Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujifilm FinePix S1600
Автор: JF   
Дата:   11-07-10 16:42

Здравейте!
Понеже скоро си купих нов фотоапрат (Fujifilm FinePix S1600),а все още съм начинаеща,има някои неща дето не са ми много ясни.Например не мога да разбера защо,когато увеличавам скоростта на затвора и снимам след това,снимката става черна и нищо не се вижда.Нещо не правя както трябва ми се струва,ама не мога да разбера какво..И на стария ми фотоапарат така ставаше..Някой може ли да ми обясни защо така се получава и какво трябва да направя?Мерси предварително..
=)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: montanar   
Дата:   11-07-10 16:43

Чети тук
https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: A.C.N.   
Дата:   11-07-10 19:00


За по-накратко, на ръчен режим трябва да компенсираш "увеличаването на скоростта" с отваряне на блендата. Друг е въпроса до колко е възможно при сапунерките.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: hunterrr   
Дата:   03-08-10 22:12

Трябва да съчетаеш скороста с блендата и ISO-то зависи точно какво искаш ка получиш. Когато нагласяш скорост-бленда, трябва показалеца на светломера(доло в дяснло) да е посредата, зада небъде снимката бледа или тъмна.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: slav4cho   
Дата:   04-08-10 16:15

по висока скорост се използва за да няма размазване но с по висока скорост снимките стават по тъмни следователно с по ниска по светли но когато искаш снимка с висока скорост и да е светла отваряш блендата и вдигаш исото

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-08-10 17:16

Трябва първо да си изясниш как са свързани големината на отвора на диафрагмата ( т.е. блендата), скоростта на затвора и чувствителността (ИСО) в зависимост от осветеността на обекта. Затова е най-добре да попрочетеш от книжката по фотография онлайн, линк към която ти е дал montanar. А иначе от твоите думи не е много ясно какво точно правиш, за да получаваш тъмни снимки. Предполагам, че си в напълно ръчен режим на задаване на бленда и скорост - М, и без да изменяш блендата, увеличаваш скоростта. В такъв режим трябва да следиш индикатора на експонометъра - скала с един знак - трябва да така да променяш скоростта и блендата, ча знакът да дойде в средата на скалата - при нулата. На първо време се опитай да снимаш в полавтоматичните режими - с приоритет на бленда А или с приоритет на скорост S. Ако си в режим на приоритет на скоростта S, ти задаваш скорост, а автоматиката сама определя необходимата бленда. Ако обаче осветеността е ниска, и при най-широко отворена бленда ще се получи недоекспониране и снимката ще стане тъмна. Автоматиката ще те предупреди за това и ти трябва да увеличиш чувствителността (ISO-то). И т.н. Вземи да прочетеш малко книжки.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: digitalgab   
Дата:   04-08-10 22:47

Снимай си на авто и не се главоболи от четене, книжките през зимата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »