Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   17-10-10 23:53

Здравейте. Твърдо съм се решил да си купя преходник за М42 и да снимам макро и портрети с ръчнофокусни обективи. Но не знам откъде да си купя М42 преходника за 4/3 на Олимпус и колко струва. Ще се радвам да ми кажете как мога да се сдобия с такъв преходник, колко ще ми струва и какви макрообективи и светлосилни ще са най-добрия избор на разумна цена. За макрообектива единственото ми задължително изискване е да е с мащаб 1:1, а за светлосилния да е F/1.4 задължително. Няма да е лошо и ако и двата обектива имат от онази точката в средата, която се изяснява когато обекта е на фокус (казаха ми, че някои ръчнофокусни обективи имат такова кръгче, което е замъглено и когато е на фокус става ясно, нещо като потвърждение на фокуса). Благодаря ви предварително и ще се радвам предложенията за обективите да са само за отговарящите на условията. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: serjy   
Дата:   18-10-10 00:24

преходник можеш да си поръчаш при Slav61.
за мазане тоя ми се вижда добре
Zuiko 55/1.2


Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: tvk75   
Дата:   18-10-10 00:41

М42 за 4/3 има в базара,има и един Слав дето ги прави,а има и много хубави обективи на Олимпус ОМ,,

Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: tvk75   
Дата:   18-10-10 00:47

а кой има Zuiko 55/1.2 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: serjy   
Дата:   18-10-10 00:49

не знам, ама аз искам да го имам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: tvk75   
Дата:   18-10-10 00:52

не е зле да се види

Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: next_time   
Дата:   18-10-10 01:00

. Няма да е лошо и ако и двата обектива имат от онази точката в средата, която се изяснява когато обекта е на фокус (казаха ми, че някои ръчнофокусни обективи имат такова кръгче, което е замъглено и когато е на фокус става ясно, нещо като потвърждение на фокуса).


Дали осъзнаваш какво си написал [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Това че някой е казал нещо което не си разбрал не е добро обяснение за написаното от теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: lumix   
Дата:   18-10-10 07:13

Ако това "кръгче" беше в обектива, на всички снимки щеше да имаш кръгче в средата ....[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Макро и светлосилен на М42 и преходник за 4/3
Автор: shtukov   
Дата:   18-10-10 08:30

Всички кръгчета, точки и различни начини на потвърждение на фокуса се намират в апарата, а не в обективите. Зуйкото е съвсем подходящ ама не съм убеден дали ще ти хареса цената му.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »