Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: goof   
Дата:   21-05-11 13:34

Здравей те, наскоро си продадох дслрчето и сега се оглеждам за нов. Не искам втора ръка, патих си с първия ми фотоапарат така че... благодаря. Та към въпроса. Гледам в ебай.ком ( хамериканския ) и канон 600д с китака е към 570 лири ( 930 долара) иначе по магазините в Англия е по 700-750 лири, та разликата е значителна. Но се притеснявам от този ебай, някои дават гаранция но само за щатите. Искам да ми кажете ако някой от вас е правил такава покупка от ебай и какви са рисковете и минуси те, плюса е е към 100-150 лири.
Благодаря [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: erotila   
Дата:   21-05-11 13:41

минусите идват след това

а те са доста минуса от които дори тези твои 150 лириплюсови ще са бой главата в стената

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: goof   
Дата:   21-05-11 13:44

абе незнам, имам съмнения но познавам 1-2 челяка дет все ми се хвалят че са спестили бая пари от пазарене в ебай...

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: erotila   
Дата:   21-05-11 13:46

пазаренето си е чисто балканска черта... гледай после с сервиза и поддръжката как ще го нагодиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: goof   
Дата:   21-05-11 13:50

не съм съгласен със пазаренето че е само балаканска черта...[smilie6] ама не говрим за това...
въпросче към erotila ти патил си от ебай или просто си негативно настроен

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: borkond   
Дата:   21-05-11 13:56

Money back - ако не отговаря на условията и гаранция, каквато е посочена в условията, но ако се случи нещо в гаранционния период - трябва да питаш търговеца дали можеш да му го пратиш да ти го оправи. Естественно шипинга и загубеното време са за твоя сметка.Така, че е по-добре втора употреба тук с оставаща голяма гаранция, ако искаш да спестиш пари!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: erotila   
Дата:   21-05-11 13:59

от аукро ми плащат да плюя [smilie18]

ако на 20 000 ти се появят 7 мъртви пиксела
ако на дисплея ти се появи сияние, ако на вградената светкавица се стопи огънчето
ако имаш апарат на вратът асистент ли си или фотограф...



не е ли по добре да се вземе нещо от представител и с гаранция от местонахождението дето се намира ползвателя за да ти емирна главата или като стане проблем иБея ще ти го оправи

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: borkond   
Дата:   21-05-11 14:02

erotila - пазаренето е майсторлък и не е само балканска черта, ако не се бях пазарил до сега, то в покупките си щях да съм загубил няколко добри коли, е от време на време има и загуби, но като цяло съм на много плюс, ако бях взел всичко чисто ново!Дори и навън да живеех щях да го правя,т.к. щях да получа 3-4 пъти в повече за същите пари!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: goof   
Дата:   21-05-11 14:04

Borkond, там е че съм на острова... Но незнам, хем се сърби хем бе боли...хем евтинджос хем нещо сигорно, но явно тря да по събера още някой паунд и тогава...
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: erotila   
Дата:   21-05-11 14:13

"Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com"

нали за това е темата, това че в квартала някоя е най красивото създание и красотата и се влачи на катерушките пред блока ама изобщо не ме интересува особено ако си иска снимките за фасбука и, същото важии за кола и за 150 лири...

ко правиш ако имаш 4 ангажимента един след друг техниката не те слуша и ибей ти е далече

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: goof   
Дата:   21-05-11 14:23

erotili, еми ще се бия по главата...[smilie5]
не ми казахте нищо което вече не бях се замислил сам, но просто трябва и чуждо мнение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: neuromancer   
Дата:   21-05-11 16:37

не си мисли че ще ти излезе на тая цена. Добави 20% ДДС (в Англия май го вдигнаха наскоро) и тогава смятай

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: s.lazarov   
Дата:   21-05-11 16:54

Някакъв пич беше постнал youtube клипче, за това как го бяха ужилили. Мисля, че беше за някакъв модел на никон и вместо 3000, продачът го беше преправил на 300 /не си спомням това ли бяха цифрите, но беше махната или добавена една/. Та това са минусите, цените пък са плюсове. Все пак за техника, ако не е нова не мога да се доверя на сто процента на покупка от от там.
Успех! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: goof   
Дата:   22-05-11 02:29

neuromancer за ддс-то не съм сигорен че има...


Иначе, като цяло както s.lazarov каза за техника ако не е нова не мога да се доверя, вече си патих от втора ръка апарат..[smilie9]

еми ще чакаме заплата и отивам до първия магазин... че ми се снима... БлагодаряВи много, че не ме посъветвахте да взимам от ибей...
Живи и Здрави[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: MarinY   
Дата:   22-05-11 02:45

Принципно, в Ибей, търговците не се различават от тези в магазина. В България съм имал повече проблеми в магазините, отколкото в Ибей. По Нета - Връщал съм некачествена стока, заменяли са ми при повреда с ново, дори отстъпки в цената, заради проблем. Защо само за сервиз и гаранции си мислите? В деветдесет процента от покупките, до там не се стига. Светът върви към електронна търговия. Магазините са "за мостри", където ще видиш, пробваш и ... поръчваш по интернет.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: mitku   
Дата:   22-05-11 03:06

MarinY [smilie24]
Има си смисъл от пазаруването по Интернет и то голям, особено в БГ. Просто тук по нашенско цените са много по-високи по нагъзините. Но аз например пазарувам предимно от "острова" именно защото си спестявам разправии по митници, мита, ДДС и т.н. Т.е. в тоз случай не виждам смисъл goof да пазарува от Щатите заради 100-150 паунда. Просто като пристигне стоката ще ти сложат ДДС и ще ти излезе същото... има 20% ДДС доколкото знам и аз - поинтеревувай се там за по-сигурно. Купи си го от Англия щом си там... няма лошо и да е от Интернет. Просто гледай рейтингите и отзивите за продавачите и какво са продавали и може да имаш достатъчна сигурност. НО не гледай само ebay - невинаги там е най-евтино. Например аз преди няколко дни си купих един филтър от Амазон защото ми излезе по-евтино от цените BIN в ebay, че дори и от крайните цени на които завършваха търговете в последните дни докато гледах - понякога (всъщност - доста редовно) в търгове в ebay се получават направо абсурдни цени, по-високи отколкото в нагъзин, че и по-високи отколкото BIN оферти пак от ebay. Явно много често народът изтрещява като гледа да спечели някой търг и не мисли, че вече дори е на загуба. Потърси, имай търпение, разгледай повече оферти, не става веднага ако искаш хем стоката да е добра, хем да е на изгодна цена. [smilie7]



Публикацията е редактирана (22-05-11 03:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: Hotsnail   
Дата:   22-05-11 10:04

Значи малко по конкретно. От опита ми.

1. При покупки на неща в сащ от ес най-често искат да платиш ддс 18 до 22% според страната в ес

2 във великобритания има един куп търговци дето внасят незаконно стока от хонг конг т.е. Без ддс! Цените им обикновено са сходни с американските, но са читави търговци. При тия пичове има дори нишан да ти оправят/подменят нещото ако покаже дефект

3 има супер евтини неща в сащ, необикновено евтини. Най-често това са измами т.е. 60d под 1100 долара най-вероятно е измама. Тука се включват всякакви гадории дето може да се сетиш и обикновено нямат гаранции ми си пише че е на твои риск (ддс пак ще си платиш)

4 за неща над 1000 лева аз пбаче никога не бих рискувал с кое да е от 3-те горни неща. Купувам или от европейски или най-добре бг търговец.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: asahi   
Дата:   22-05-11 10:39

ebay.com не е търговец, а посредник. Като посредник е перфектен и не носи рискове. Насочи притесненията си към продавача. Обикновено всичко си е написано в обявата, така че чети внимателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: goof   
Дата:   22-05-11 14:31

Наясно съм че ибей е посредник и то много добър, купувам си всякви аксесоари и филтри и какво ли не. Но техника особено която е цифра пара, не съм и не мисля. Да в ибей.ко.ук ( английския ) има пак оферти и то големи но не се различават много със магазините 20-30 паунда което не е проблем, смисъл бих си платил тия пари за да си го взема направо от магазин и да намажа с някъв подарък или -50 процента от карта памет или нещо си...
Печелел съм от надаване 1-2 сапуниери и вече толкова много време приятелчета ми не са се оплака ли, но си купих втория дслр от подобен саит на острова еми какво да ви кажа... к@рец... Та почти съм сигурен че няма да си взема от ебай 600д. С темата просто исках малко мнения и отново Благодаря...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: long-go   
Дата:   22-05-11 18:32

D90 + 18-105 VR KIT
--------------------
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=4041&show=additionalNIKON
- 1 599.00 лв. с ДДС
http://www.rajalacamera.fi/PublishedService -
5599,00 €

за сега работя в тази страна но исках от БГ да си купя тяло D90 втора ръка като се върна защото тук всичко е почти по 2 на българските цени че и отгоре,но след обявите за 2ра ръка у нас за 900-1000лв и 449е чисто ново от магазина тук и то не refurbished се замислям как се образуват цените в Бг и наистина ли например Никон и другите марки няма как да имат по-нормални цени за нашия роден пазар.
Относно ибей си бях купил nikkor 50mm f1.8 от китайските и си дойде в кутията,с гаранцията с всичкото дори и транспорта за 92е, като мито не съм плащал ако и сумата да бе обявена от китаеца във фактурата за 70$(за тук става дума). Все пак ибей си е риск ...



Публикацията е редактирана (22-05-11 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са рисковете за покупка на фото апарат от ebay.com
Автор: hotsnail   
Дата:   22-05-11 18:40

Аз пък не мисля че е толкоз зле в БГ.

Може би за Никон и Канон да ама Сони нещата дето си купувам ги няма на по-ниски цени. Никъде. В САЩ ги има без ДДС, но толкоз 20% (там има също ДДС ама не го обявяват и често не се плаща, по-скоро е ДО там ама..)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »