което ти възприемаш! И ела пак в темата!


пп
"Вече на 2 монитора след калибрацията бялото излиза с червен оттенък. Най-много се вижда на този тест. Сивите квадратчета стават розови." - а бялото ,бялото квадратче как се възприема.



Публикацията е редактирана (13-06-12 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: amplified   
Дата:   13-06-12 20:19

Да не правя нова тема:
като цъкам по профилите на дисплея на macbook pro при всички освен Color LCD посинява сивото? Обаче пък на този тест: http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php
покаазва много повече квадратчета с другите профили.
Другите цветове не се изменят колкото сивото и жълтото става по-наситено.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 20:22

На това му се казва систематична грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   13-06-12 21:58

Автор: erotila
Дата: 13-06-12 19:43

Бялото квадратче няма проблеми.
Всички на теста виждат сиво както и аз преди калибрацията[smilie5] .
Както казах, не го пускам за първи път и знам какво трябва да излезне. Отклоненията са твърде големи. Щом и на проста снимка виждам как червенее значи нещо се бърка при меренето или не знам какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: erotila   
Дата:   13-06-12 23:31

добре де нали текста вие сте го написали:
"Вече на 2 монитора след калибрацията бялото излиза с червен оттенък. Най-много се вижда на този тест. Сивите квадратчета стават розови." - а бялото ,бялото квадратче как се възприема.

как така:
"Бялото квадратче няма проблеми."


уточни ми бялото ли червенее или сивото за да напиша какво да сториш

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   14-06-12 01:05

Сивото кубче е розовее. Бялото си е бяло или може би има леко жълтеникъв оттенък, но е слабо в рамките на нормите. Но сиво да стане розово не е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: erotila   
Дата:   14-06-12 02:29

всеки ваш пост нови и нови умозаключения... плачи ми се при такива теми

пп
две елементарни неща трябва да се проверят, но с вашите обяснения по-добре да мълчЪ

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   14-06-12 12:57

Да най-добре и правилно е да си замълчите и без това много пишете и нищо не казвате https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0082.gif


Проблема е решен. Мерси на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: int_27h   
Дата:   14-06-12 13:03

Аз имам същия проблем със Spyder 3 Pro на Dell U2311H, само че неутралните цветове са ми със зелен кастинг..

Подозирам отклонение в сензора, та се чудя някъде в София дали може да се калибрира с по-прецизен инструмент и колко би струвало удоволствието?

Иначе зеления каст си го решавам с agyllcms + dispcalgui като калибрацията продължава почти цяла нощ.


Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: imarinov10   
Дата:   15-06-12 07:30

и аз имам същия проблем на Делл у2410 със спаидер 4
вчера цял ден го мъчих и едно и също червеней
preset-custom color
Brightness = 30
Contrast = 60
R = 79, G = 83, B = 97.
на профил адобе ргп
това май са най добрите настройки

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: erotila   
Дата:   15-06-12 11:14

прочетете си упътванията на калибраторите по 50 пъти, после извикайте човек който разбира за да ви премахне проблема, със сигурност няма да е Джийзъс но понякога молитвите помагат

пп
що преди калибрация не си изключите мониторите и после да направите мечтите си реалност... имам клещи от утре ще отварям зъболекарски кабинет... първите 100 човека безплатно

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-06-12 11:49

Червене ви от ъгъла на виждане. И ако не се лъжа това са уж "LED" Монитори... Много е трудно да се калибрира ЛЕД монитор.(аз не съм специалист) но с моя Philips LED голям зор видях... Цветовете ги докарвам с разлика 0.001(грешка) Но cmd-то не мога го кача над 6000К.

Тва е то да имаш ЛЕД Модитор за обработка..

Отговори на това съобщение
 Re: Грешна калибрация на монитор
Автор: alcap007ne   
Дата:   17-06-12 20:30

Въобще не е от ъгъла на виждане. За съвсем ламери ни взехте тук.
При мен беше чисто и просто от контраста.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »