Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: paradizio   
Дата:   17-08-10 11:06

Здравейте,

Предстои ми заснемането поредица от учебни видео филми със спортна тематика. Представете си тренировки по аеробика на открито (като по Fiesta TV) или тренировките по таебо на Били Бланкс. Това е точно типа видео който желая да заснема. Каква нискобюджетна (до 500 лв.) техника бихте ми предложили да ползвам така че клипчетата да изглеждат добре направени. Имам възможност за графична обработка на материала и съм склонен дори да се обърна към по стари формати като DV да речем стига качеството да е на ниво. Проблем също е звука но мисля да го запиша отделно и после да го наставя. Смятам да ползвам два микрофона - Един shotgun и един тип брожка с безжично предаване (по ebay са доста евтини) като ще запиша звука на лаптоп.

Мерси предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: Han_Solo   
Дата:   17-08-10 11:50

Не е чак толкова проблема в камерата, а във високия контраст - смяташ да снимаш на открито а там нещата особено в слънчев ден са доста зле. другото е че при евтините камери аутофокуса е винаги включен... като ти се разтанцуват участниците и фокуса ще се шашне а на теб ще ти побелее косата[smilie3]
съвета ми е не си купувай камера а си наеми... ама не само камера а и допълнителна техника която е нужна...
абе може да стане ама трябва да знаеш какво правиш и как да подлъжеш техниката за да снима точно така както искаш... и да записва звук както ти искаш, а от въпроса който задаваш си правя извода че не си на "ти" с киното и видеото. Неслучайно има и колежи и няколко университета където това нещо се учи по година- две-три [smilie7] сега доста от камерите поправят грешките на начинаещите и те започват да си мислят че морето е до колене.... затова има и толкова много разочаровани като минат от "турбосапунерка" на DSLR - "аааа този апарат не може да снима"

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: ando   
Дата:   17-08-10 11:52

С бюджет от 500 лв. какво мислите да купите най-напред? За камера, статив, шотгън микрофон и един микрофон брошка тези пари са недостатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: lansky   
Дата:   17-08-10 12:03

що не си платите на някой да ви ги заснеме... верно няма да ви остане камерата за 500 лева вкъщи... но пък ще имате клипчета

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: paradizio   
Дата:   17-08-10 12:43

Ами за мика си мислих примерно за това:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220645827469&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Разбира се не очаквам изумителни резултати.

На ясно съм че най добре е да намем камера, но аз съм Българин и първо искам да видя дали мога сам да си го направя, после да плащам на някой - ген. + Това не обичам да разчитам на друг освен на мен колкото и неизбежно да е. Със софта вероятно ще се оправя. Изискванията не са големи - фокуса е фиксиран, камерата не се мърда почти. Тук там малко зум. Ще има фобнова музика така че тя ще крие излишния шум. най-важно ще е аз какво говоря в клипа.

Тук видях един пич който продаваше 3ccd камера с която беше заснел доста прилични кадри
(http://vimeo.com/7577129)
а цената и беше нещо ot типа на 300 лв. За това повдигам въпроса.

http://www.youtube.com/watch?v=-CMeV_bGPao&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8

нещо подобно mi trqbwa но разбира се това си e професионална изработка, мисля че с малко побългаряване не е невъзможно да се доближим.



Публикацията е редактирана (17-08-10 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: Han_solo   
Дата:   17-08-10 13:33

Ти се опитваш да съчетаеш работата на оператор, режисьор, монтажист, звукооператор и звукорежисьор [smilie11] без да имаш опит???
твоя случай , извинявай, ама малко ми напомня вица за Вуте когато го попитали дали може да свири на роял... поне първо се опитай да присъстваш на заснемането на нещо подобно на твоето и тогава се захващай, така както си го замислил няма да стане с 90% вероятност...
пусни едно търсене с kodak cinematography masterclass и изгледай, пусни едно търсене и с hollywood camera work изгледай и него и тогава пробвай

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: nelvis   
Дата:   17-08-10 13:46

Пускам ЛС.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: paradizio   
Дата:   17-08-10 14:10

Хахахах ок така е, но тук усещам че вече по-учените почват да ми се сърдят за това че си мисля че 5 години висше е изгубено време. Момци споко на ясно съм че тая работа не е баница - троши и яж. Но не ми сердете че искам да съм сигурен, че не мога понеже техниката е напреднала, аз не съм съвсем бос подчертавам с техниката, справям се със софта, поназнайвам нещо за фотографията. При положение че има adobe premiere, 1000 програми за обработка на звук и не ми трябва да правя булет тайм а просто двама човека които тренират в парка все си мисля че има как да ми помогнете. Ако греша или убиждам някой - извинявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: lansky   
Дата:   17-08-10 14:26

никой не Убиждаш - споко

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: paradizio   
Дата:   17-08-10 18:33

Убаво

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: Han_solo   
Дата:   17-08-10 19:36

Че кой се сърди? [smilie3]
Тези съвети ти ги давам без да си упражнявам остроумието. Виждал съм достатъчно прецакани видеоматериали за да съм горе-долу наясно накъде отива работата при теб... ще се радвам да ме опровергаеш.
Трябва обаче освен познанията за техниката и програмите да имаш и някаква представа за принципите по които се прави филмче, затова ти препоръчах да потърсиш тези учебни серии филми.
Да не говорим че както казваш "поназнайвам" надявам се знаеш как да се не объркаш полукадрите , разликите на броя кадри за секунда и разделителната способност свързани с разликите в телевизионните системи, разликите в компресиите, какви са стандартите за звук - като битовве и херци... и всички други неща които биха могли да се объркат дори при заснемането всичко да е ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: Svetlio70   
Дата:   18-08-10 00:03

С техника за тези пари незнам какво ще излезе(всъщност аматьорско видео,дано да не е така),това е все едно с фотоапарата да го заснема видеото....и то спортно мероприятие,да бяха някои които шах играят ясно ама аеробиката нещо....може и да стане на някое баавно дърто блусче [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: hris99   
Дата:   18-08-10 09:21

Относно камерата моето мнение да е по малка и мобилна.Нещо от сорта на SONY HVR A-1.

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: paradizio   
Дата:   18-08-10 10:06

Мерси много за инфото на han_solo и на другите в темата. Задължително ще последвам съветите. Очевидно с 500 лв. няма да стане - дали тогава бюджет от 1000 ще промени нещата.

Бях хвърлил око на JVC Everio GZ-HD7

(http://reviews.cnet.com/digital-camcorders/jvc-everio-gz-hd7/4505-6500_7-32402931.html)

(намерих я към 800лв.), но все си мисля че мога да намера нещо по-евтино и с не по-лошо като качество образ.

Според вас задължително ли е условието 3ccd за да получа качествено full HD. Истината е че видеото ще е предназначено предимно за Dvd и интернет употреба.

Проблема с наемането е, че трябва да се направят много клипчета, не просто една тренировка. Един господин тук във форума ми предложи наемане на снимачна техника за целта за 300 лв. на 3 часа - което вероятно е добра цена, но аз иамам да снимам много материал и ще строша една камара пари. Не че няма да го направя ако няма друг начин, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: Han_solo   
Дата:   18-08-10 11:59

След като говориш за DVD и интернет не е нужно да се хвърляш на HD - стандартната резолюция по европейските стандарти - 720х576 и видеопоток 25Mbit/s /отговаря на миниДВ качество/ са достатъчни. правилно си се ориентирал към камера 3CCD /или 3cmos/ но гледай чиповете да са по-големички - примерно 1/3 инча и нагоре. цените за наем на подобни камери започват от 60 лева на ден... може да са и доста повече в зависимост от окомплектовката, ако решиш да купуваш се намират и на старо ама може да се наложи да хвърлиш куп пари за да смениш механиката и главите...
ето ти сайта на панасоник където можеш да се ориентираш какво и как:
http://www.panasonic.com/business/provideo/cat_camcorders.asp

ето и една страничка на интернет магазин с доста ниски цени и доставки до България:
http://www.globalmediapro.com/

само дето аз не съм пазарувал от него и само съм чувал: "мой приятел си купи от него"
мисля че ти стига нещо от този клас:
http://www.globalmediapro.com/dp/A01D10/Panasonic-NV-MD10000-mini-DV-Camcorder-PAL/

Сам ще видиш че цените на техника , която се позлва за печелене на пари струва доста

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: paradizio   
Дата:   19-08-10 10:16

Мерси, много за подробнто инфо на han_solo [smilie24] много полезен пост благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: ando   
Дата:   19-08-10 15:44

Han_solo, не съм пазарувал от този сайт http://www.globalmediapro.com/
, но преди време търсех информация за него... сайтът е съмнителен и трябва да се внимава с него. Хубаво е, ако някой е купувал нещо скъпо от там да сподели мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: siluet   
Дата:   19-08-10 23:44

Ей това според мен би ти свършило работа макар и да е джобна сапунерка, с голям сензор е, има и вход за външен стерео микрофон, ако снимаш от статив картината изглежда доста добре. Единствено няма да имаш дефокус, ползвам е от доста веме и като пусна клиповете на на 40' ЛСД ТВ 1080п, хората невярват че са снимани с тази "камерка".

http://store.kodak.ca/store/ekconsus/en_CA/pd/Zi8_Pocket_Video_Camera/productID.156585800



Отговори на това съобщение
 Re: Камера подходяща за заснемане учебно спортно видео
Автор: siluet   
Дата:   23-08-10 22:01

Sravnena s 7D

http://www.youtube.com/watch?v=lwFxbIMjcxs



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »