Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 монитор за лайфвю
Автор: peter_m   
Дата:   27-12-11 11:08

Въртят ми се из главата следните мисли.

За снимане на предмети (предметна фотография) в домашно "студио" дали може да се свърже фотоапарата с монитор (или телевизор с висока резолюция) като по този начин се вижда "на живо" бъдещата снимка в голям размер. Би било удобно ако например се експериментира с осветлението върху обекта...

За монитора ще ми трябва един преходник vga или dvi към видео ... предполагам ...

Някой пробвал ли е, удобно ли е ...

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: ss_sgp   
Дата:   27-12-11 11:16

не се занимавай с глупости, при снимане на бленда 8-13 трудно ще направиш толкова фатална грешка при фокусиране [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: mitku   
Дата:   27-12-11 11:22

За "преходник" от фотоапарата към монитора ти трябва... компютър. [smilie5]
И съответен софтуер - при Никон: Nikon Camera Control Pro. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: peter_m   
Дата:   27-12-11 11:23

Не става въпрос само за фокусирането - при няколко източника на осветление например по-добре ще се види как е осветен обекта, сенките ... може да се експериментира без да се правят много снимки. Т.е. предварително ще се види резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-12-11 11:26

ЕОС-ите имат софтуер за снимане през усб-то. вярно превюто по скоро прилича на уеб камерка ама си цъкаш всичко отдалечено през компютъра и получаваш снимката веднага на екрана.

Нексовете имат директен изход през HDMI и можеш да гледаш всичко като на екранчето на голвям телевизор - трябва ти кабелче само мини HDMI към HDMI .

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: peter_m   
Дата:   27-12-11 11:36

С такъв адаптор няма ли да стане?


http://www.tvcables.co.uk/images/items/dvi-component-video-adapter.jpg




http://networkcable-tester.com/wp-content/uploads/2011/07/vga-to-rca-cable.jpg



Има и монитори, които са 2 в 1 - монитор и телевизор, за тях няма да ми трябва преходник ... Или направо с телевизор, който е fullhd

Говорим само за монитор/телевизор без нужда от компютър ...

Но ако картината ще е като от уеб камера - няма голям смисъл


За протокола - апарата е никон д5100

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-12-11 11:47

кажи какъв ти е апарата за да се знае какъв кабел ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: Canon   
Дата:   27-12-11 13:18

Работеща конфигурация с контрол на снимането.
Тяло Nikon D5100 -> USB кабел (до 5 метра) -> Комп/лаптоп + Софт (NKRemote, http://www.breezesys.com/products.htm) -> RGB кабел -> Монитор (втори екран или разширен екран), или -> кабелни преходници за някои телевизори, HDMI, SCART в зависимост от портовете на компа и телевизора.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: peter_m   
Дата:   27-12-11 13:30

Последен въпрос: С каква резолюция е сензора на д5100, който определя лайфвю-то. Т.е. ако ползвам монитор/телевизор с каква резолюция ще е изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: klez   
Дата:   27-12-11 13:38

Тея горните преходници директно си ги избий от главата.
Горният е DVI-I -> Component. в DVI-I има аналогов сигнал (DVI-A), който може да се разбие на 3те компонентни цвята... RGB, по този начин от компютър с DVI или друго устройство с DVI да извадиш картина към нещо което има RGB (Component) вход. а НЕ от компонент към DVI :)
Вторият е няква пълна измишльотина на китайците, ужким някои видеокарти имали вграден TVOut в VGA сигнала си, ама аз до сега не съм срещал такава :), но то пак е само VGA -> S-Video а НЕ ОБРАТНОТО :)

Най добре фотоапарат с HDMI и външен монитор с HDMI

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: Canon   
Дата:   27-12-11 13:41

Колкото вади дисплея на апарата. Няма кой да му подава повече пиксели за вюто. Ако на дисплея ти стига - и от монитора ще ти стигне, само дето е по-практично. Но поддържа и увеличенията 5Х, 10X (колкото е в тялото), фокусиране атвоматично и ръчно от софта, ДОФ превю, местене за АФ на увеличената зона, ..., аре да не чета опциите на НКремута

Отделно, ако е управляем компа с безжична мишка и клавиатура е глезотия отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   27-12-11 14:20

Сега съм с Канон и нямам подобни проблеми, но преди ползвах 'DSLR Remote Pro' и си беше свестен софт, Имаше пълен контрол над апарата. Не съм закачал твоя модел, но предполагам че ще работи.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: mr_kras   
Дата:   27-12-11 14:28

На Breeeze софта ми харесва повече от оригиналния Никонски. Като добавка към поста Canon, мисля че можеш да снимаш от компа. А това дава допълнителни удобства.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: Canon   
Дата:   27-12-11 14:34

'DSLR Remote Pro' е за Канон, другия е за Никон.

klez
Как ще върже комп/лаптоп с телевизор зависи от наличните портове в двете устройства, не от желанията.
Аз лично НЕ препоръчвам връзки апарат към телевизор, освен за шоу при семейни тъжества да се видят бабите как са на екрана им.

А когато почнеш да снимаш контролирано и отдалечено през HDMI - ела ми се обади да те черпя бира. Щото при мен работи перфектно това което съм описал.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: Canon   
Дата:   27-12-11 16:13

Отделно, че навлизат и други безжични глезотийки
http://bit.ly/sSbLCO

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: peter_m   
Дата:   27-12-11 18:05

Свързах фотоапарата с usb-ти и NKRemote. Всичко работи [smilie24], апарата се управлява през ПС-то. Е, качеството на лайфвюто наистина си е като през уебкамера, но пък е по-голяма картината отколкото на екрана ... а и прести батерия предполагам. Предимство е и че като се направи снимка директно я записва на компютъра ... не е нужно да се прехвърля от картата с памет. Благодаря за помоща. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: PieroBG   
Дата:   27-12-11 19:45

А за Сони апарати подобен софт дали има? Имам едно Sony R1.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   27-12-11 21:46

"'DSLR Remote Pro' е за Канон, другия е за Никон." - Извинявай, прав си, сега се сетих, че го ползвах, защото работих на Мак, а оригиналният диск със софта на канон се беше скапал.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор за лайфвю
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-11 21:59

Сони нямат tethering на нито един модел доколкото знам.

Ама имат HDMI изход на почти всички нови модели от 2010-a насам. Директно го закачаш на Бравията и гледаш 1080i т.е. 1920x1080. Сони имат и екран дето е специално направен за да си кадрираш видеото. На А77 или НЕКС-7 ще легне перфектно (ама е по-ниско качество от визьорите на апаратите.

Никоните и Каноните от средния клас нагоре имат тетъринг т.е. можеш да ги управляваш през USB.

За олимпус не знам как е.

Ама тоя проблем с макрото при новите апарати е решен с LifeView т.е. имат екран на който се вижда директно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »