Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-04-12 19:50

Интересно от къде тръгна тая мода, като се продаде нещо в база, да се премахва цената му. От филтри, сенници, раници и светкавици, през аналогови тела и консумативи до всичко цифрово което се продава.
Някакъв страх, някой друг след време да не им подбива пазара, на база на техни стари оферти или просто защото така е модерно - "той го прави - значи и аз не требе да изоставам" [smilie23]
https://photo-forum.net/joro/emoticons/luk.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: stardriver   
Дата:   04-04-12 19:52

Защото има форумни хиени, които следят кой потребител за колко купува даден артикул и след това го хейтват ако го продава за същата или по-висока цена [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: photostoykov   
Дата:   04-04-12 19:58

Causa perduta!

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-04-12 20:03

Има някаква логика, но аз съм за такива хиени.
Взимам запазено "студийно" тяло на 2 години, чиито затвор е минал 60-80 хиляди, след седмица му обявявам цена с 300лв-400лв отгоре, пиша че е на 10 хиляди кадъра и съм с една средна работна заплата отгоре [smilie18]
Но всеки си има принципи и интереси.
Важното е да се развива бизнеса [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: Suggs   
Дата:   04-04-12 20:04

Не са "търговска" тайна, понеже в базара не се допускат търговци. Там се продава само лична техника, значи цените са "лична" тайна [smile] .

Сериозното ми мнение е, че след като един апарат/обектив/друго се продаде, цената му вече не е актуална. И е безсмислено да стои написана.

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: Orlin   
Дата:   04-04-12 20:08

Аз също се дразнех, че изчезва цената, но от друга страна всеки артикул си има конкретни качества, момент на продажба и др., които влияят на цената. Поради това аз също бих изтрил цената на която съм продал. Нека критерия да са новите стоки - техните цени никой не ги крие.

От друга страна, ако попиташ на лично съобщение надали ще откажат информация.

П.П. Майтапа е, че сега не мога да си спомня на какви цени съм купувал обективите си ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: lakosta   
Дата:   04-04-12 20:24

като направя 20%отстъпка на купувача, че ми е симпатичен...симпатична...

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

а ти продаваш същото?...нали ще ти подбия цената



Публикацията е редактирана (04-04-12 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: aldygreen   
Дата:   04-04-12 20:28

Най-добре е всичко да се трие. Заради "форумните хиени". Ама кои са те? Тези ли, които не съвсем почтено позамазват нещата около някой артикул, прекупен от базара и после препродаден, като се преиначава историята и състоянието и т.н.? Или тези, които с една бърза проверка по архивите на базара им вадят "кирливите ризи"?. Резонно е да се смята, че в този форум и базар сме все пак колеги и отношенията трябва да бъдат колегиални и почтени, като на цивилизовани хора. И в историята и сега.
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: cameraman   
Дата:   04-04-12 21:52

Абе, Вие вързахте ли си касовите апарати с НАП? ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: mitku   
Дата:   05-04-12 01:49

Аз пък НЕ си трия цените като продавам нещо ( пример). бОли ме фара кой какви "врътки" смята да прави и нямам намерение да помагам на дребни тарикати да прекарат някой. За купувачите е по-полезно да знаят как вървят цените - информацията е сила. Купувачите имат нужда от подкрепа, а не продавачите - те да се оправят сами. Така вярвам, че внасям своята част от помощта някой новобранец да не се набута. Един да е извадил полезен извод - пак е едно добро дело. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: ivodam   
Дата:   05-04-12 09:27

Параноята е голем страх...

Защо повечето от хората си крият и екзифите на снимките? Какво толкова крият?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: asahi   
Дата:   05-04-12 09:35

Параноята е голям праз.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: dau   
Дата:   05-04-12 11:05

Това не е ли личен избор все пак?
Мисля, че е абсолютно нормално, да няма цена за нещо, което го няма вече...

Дай пример за един онлайн магазин в който има цени за продукт, който го няма? Освен ако не искат да излизат като резултати в търсачките...

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: mitku   
Дата:   05-04-12 11:11

Давам пример: eBay. [smilie24]
Сделките стоят в архива на магазина доста месеци. Естествено, че НЕ излизат в търсачката, но са си налични в архива на магазина и всеки може да види цялата информация за съответната сделка (включително цената, кога, кой, какви залози има и т.н. и т.н., всичко което е разрешено за гледане). Разбира се - може да ги види, ако има конкретен линк, или ако разгледа профила си (или профила на някой, който е правил подобна сделка) и т.н., но информацията си е там, ако човек знае как да я намери. [smilie7]
И обратното - в eBay НЯМА начин информацията да изчезне и после човек да не може да я види, ако иска (и знае как). Никой не може да трие подобно нещо. [cool]

Но както казаха и други по-горе - шубето е голям страх (относно изтриването на тази информация в нашия базар). [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-04-12 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: Suggs   
Дата:   05-04-12 11:16

EBay е специализиран сайт за търговия и търговци. Има рейтинги, правила, и т.н. Базарът на фотофорума е място за публикуване на обяви на хора, които по принцип не се занимават с търговия с техника, а купуват и продават лични вещи, в единични бройки.
Сравнението е неуместно.

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: novi4ok   
Дата:   05-04-12 11:39

Sugds, в голяма грешка си - ибей е точно това, което е и нашият базар - сайт даващ възможност на частни лица и фирми да продават лични вещи и търговски стоки. Това, че формално тук няма търговци... няма да го коментирам, всеки запознат би се изсмял на подобно твърдение. За да не бъда голословен:

"eBay Inc. is an American multinational internet consumer-to-consumer corporation that manages eBay.com, an online auction and shopping website in which people and businesses buy and sell a broad variety of goods and services worldwide."

Колкото до триенето на цените - подобно поведение е типично за българския манталитет и признак за безбрежната му глупост. Българинът никога не е готов да застане зад делата си и да носи отговорност за решенията си, както и никога не разсъждава за подобни отношения като за "бизнес" или "сделка" - обзалагам се, че 90% от занимаващите се с покупко-продажба го наричат на ум "далавера". Което е показателно за мисленето. Като добавим и вечния страх да "не ни посочат с пръст", "да не се окажем виновни за нещо", "да е скрито-покрито" и т.н. - абе смешници сме си и това е. Същият феномен се наблюдава, когато на улицата възникне проблем - всички извръщат глави и гледат да се изметат от там - сакън да не се замесят, защото "не се знае какво ще стане".
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: otvorenia   
Дата:   05-04-12 11:39

Така е , не е уместно сравнението с Ebay. Това е специализиран сайт с правила за плащане и рейтинг на който търговците много държат

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: ivodam   
Дата:   05-04-12 11:41

И какво лошо има човек да може да се информира, да се ориентира като пуска нещо да може да даде реалистична цена, да му се продаде бързо стоката и да не се излага и да предизвиква иронични тъпи забележки?


[smilie7]



Публикацията е редактирана (05-04-12 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: tantris   
Дата:   05-04-12 11:43

Няма нищо нередно да купиш една стока за 1000лв и после да я продадеш за 5000.

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: Suggs   
Дата:   05-04-12 11:54

novi4ok, ти си в грешка. Фирми и търговци нямат право да продават в базара, и много пъти съм бил свидетел как такива обяви са били изтривани.
Не съм нито "за", нито "против" триенето на цените. Както казах по-горе, това е лична информация за продавача и купувача. И всеки има право да реши дали да я споделя или не. Няма нищо общо с интелигентност или отговорност.
Но много ме дразнят в обявите подмятания от типа "Каква е тази цена, еди-кой-си го продава еди-къде-си по-евтино" . Ето това за мен е признак за глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: reason   
Дата:   05-04-12 12:05

То как ще се разбере кой е търговец и кой не като няма ограничения при регистрацията хора с по НУЛА снимки в профила си продават. Определено има доста търговци в базара по мое наблюдение.

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: dau   
Дата:   05-04-12 13:11

И какво сега, да ги задължим да не трият, или ток да пускаме, да ги бием ли какво?

Много ми е било странно винаги как хора се опитват да казват на други хора, какво могат да правят и какво не пречупвайки го през собствените си разбирания...

Темата е тъпа, в нея се лаладжийства и иска да се отнеме правото на хората за избор и желание...

Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: novi4ok   
Дата:   05-04-12 13:12

reason, какво общо имат снимките в профила с това дали си търговец или не? Търговците не могат да снимат ли? Или не-търговците са непременно фотографи със снимки в профилите? И въобще какъв е този критерии - има-няма снимки в профила? Аз например нямам - това прави ли ме търговец или не-фотограф? Я ми разгледай сайта и тогава пак се изкажи...
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: georgivelev   
Дата:   05-04-12 13:58

Според мен трябва да се заведе регистър на техниката, със съответните серийни номера. Така продавачът обявява "Продавам Д90 сериен номер ХХХХХХ" и потенциалният купувач ще може да провери в регистъра на колко кадъра е апарата, кога е купен, дали е в гаранция, кой е бил собственик и за кви пари е сменял собственика.

Вие, освен това, давате ли си сметка, че обявената цена в базара не е задължително да е същата като цената, на която техниката е продадена? Щото може да има пазарлъци по телефона, на лични и т. н.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Търговска тайна ли са цените на вече продадената техника в базара?
Автор: peter_m   
Дата:   05-04-12 14:00

Когато си купувате хляб от магазина питате ли продавача за колко го е купил той и защо го продава толкова.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »