Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 00:15

Може ли някой със 7D да качи добри снимки в raw на 100% да ги разгледам?

Решил съм да си купувам такъв. Другата седмица мисля да взема един под наем от Павилиона да го пробвам, че изчетох толкова неща в нета, че главата ми пуши. През това време ако някой може да качи някой снимки ще съм признателен!

Иначе като се разрових в google намерих освен много теми за липса на острота на 7D и такива където се оплакват за sharpness проблеми със superhiperduper новото D7000 [smilie11] Не се заяждам с никой. Просто ми е странно защо толкова много хора се оплакват от подобни проблеми [smilie11] не само от Канон, но и от Никон?

Само да ви кажа, че всичко което чух и прочетох от вендорите е, че двете AF системи на К и Н са най-новите и модерните и яките и и т.н.

Отначало си мислех, че 7D му има нещо, но като прочетох 4-5 теми за D7000 и взех да се обърквам тотално. Камерите ли са проблема, обективите ли, или хората които ги ползва??? Все пак Никон се справят чудесно с AF-a?

P.S. Не искам излишен спам и спорове. Ако може някой да помогне, да помага!!! Ако ли не, като взема апарата под наем от павилиона, ще кача някакви снимки, доколкото ми позволяват аматьорските умения!

Мерси много

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 00:19

Иначе дори се замислих за D7000 ама не намерих снимки, които да ме впечатлят.

А за 7D на ръчен фокус вижте какво открих. Не е като да няма детайл и острота:


http://farm3.static.flickr.com/2763/4202257636_43a6fc3928.jpg




http://farm3.static.flickr.com/2489/4202023956_c22fe87c2e.jpg




http://farm3.static.flickr.com/2727/4201268687_ffdb89bf7c.jpg




Публикацията е редактирана (03-05-11 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: GenaDP   
Дата:   03-05-11 00:19

Чини ми се, че първом требе да научиш поради що некои снимки страдат от "sharpness проблеми"...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: Danhill   
Дата:   03-05-11 00:22

7D си е много зле!
и кой каквото ще да говори ,а D7000 не съм пипал


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 00:28

Айде пак се почна... [smilie9]

Човек тука да не попита нещо човешки....... [smilie9]

Помолих като човек, отговаряте като .... [smilie9]

Може ли 2 секунди след като някой попита нещо и да наспамите темата??? На какво прилича това [smilie11]



Публикацията е редактирана (03-05-11 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: malakar   
Дата:   03-05-11 00:28

Не знам до колко ще мога да съм ти полезен с оглед на това, че аз се реших за Никон д7000, ама се чудех дали да е д7000 нов или 7д втора ръка. Купих Никоня. Четох и аз за липса на острота, в началото докато посвикна имаше избягали кадри, сега стават долу горе. Тоест аз си мисля, че ако няма някакъв дефект в машината проблемите са в ЗАУ-то, не знам ти с какво си, ама мойто понякога засира яко нещата [smilie5] Ай дано съм ти помогнал. Ако искаш снимки с Д7000 ще ти пратя, ама не виждам с какво ще ти помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: dianspasov   
Дата:   03-05-11 00:29

в БГ форумите е така за съжаление :(

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 00:31

malakar ако можеш прати [beer]

И аз обмислям D7000 като вариант!!!

P.S. Мерси за смисленото мнение [beer]



Публикацията е редактирана (03-05-11 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: malakar   
Дата:   03-05-11 00:31

Вие пък, отсявайте си смислените неща от лайната (без да визирам никой или нищо конкретно) и всичко си е ОК, к'во толкоз се ядосвате [smilie8] Сори за офтопика.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 00:41

За обективите и влиянието им в/у изображението мислил ли си? Освен рязкост нещо друго представлява ли интерес за сравнението и избора ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-11 00:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: liyana   
Дата:   03-05-11 00:49

Апаратът не може да снима без обективи, нали. За да се получи острота, трябва да си не само с хубав апарат, но и с подходящия обектив, да снимаш с правилните настройки и на най-добрата за целта светлина.
Аз снимам с 40D и преди няколко дни си купих 70-200, 2,8. Досегашният ми обектив е доста слаб, в сравнение с новия.
Често снимам конни състезания - прескок. Когато светлината ми пада добре, когато небето е полу-облачно, от 10 кадъра, 8 са станали страхотни, чак не ми се вярва каква острота е извадил калпавият ми обектив. При други условия от 10 кадъра, 5 са боклук...
Бих казала да спреш да четеш, да си купиш апарат и да започнеш да снимаш. Иначе ще станеш много учен, но само на теория:)) Все пак, ако няма да си вадиш хляба с фотография и то с изключително "остри" кадри, снимането трябва да е удоволствие, а не научно страдание:)) Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 00:50

Интересува ме дали наистина има проблеми с точността на AF-a [smile]

Иначе аз и от китовия на 450-ката съм изкарвал доста остри и детайлни снимки. Но избяга ли фокуса с малко и .... Та затова питам.

Сега за да избегнем това с "ти знаеш ли как работи това и онова" ще кажа, ако може просто някой да качи снимки на автоматичен фокус на 100% в raw да ги разгледаме [smile]

Ако иска да групира, ако иска да снима на пойнт на спот, само да е на AF и да са raw на 100%

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 00:53

[smilie5] [smilie5] Хора да поясня. Снимането за мен е само и единствено като прибера и седна да разгледам снимките, пък било и след месец да се раздвам и да ми е хубаво!!!!!!!

Нищо повече [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Това не ми е бизнес, няма да печеля от него [smilie5]

И за тия дето ще ме критикуват, накупил съм най-добрите книги за фотография и съм започнал да ги чета и да се мъча да ги разбирам и да тествам всичко научено [smilie5] [smilie5]

Нищо повече от това да направя поредното нещо започнато от мен като хората и след години да ми е хубаво като разглеждам снимките. Без особени компромиси !!!!!!



Публикацията е редактирана (03-05-11 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: deniac   
Дата:   03-05-11 01:21

Ами аз имам едно 7D, което вадя от чантата веднъж в месеца (предимно да снимам децата), ама всеки път като го извадя му се радвам.
Няколко пъти ти намекнаха по-нагоре за обективите и остротата като самоцел.
Отговорът е: при правилно боравене и добра оптика 7D е способно да вади отлични резултати.
Аз имам някои доста скъпи ръчнофокусни обективи, с матрицата на 7D направо ми се замайва погледа като гледам изображението после на пълен размер. Отлична камера като изработка. Отлично видео. Автофокусът е топ клас с много много ценни настройки. Само към 'шуменето' при по-високи ИСО имам някои забележки.

По-важното е дали ти трябва изобщо да гледаш изображение на пълен размер от 18мегапиксела, като си аматьор!?!





Мога да ти снимам нещо и да ти дам RAW-a, ама първо кажи какви сцени и условия те интересуват. Снимането просто на нещо си в RAW с какъв да е обектив е напълно безсмислено дело.



Публикацията е редактирана (03-05-11 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: avasilev   
Дата:   03-05-11 06:42

http://yovko.net/blog/5006


Виж това има много отговори за теб!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-05-11 07:48

Зимай 7д-то не го мисли.Помисли каква оптика ше му слагаш и зашо въобше искаш 7д?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 08:57

avasilev написа:

> http://yovko.net/blog/5006

>
> Виж това има много отговори за теб!
>

[beer] [beer] [beer] Мерси много!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: nsirakov   
Дата:   03-05-11 08:58

това написаното за Д7000 е достатъчно общо, че да може да се отнася за всяка една камера

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 09:18

Колкото до обективите, за които попитахте, със 17-55 ме интересува най-вече как се държи 7D [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: vuzhy   
Дата:   03-05-11 09:54

Къде да ти ги кача, около 21-22 мегабайта на снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 10:22

Има около 95GB свободни, така че качвай смело [beer]



Публикацията е редактирана (01-06-11 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitku   
Дата:   03-05-11 10:47

Просто и Никон Д7000 и Кашон 7Д са камери със сравнително висока концентрация на пикселите и висока разделителна способност, което съответно поставя малко по-височки изисквания към оптиката... ако човек иска да "цепи пиксела". Не може да си вземеш камера с толкоз висока разделителна способност и да очакваш, че ще е острилка с някакви "капачки" за обективи за без пари. Затуй се вихрят тези лафове из мрежата за "липса на острота", защото народа обикновено се мята на тялото и после за обективите е "както дойде". Ако ги ползваш със читави обективи - няма да има проблем и с двата. Иначе - аз лично бих избрал Д7000, но си е въпрос на личен избор и всеки трябва да си прецени какво иска и как да го постигне. В този ред на мисли - наблегни на размисли над туй какви обективи ще са ти нужни и как ще отговарят на изискванията ти предложенията на Никон и Кашон и според туй избери кой от двете тела да е. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: vuzhy   
Дата:   03-05-11 10:47

Готов си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D молба!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   03-05-11 10:51

Супер. Мерси много! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »