Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой да купя?
Автор: vMarenski   
Дата:   24-04-12 17:21

Здравейте, фотоманиаци!
Имам намерение да обновя фотографският ми арсенал, ако мога така да се изразя. Досега снимах със Sony a330 и съм много доволен, но го продавам и искам нещо по-добро. Поразгледах американските сайтове и намерих два модела, който ми харесват:
Canon EOS Rebel T2i EF-S и Nikon D3200.
И двата са на цена от 700 долара и имат сходни спесификации, само че Никона е с 24MP, a Канона с 18, което не ме притеснява.
Нужно ми е компетентно мнение, кой от двата е по-добър и кой според вас да си купя.

Благодаря предварително!
Поздрави,
Виктор.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-04-12 17:29

Ниоконът май още не се продава, но давай, по-добре него вземи като излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: ypernev   
Дата:   24-04-12 17:45

Аз също си пазарувам от САЩ и моето мнение, събери още $200 и си купи втора ръка 2 класа по-вискоко тяло, като марката си в въпрос на личен избор. Вечната драма Nikon или Canon винаги ще е на лице, но не мисля, че ще сгрешиш с която и да е марка. Аз се колебая между D7000 и 60D, като май клоня към никона

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-04-12 18:11

Добре си се наклонил ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: vMarenski   
Дата:   24-04-12 19:02

Да, kvakioh е прав :/ Ще излезне след горе/долу месец.. Въпросът е да го чакам ли, или да взема Канона, защото предпочитам малко по-нисък клас, но да е нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: chipsy   
Дата:   24-04-12 19:32

По-добре си купи обективи за Сони-то, отколкото да се набутваш само за смяна на тела без никакви какчествени обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: io_bs   
Дата:   24-04-12 21:25

Щом смяташ, че като имаш 18 или 24 мегапиксела, ще започнеш да правиш по-хубави снимки, не си купувай нищо [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: vMarenski   
Дата:   24-04-12 21:58

Автор: io_bs
Дата: 24-04-12 21:25

Щом смяташ, че като имаш 18 или 24 мегапиксела, ще започнеш да правиш по-хубави снимки, не си купувай нищо

Не съм казал такова нещо, просто отбелязвам, че единия има аванс..
Не съм от най-добрите, но и не снимам от вчера, просто нямам финансите, нужни за закупуване на по-висок клас тяло.
Да си имаме уважението...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: atisas3   
Дата:   24-04-12 22:04

io_bs това беше пълна безсмислица. И телата си имат предмиства. То по твойта логика да взима един 3 мегапикселов за 200 лева и за 1000 лева обективи. Нужно е веднъж да се сдобиеш с хубаво тяло, а после вече 5-10 години, според това как напредват технологиите. Аз съм с T2i само че Kiss X4 (същият, но произведен в Япония) и не чувствам липса, но да уточня, че съм начинаещ![shtrak] Тоя D3200 не го купувай на сляпо, че да не стане като проблема на Canon III и проблема с промяна на скоростта, след осветяване на горният му дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: io_bs   
Дата:   24-04-12 22:20

vMarenski написа:

> Не съм казал такова нещо, просто
> отбелязвам, че единия има аванс..

Такива мегапикселови аванси са излишни. Купи си тяло с удобен захват, удобни бутони и врътки (за теб) и работещо с обективи, които си си набелязал. 6 мегапиксела повече няма да ти помогнат, а само ще ти хард диска.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: vMarenski   
Дата:   24-04-12 22:36

Мисля да изчакам още около месец и да видя първите отзиви от D3200. След това ще решавам, мисля че така е най-удачно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-04-12 22:45

Най-удачно е, да изчакаш месец, два, три... година, две... [cool] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-04-12 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: amplified   
Дата:   25-04-12 02:31

за .. 'около месец' доста пропуснати кадри ще имаш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: reason   
Дата:   25-04-12 08:11

Който и от двата да вземеш все ще ти свърши работа въпроса е дали смяташ да си взимаш обективи по на татък и какви това според мен трябва да ти е водещия фактор не толкова тялото и двете тела са с почти идентични характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: ludiakolio   
Дата:   25-04-12 08:22

Обективите са важни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: tziko   
Дата:   25-04-12 08:55

Kакво не ти даде сонито, че ще го сменяш? Както казаха по-горе "По-добре си купи обективи за Сони-то, отколкото да се набутваш само за смяна на тела без никакви какчествени обективи." това е 100% вярно. вземи някой твърд, светлосилен обектив за сони и ще видиш подобряване в качеството на снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: groshev   
Дата:   25-04-12 09:56

Д3200 го видях в китай предната седмица, излезнал си е просто при нас го няма още[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: steeens   
Дата:   25-04-12 09:59

И аз ще те посъветвам да си купиш обективи и курс, ще има много по добър ефект от смяна на системата. В базара има много интересни предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: vMarenski   
Дата:   25-04-12 14:13

Сонито с нищо не ме е разочаровало, просто претърпя инцидент с кола и започна да дава леки дефекти. Иначе нямаше да го сменям и наистина щях да си купя 1-2 свестни обектива.
Благодаря все пак на всички за изчерпателните отговори и мнения.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: viliko   
Дата:   25-04-12 15:17

[smile]
Ако не си разочарован от Сони и имаш някакви обективи виж и А57 ![smilie24]
Sony SLT A57
Тука го няма още но навън е излязал .


Отговори на това съобщение
 Re: Кой да купя?
Автор: hristomar   
Дата:   25-04-12 15:30

Ами ако обектива от сонито ти е здрав вземи просто друго. Само тяло или с обектив, който нямаш. Например твърд светлосилен. При сони избора от обективи е доста богат - аф минолти, цайсове...
Защо ти е да си сменяш системата. Друго предимство на сонито е стабилизацията вътре в тялото, което също разширява набора от обективи. А и нямам нищо против никон, но точно този клас не са ли без мотор в тялото, което ще рече, че ще си ограничен само до AF-S обективи.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »