Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: neks   
Дата:   13-04-12 03:19

Здравейте,

първо да се извиня, но предполагам такива теми се пускат доста често, но реших да пусна своя, защото все пак всеки снима различни неша и избора е индивидуален.
С две думи искам да си взема фотоапарат. От известно време разглеждам ревюта и т.н. и като цяло пред мен има следната дилема.
Дали да си взема по-сериозен DSLR или да си купя специфично Canon G1x.

Защо искам да снимам?!
Може да се каже, че съм неук в сферата на фотографията, но не мога да кажа, че съм неук в посока визуални изкуства. Аз съм графичен дизайнер вече може би ~10 години и имам доста добро чувство за композиция, цветове, естетика и т.н. С годините се научих да "гледам", така да се каже и мисля, че фотографията ще ми се отдава.

Какво ще снимам?
Общо взето обичам да снимам неща, които ми грабват окото. Интересни ситуации/предмети. Интересни геометрии. Интересни ракурси. Кадри които в последствие да манипулирам.

DSLR или Canon G1x?

Значи по някаква не много обяснима причина, Canon G1x ми допада доста. Големият сензор. Сравнително компактният размер. Факта, че няма да се чудя какъв обектив да си купя. Качеството на снимките които съм гледал е страхотно. Просто съм очарован от снимките които гледах. Хубави, ясни с добре изразен детайл. Опциите за ръчно снимане, което ще ми даде някакво въведение в света на фотографията. Разбрах, че има много добра стабилизация, което за мен си е голям плюс. Преди имах един Canon A520 (вече откраднат), който нямаше такава и много добре знам колко важна е стабилизацията. Въртящият се дисплей ще е полезен за интересни ракурси.
Какво не ми харесва. Zoom-a ми се струва не много добър. Също така, четох, че е и бавен. Автофокуса има една точка?! Предполагам, че сериозно отстъпва на DSLR-ите в отношение бързина на фокус.
Макар, че е добър за видео, то забелязах, че видеото прави доста гадни изкривявания и линии при движение. Видеото като цяло е малко изгубена кауза.
Струва ми се, че фиксирания обектив, ще ми отеснее бързо и ще искам DSLR.
Проблема с DSLR-ите е в това, че са обемни и според мен съм от хората, които не биха мъкнали тежък, обемен фотоапарат насам натам. Друго, че за тези пари съм далеч от хубавите DSLR. Ако тръгна да се екипирам както си трябва, то цената отива на нива, които ми се струват абсурдни. Мога да си го позволя, но и не виждам смисъл, поне за момента. То даже това е и част от проблема, защото мога да си позволя свестен DSLR и усещам, че ако фотографията ми допадне като занимание ще трябва да имам един такъв по-сериозен апарат. От друга страна ми се струва неоправдано да налея доста пари в DSLR още в начален стадии. От още по друга страна, май е най-логично да си купя хубав апарат в началото и да знам, че до къде ще стигна зависи от мен.

Та така ... ще се радвам да чуя мненията ви и опита ви. Предполагам има хора които са минали по този път и имат какво да кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: hemilio   
Дата:   13-04-12 05:31

DSLR for you[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: localhost   
Дата:   13-04-12 06:55

Вземи си G1X, поснимай, научи техниките, после го продай за 70-80% от цената и си вземи DSLR. И тогава започва мъката с обективите :)

Но ти вече ще знаеш какво снимаш предимно и какви ти трябват.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »