Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: kadro   
Дата:   02-02-11 16:34

Здравейте!
До сега не съм писал във форума, но днеска не ми издържаха нервите, та ще го направя!

Ето за какво иде реч:
вчера си ровя из базара за аналогова техника и попадам на ето тази обява
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=128107&t=128107&phorum_uriauth=

Обявата е за Mamiya ZE-2, на някой ако не му се цъка, цитирам чрез copy+paste

"MAMYA ZE-2 нова с калъф. С обектив MAMYA Sekor E1, 1,4/50. Диаметър за филтър 49 мм. Цена – 160 лв."


Чух се с продавача, разбрахме се за днес.
Срещанхме се, видях камерата. Изглеждаше леко мръсничка, но сравнително запазена... та нали е НОВА!
Апарата нямаше батерии, не можех да проверя дали работи напълно, но все пак го купих.
За да съм сигурен дали всичко е наред минах през сервиза на Наско на Дондуков №18.
....е познайте...
Обектива с гъбички, част от гумените уплатнения на зътвора липсват... и за капак -като че ли електрониката не работи!
Е, обадих се на продавача и питам:
"Защо тези неща не бяха споменати в обявата, пише, че е нова камерата?! Защо не ги казахте когато я купувах? Коректно ли е да продавате развалена или най-малкото не проверена техника?"
Отговора:
"Какво очаквате, да е нова, като от магазина ли...нали я видяхте!! Знам аз, че не трябва да се занемавам с такива, като вас!!! Ще пиша във форума, никой да не търгува с вас."

....кой, по дяволите е този човек, че е знаел, че не трябвало да се занимава с мен... или може би е имал впредвид форума!??
и от къде на къде щял той да пуска тема?

Не би ли трябвало обявата да е коректна, да се споменат дефектите на тялото, гъбичките в обектива...? да се пеше, че е за ремонт или най-вероятно за части...
...а не да се прасне едно "нова с калъф"!??

Аз пуснах темата, не защото обичам да се заяждам, да споря или да направя мръсно на някой. Пуснах я защото се уморих от наглостта на бакалските душички плъзнали дори и тука!

С продавача се видяхме по-късно на Дондуков 18, върна ми 160лв, но той така и не пожела да влезне за да му се обясни какви са дефектите на камерата.

Ето, това беше историята.И имайте едно наум...

Благодаря ви за вниманието!


Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: klez   
Дата:   02-02-11 16:42

Пак като е свършила добре историята ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: riddick   
Дата:   02-02-11 16:49

Че за кого е свършила добре? И двамата са недоволни[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: d_ave   
Дата:   02-02-11 17:06

Ми аз като гледам, продавача е нямал никаква взимане-даване с апарата, която продава, погледнал е, видял е модел, външен вид и т.н. важни неща за продажбата на един апарат и е пуснал обявата ей така, ако се хване някой:) мен ми се струва, че гъбите се виждат даже на гадните снимки, които е сложил, но не мога да преценя точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: rusinov   
Дата:   02-02-11 17:14

Абе гъбите и аз ги виждам прав си, но не е коректо. Сега ако ще пускам обява, но не съм наясно ще напиша - продавам стар апарат ..... нямам идея дали работи, не съм снимал с него и т.н. Сега аз като напиша, че нещо, което продавам е като ново, означава, че и на външен вид и функционално ако го сложиш на витрината никой не би го различил от ново! [smilie24] И мисля, че така е редно, за да са доволни всички. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: cicomanco   
Дата:   02-02-11 17:52

Другият път дайте по10 лв. на Наско за да я погледне преди сделката и да се реши проблема!
Имаш ли идея колко народ нме ползва именно за това , че и пари не им взимам..?

Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-11 17:52

....е познайте...
Обектива с гъбички


Нали си я огледал камерата - как не видя гъбичките? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: yakumo   
Дата:   02-02-11 17:55

Абе, хора... единият не гледа какво продава, другият - какво купува. Е, има малък шанс и така да се получи гот, ама е по-малък от това да се получи обратното. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: asenr   
Дата:   03-02-11 01:02

Nikfoto е постъпил коректно като ти е върнал парите. Не виждам за какво ревеш толкова. Той толкова неща напуска в базара тези дни, нищо чудно да е объркал описанието. И на мен ми се е случвало.

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: pstoev   
Дата:   03-02-11 01:51

kadro....видял си апарата и си го взел,кой ти е крив!разбирам да беше с куриер без оглед,но така...и се оплакваш.
че засрами се!и парите ти е върнал,а не е трябвало(все пак си видял камерата)
цццццц пуста сопа!
всеки си пише както му е кеф,нали затова са огледите!

Отговори на това съобщение
 Re: Mamiya ZE-2 от Nikfoto = мамя
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   03-02-11 01:52

че засрами се!и парите ти е върнал,а не е трябвало(все пак си видял камерата)

gluposti
ne vsichko si lichi vednaga
a i opisanieto ne otgovaria

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »