Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Mec   
Дата:   03-01-11 19:03

Еми много проста работа, в Уиндоуз 7 64 бита не се виждат малките картинки на НЕФ-овете, явно трябва някакъв кодек да се слага, ама кой е и от къде се дърпа.
Ето така се показват:


http://img524.imageshack.us/img524/7780/zanefovete.jpg



и не знам коя снимка коя е, когато искам да копирам някоя в друга папка без ми се налага да отварям специален софтуер за разглеждане на НЕФ-ове.

Имало кодек за Уиндоуз 32 бита който не бил работел с Уиндоуз 7 64 бита.

А сега де, помагайте !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Pavel   
Дата:   03-01-11 19:10

Fast Stone или


Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Canon   
Дата:   03-01-11 19:21

Пусни си виртуална машина - 32 битова

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Pavel   
Дата:   03-01-11 19:21

Пробвай и това


Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Mec   
Дата:   03-01-11 19:34

Мерси [smilie24]



Публикацията е редактирана (03-01-11 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Mec   
Дата:   03-01-11 19:36

Първото от линка проработи, мерси[smilie24]

А иначе от Fast Stone на компютъра с Уин 7 64 бита няма смисъл, щото е с две ядра от по 3ГХц и никонските софтове работят много бързо.

Fast Stone го ползвам на друг компютър с Уин ХП за бързо отваряне на джипезите съдържащи се във всеки НЕФ.



Публикацията е редактирана (03-01-11 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: pumabg   
Дата:   03-01-11 19:56

Имах същият проблем ...http://www.ardfry.com/nef-codec/?src=dlg

За съжаление продължавам да не мога да инсталирам Capture-a 64bit-a Ако някой може да помогне [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Mec   
Дата:   03-01-11 20:01

pumabg
ама това е платено и не ти трябва въобще за Кепчъра, той даже и не е 64 бита, инсталира се 32 битовата му версия там кадето слагаш другите 32 битови програми и си работи.

Фотошопа например се инсталира и на двете места т.е. х86 папката за Програм файлз и другата която е само за 64битовите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Amigo   
Дата:   12-01-11 00:54

Добре де, аз направих това с горния линк, обаче нефовете продължават да не се виждат?! [smilie11] [smilie8] Пишеше първо да се деинсталира стария нефски кодек, но аз изобщо не успях да го намеря... [smilie11] Дайте идея какво да направя [smilie8] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Mec   
Дата:   12-01-11 09:21

кое точно си инсталирал ?

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: victorcito1978   
Дата:   12-01-11 09:36

Амиго,

оправи си настройките на Уиндоуса как да ти показва файловете ... That's all!

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Amigo   
Дата:   12-01-11 10:08

Ами първо даунлоуднах от сайта на Никон кодека, но нищо не стана и прочетох после, че той бил само за 32 бита, а те нямало да правят кодек за 64 бита [smilie9] После даунлоуднах FastPictureViewer WIC Codec Pack 1.68 обаче това нещо не ми е ясно какво е и освен това пише, че е 30 дневна трайъл версия.

Мес, от къде точно и какво дръпна?! [smilie8]

victorcito1978, какви настройки трябва да оправя? Не съм много навътре с компютърните машинации [smilie5] [smilie8]

Изобщо Никон не ми харесва как се грижат за никонци. [smilie8] Бъгавия ВюНХ съм го зарязал отдавна, а и кепчъра май ще спра да го ползвам, щото и той същата боза. [smilie8] Повече никонски софтуеър няма да купувам, така съм решил. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: compur   
Дата:   13-01-11 10:09

Автор: pumabg
Дата: 03-01-11 19:56

За съжаление продължавам да не мога да инсталирам Capture-a 64bit-a Ако някой може да помогне

За съжаление Capture-a 64bit-a няма. Работи в 32bit-a битов режим, при това доста бързичко на по-свестна машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Mec   
Дата:   13-01-11 12:52

Аз свалих ето този
http://www.pcworld.com/downloads/file/fid,83308/description.html?tk=nl_ddx_h_dlfeat

версия 1.66

безплатен е и работи, разкарай никонския 32 бита и това дето ти си го свалял от компютъра ти, рестартирай и после сложи версията 1.66

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Amigo   
Дата:   13-01-11 14:16

Mec, 10X! [smilie24] [thankyou] [thankyou]

compur, със стария кепчър и вюнх нямах никакви проблеми на ХР, но с новите версии и на Виста го правеше, а сега и на 7-та на нови компютри с оригинален уиндоус се бъгва нон-стоп. Същото е и при един приятел. [smilie8]
С Фастстоун и АЦеДеЦе-то проблеми никога не е имало. А сега пробвах и новия фотошоп и никакво сравнение не може и да става. [smilie5] [smilie5] Така че какво означава "свястна машинка"?! [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодек за NEF за Windows 7 64bits
Автор: Mec   
Дата:   13-01-11 18:02

Смени лаптопа с настолен Ацер и шЪ сЪ опрай[smilie24]

---------------------

иначе вероятно правиш постоянно еднакви грешки които не са по вкуса на японската логика и затова така.

На моя (новия де) кепчъра нх2 върви даже с отметката да са активни едновременно всички поправки по снимката. С Уин 7 64 бита.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »