Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: mattridge   
Дата:   21-01-10 03:31

Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400

Какво е предимството на Olympus E-P2 пред Olympus E-P1?

Разликата в цената е $400.

Освен електронния визьор, новия порт за аксесоари и двата нови арт филтъра, има ли нещо друго, което да оправдава тези 400 зелени гущера?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-10 05:56

ами има следящ фокус?

а май и другия фокус е сравним с панасоник

Електрония визоьр сам по себе си май е достатъчен де.

Много мислих дали ми харесват ама за сега не виждам позла от микро 4/3 ако имаш свестен ДСЛР. Ако сега те първа почваш ..... може и да има чуденка. Ама като удобство тия апарати съвсем не оправдават замяната на ДСЛР - поне за мен. Пък за 2-ри апарат теябва да ис с наистина голям китук за да ти хареса варианта.

От фото гледна точка май най доброто е Е-П1 или Г1 другите за видео или де да знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: caro-anton   
Дата:   21-01-10 08:52

На първия пен (поне за мен) огромен недостатък е липсата на визьор. При втория има електронен визьор. Идея си нямам дали е добър, лош, но все пак има нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: serjy   
Дата:   21-01-10 09:04

За мен пък липсата на визьор не е никакъв проблем. Даже напротив, не ми се плаща за нещо което няма да ползвам, а на всичкото отгоре нараства обема и теглото на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: caro-anton   
Дата:   21-01-10 09:09

Поп арт филтрите са ала бала. Не те правят кадъра. Порт за микрофон... при фотоапарат...

Остава визьора - ако ти се пробва - отиди в някой магазин, пипни единия, пипни другия фотоапарат, харесай си обективи (то голям избор) и си готов.

Аз си мислех, че вариото е малко на размер, но като го видях в работен режим, се изплаших. Дано да компенсира откъм качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: serjy   
Дата:   21-01-10 09:15

Аз си мислех, че вариото е малко на размер, но като го видях в работен режим, се изплаших
За 14-42 китовия ли питаш? Ако е за него, мога да кажа само добри неща. Добър е на всички мм. и на всички бленди, а от 5,6 става перфектен. Най-интересното е, че е доста по-качествен от палачинката. Иначе в работно състояние не е малък, неква странна конструкция е.



Публикацията е редактирана (21-01-10 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-10 09:17

Май хората продължават да робуват на клишета!
Микро 4/3 -те не отстъпва по НИЩО на всеки един ДСЛР! Картинката е напълно съпоставима с тазина Д300 и 50Д. С тази разлика че цветопредаването е по-вярно при оли-то! Динамиката на изображението е много близка , а шума до 1600 си е същия! Стабилизацията , прахопочистването и перфектната оптика , компактността и удобството за за работа правят това апаратче почти съвършено!
Единственият проблем на оли е шума над 1600!!!
Другите неща са си както при другите марки , че дори и по-добре!
Големината на сензора занапред ще бъде все по-голям плюс!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: caro-anton   
Дата:   21-01-10 09:40

Ей, това е голям резил твърдия обектив да е по-калпав от варио обектива... единственият плюс на малкия обектив си остава размера. Но не само един размер прави един фотоапарат фотоапарат.

Олимпусът със сигурност е пръв в списъка с цифрова техника, която имам възможност да купя (щото имам и списък с неща, които не мога да купя).

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: didesignbg   
Дата:   21-01-10 09:43

Големината на сензора занапред ще бъде все по-голям плюс!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: serjy   
Дата:   21-01-10 09:50

Големината на сензора занапред ще бъде все по-голям плюс!
За мен е точно така! За други - друго. Снимах три години с кроп 1.5 и за мен по-удачния вариант е 4/3. Това залитане по големите сензори и отричането на всичко което е по-малко си е голяма доза снобарщина.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: next_time   
Дата:   21-01-10 09:51

Проблема ни е че всеки иска да си купи М9 и все сравнява олито с нея, а то олито си е съвсееееем друг апарат и приликата му с телеметричките колкото и да е голяма си остава по-близо до ДСЛР.Даже си е нормалната еволюция на дслр-ите.В началото са ги правели с пентапризма, после с пнтаогледало а сега с пентаелектонно визьорче.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: HAZE   
Дата:   21-01-10 09:54

Пазете си парите,скоро(до 4-5 месеца) ще има нещо което наистина ще си заслужава:


http://43rumors.com/wp-content/uploads/2009/10/6dc8d4c5.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: practiflex   
Дата:   21-01-10 09:57

Разликата всъщност е 300$


http://imaging-resource.com/CAMDB/compare_results.php



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-10 10:08

Казвам само че Олимпус Пен е най-добре снимащия засега Олимпус!
При липса на двойна разлика в качеството на изображението спрямо двойно по-големия сензор на АПС-ите , или Олимпус са супер спешъл дупер или останалите са наполовина скопени!
И в двата случчая Олимпус ценово и качествено е едни гърди напред![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: serjy   
Дата:   21-01-10 10:17

Най-големия недостатък на олимпус е куция и ужасно тромав рав конвертор. В сравнение с него капчер НХ на никон просто лети. Фотошопския конвертор е по-кофти и на детайл и на всичко, та конвертирането от рав си е голема мъка. За сега процедирам като ги обръщам в тиф с олимпускя конвертор и след това в никонския капчер. Супер програмка си е за което им свалям шапка.



Публикацията е редактирана (21-01-10 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-01-10 10:21

HAZE : Само остана да му сложат и АФ асист лампичка на тази картинка :)

И във визьора да може да ти показва разни неща.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-10 10:22

Абе софтуер даискаш.......Лайтрума си е супер! За нещо специално - Оли-студио - тиф - Лайтрум! Оли-студиото прави чудеса с цветовете на Олимпус , но за другите функции е много дръвен!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: serjy   
Дата:   21-01-10 10:29

Абсолюто не му е нужно на пена АФ лампичка. На тъмно определено фокусира точно и без проблем, даже бих казал, че се справя по-добре от никон д80. Това което мен ми липсва е сензор за безжично дистанционно.



Публикацията е редактирана (21-01-10 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: didesignbg   
Дата:   21-01-10 10:34


http://photo-zona.net/images/user26893/album3600/large/1260191165_coqr1172_natura_digitala.jpg


И аз като Haze, пазете си парите идва истинския апарат[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-10 10:35

Серджи! Това е апарат за кеф! Не за работа!!!
Разграничете нещата , излезте от калъпа на клишето което гласи: " Купувам си всяко шестмесечие все по-хубав фотопарат (макар тази категория да е обвита в доста гъста мъгла за повечето) и се гъзаря че съм супер-дупер! Преебвам цените на колегите и си го избивам за нула време! Ставам адски известен и точките във форума започват да се лепят по снимките ми като мухи по пресни вътрешности!"
За съжаление това което постоянно наблюдавам е именно затъване в клишета! Никой не си прави труда да провери КАК е всъщност!!!!![smilie23]



Публикацията е редактирана (21-01-10 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: serjy   
Дата:   21-01-10 10:41

cicomanco, не те разбирам нещо [smilie11] Какво клише, каква работа. Страшно съм доволен от това, че минах на Пен. Любител съм и за мойте нужди фотоапарата е чудесен. Но с никона имах малко и компактно дистанционно което ползвах при самоснимачка. Сега трябва за всяка снимка да тичам до фотоапарата и да залагам брояч, което не е същото. Е, да, има решения с разни дистанциоони, но са по-големи и не ми се взимат такива. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-10 10:48

Нямах теб предвид специално! Извинявай ако така си ме разбрал , но оня ден ми искаха батери грип за Пен-а и бях близо до Апоплексията!!!![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: serjy   
Дата:   21-01-10 10:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: pstoev   
Дата:   21-01-10 11:24

да се върнем към питането на mattridge за разликите между двата...
основната разлика в цената идва от това че еп2 е на 2 месеца на еп1 на година(ако не се лъжа)така че до лятото ралзиката в цената ще падне до 100$..
и другата много важна(за мен)следящия фокус,докато си на фокус-AF Tracking(когато си на макс отворена бленда и снимаш макро от ръка,тогава и 1мм да промениш полужението си и вече си извън фокус или правиш портрет на пияница:)това е много интересна и полезна функция!
но вероятно при следващия ъпдейт на еп1,ще се добави AF Tracking,така че остава възможността да се слага визъор и черния цвят [smile] [smile]



Публикацията е редактирана (21-01-10 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P2 vs Olympus E-P1 = $400
Автор: mattridge   
Дата:   21-01-10 17:43

Благодаря за полезната информация. Ще послушам HAZE. Това на снимката изглежда много апетитно и ако се окаже истина ще е много добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »