Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: chaldakov   
Дата:   28-01-12 12:26

Fuji X-Pro1 vs Sony NEX-7


Fuji X-Pro1:

Fujifilm X-Pro1 Hands-on Preview
http://www.dpreview.com/previews/fujifilmxpro1/

Fuji Guys - Fujifilm X-Pro1 - Hands-on Preview
http://www.youtube.com/watch?v=Vk8A3Bc8R4g&feature=related


Sony Alpha NEX-7:

Sony NEX-7 In-Depth Review
http://www.dpreview.com/products/sony/slrs/sony_nex7

Sony NEX-7 Menu and Control Overview
http://www.youtube.com/watch?v=IjUSsqX1OOU&feature=player_embedded



Fuji X-Pro1 vs Sony NEX-7:

Техническо Сравнение
http://snapsort.com/compare/Fujifilm-X-Pro1-vs-Sony-NEX-7

NEX-7 versus Fuji X PRO 1
http://www.sonyalpharumors.com/nex-7-versus-fuji-x-pro-1/


Fuji X-Pro1 по-малко шум от Nikon D3:
http://www.f64.ro/blog/2012/01/20/test-fuji-x-pro1/


Fuji X-Pro1 или Sony NEX-7...?!


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hemilio   
Дата:   28-01-12 12:46

малко ли ви беше предната тема за фуджито [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 13:00

зимай което ти е кеф и снимай. За мен няма кнкуренция между тия два апарата.

Просто са за различни хора и двата си имат място. Ако ти харесва фуджи-то не виждам защо гледаш сони-то и обратно.

Има много за което да се кефиш и на двата апарата.

Фуджито е по-стилно и има оптичен визьор това за някои е достатъчно. Единствен проблем за мен е че никой не го е полвал и няма предходен апарат с добра репутация. Тука има съвсем дребни детайли дето може да не работят като света и са дразнещи и X100 - тонове недомислие. Дали ще работи с чужди обективи? Дали ще са добре цветовете с чужди широки обективи, дали при определени сцени интерполацияа на роу от новия сензор няма да прави артефакти разни, дали по-малкия брой червени и сини сензори няма да води до неприятни цветови изкривявания или помазване на определени детайли, дали има начин за прецизен фокус със ръчни обективи, какви опции има при снимане на видео, колко бързо превключват разни неща....много работи. Напоследък все издънки стават с тия работи. Пример Сони А77 - 2-3 секунди да превключи от екран на визьор - супер тъпо ама апарата ти за 3 секунди е неизползваем баш когато искаш да снима.

НЕКС-7 е невероятна техника, просто няма друг подобен апарат и до две или дори три години освен панасоник друг не може и да си мисли да прави нещо подобно. Та за мен смисления избор е между некс-7 и новите апарати на панасоник. Ама това си е моя гледна точка.

Олимпус с ОМ-Д са ми интересни ама много вероятно отново ще се изложат в мойте очи



Публикацията е редактирана (28-01-12 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hemilio   
Дата:   28-01-12 13:04

е как да няма предходен апарат с добра репутация-А лейката? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 13:08

фуджи ли правят лейка м9? не знаех, мислих че са едни Германци

писах горе какво имам в предвид де - много детайли - щото сега един апарат е сложно нещо и има много за изпипване. Няколко пропуска по горните неща и апарата става доста тъпа покупка на тая цена т.е. скъпа гъзарска играчка.

ПП Най-лошото е че тия детайли именно ги няма в ревютата. Тия неща се виждат след година ползване на апарата и сумарно можеш да ги оцениш дали си струва или не. Сони поне хубавото им с некс-5 беше, че пуснаха 5 версии на софтуера и оправиха адски много неща на некс-5 и пак останаха още една планина работи дето явно трябваше хардуера да се пипне и чак са оправени в некс-5н и 7.



Публикацията е редактирана (28-01-12 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: insofia.net   
Дата:   28-01-12 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-01-12 20:16

Fuji X-Pro1 vote [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: kjey   
Дата:   28-01-12 20:41

Fuji X-Pro1 vote[smilie24] [smilie24]
Sony NEX-7 е ширпотреба с типичното за Сони "сапунерско" меню[smilie23]
А с какво ще се захранва тая 24мп матрица[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-01-12 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 20:49

kjey пусках доста примерни снимки пълен размер...значи всички Сони НЕКС обективи покриват 24МП доста добре. Мисля че и Тамрона 18-200 се справя доста добре. Избора е богат.

Единствено приставките на 16мм-ия малко издишат ама са съвсем приемливи щото до А3 формат няма да видиш мекота.

А освен това ползвам няколко Цайса дето са неземно добри.

ама защо ли да четем, като можем да пишем глупости.

Интересно ми за да си толкоз уверен, колко снимки с фуджито и некса си направил. Мисля че резултата е 0:0 щото и двете не си ги пипал (както и ПД)



Публикацията е редактирана (28-01-12 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: kjey   
Дата:   28-01-12 21:23

hotsnail - Един приятелски съвет[smile] - не е необходимо всеки път като стане дума за NEX да обясняваш колко са велики.Аз лично отидох в Фотосинтезис взех един NEX 5N и на 10тат минута разбрах че това не е моя апарат.Така че не е задължително всички да сме NEX маниаци[smilie5]

Това че Тамрон 18-200 се справял добре - няма да го коментирам(зависи какво се разбира под доста добре)
Цайсове за по няколко хилки- ами предполага се че трябва да са неземно добри[smilie24]
За мен лично Фуджито е по смислена с-ма, най важното подплатени с добре премислени обективи(а не със някакви мрачни китаци)
За писането на глупости ще се въздаржа от коментар[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: Suggs   
Дата:   28-01-12 21:40

chaldakov написа:
> Fuji X-Pro1 или Sony NEX-7...?!

Fuji-то ще те кефи повече [smile] . Независимо от чисто фотографските и технически качества на двата модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-01-12 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: kjey   
Дата:   28-01-12 21:57

Suggs написа:

> chaldakov написа:
> > Fuji X-Pro1 или Sony NEX-7...?!
>
> Fuji-то ще те кефи повече [smile] .
> Независимо от чисто фотографските
> и технически качества на двата
> модела.

А както знаем кефа цена няма[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-01-12 22:02

Професоре аз казвам ,коя система повече ме кефи като идея.

Некса са дървета не ми харесват.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: danny_falin   
Дата:   28-01-12 22:10

fuji-то е по-апарат от всякъде, сони и 300 мегапиксела в кибрит да набутат пак няма да има нищо общо с фотоапаратите

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-01-12 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 22:17

да тука е сборен клуб на всезнайковците.

Цайсовете били скъпи...Фуджи правили Лайка фотоапарати ....някакви хора си изсипват комплексарщината...

За Цайсовете единия го взех за 120 лири другия за 230 евра и освен това транспорт т.е. под 1000 лева два Цайса. Пък задминават по качество горе долу всички ДСЛР оптики под 100мм, що така.

@kjey очевидно нямаш идея за какво пишеш просто спри.



Публикацията е редактирана (28-01-12 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: kjey   
Дата:   28-01-12 22:31

hotsnail - това че тебе те кефи да снимаш със ръчнофокусни обективи - ами супер[smilie24], тук се говори за система - апарат+обективи.По горе ти дадох съвет - да не подскачаш като ощипана девойка всеки път когато някой спомене че предпочита нещо друго освен NEX.
Аре със здраве[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 22:37

http://www.youtube.com/watch?v=NmnUXFuZMXQ


Ето едно хумористично ревю на 7-цата.


ПП Инак не става въпрос какво си написал за едно или друго, а за това че нямате идея за какво пишете. Все едно аз да седна, да обяснявам, дали 300/4 или 400/5.6 е по-хубав обектив, за снимане на патки...ми нито снимам патки, нито ще си купя обектив, дето прилича на боздуган, нито ги коментирам. Това е - ако не разбираш нещо не пишеш за него



Публикацията е редактирана (28-01-12 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: insofia.net   
Дата:   28-01-12 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: next_time   
Дата:   28-01-12 22:43

Еееее ... това да съдиш кой колко е човек според това колко пари има е ... да де все едно какво е.Просто лично на мен ми прави много, много лошо впечатление.Не че има значение.Не за друго, а защото историята и дори най-близката ни показва интересни финансови обрати.

Иначе хубаво я движите темата, залагам че до 150-ти пост ще има вече предизвикани на дуел.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-01-12 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: insofia.net   
Дата:   28-01-12 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-Pro1 vs Sony NEX -7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 22:52

хахах може да се спретне един фотодуел, когато дойдат първите Фуджита.



ПП За парите е тъпо да се пише вярно. Пък и един уайлд фотограф само 1 обектив му струва повече от НЕКС-7 + Цайс 24/1.8

ППП За дуела дано на фуджито му е тих затвора да не са всички опердахани в трамвая след снимки [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (28-01-12 22:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »