Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: HristoV   
Дата:   07-07-10 12:15

Привет съфорумци,

С донякаква степен нжеленаие пиша тази тема, но съм подтикнат да го направя от напоследък зачестили така да ги нарека некоректни "продавачи".

Може и да не ми е работа да предлагам чл.,т. или каквото и да е допълнение към правилата на форума, но мисля, че може поне малко гласност на моето предложение, а то е следното:

Защо не се сложи рейтинг на всеки продавач, така че след като някой съфорумец е контактувал по алъж вериж дела да си дава гласа за конкретния продавач /по желание ест./. С цел повишаване коректността на "Договореностите", защото това, което се продава е изцяло на устна договорка.

Защо не се сложат 5-7, колкото щете звезди и на всеки продавал у форума, при желание на клиента да дава коментар /както се е практикувало до сега в темата на обявата/ така и във статуса на самия продавач. Да видим тогава кой с какви очи ще продава!??

По този начин, начинаещ купувач не познаващ продавача ще добие някаква представа за човека /дори бегла да е, ще се гледа с друго око на този човек/.

Мисля, че всеки ще ме разбере.
Питам собствениците на сайта, админите, съфорумците и пр., моля дайте мнение.

Благодаря предварително! [beer]
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: navy   
Дата:   07-07-10 12:18

Разбирам те чудесно...

Ти ли плащаш?
[smilie5]
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: van4o94   
Дата:   07-07-10 12:20

Готина идея[smile] [smilie24]
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: jokevcv   
Дата:   07-07-10 12:24

[smilie24]
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: didesignbg   
Дата:   07-07-10 12:25

я, още една тема потегляща към вечните ловни полета, като предните хххххх теми.
Защо ли админите не затворят базара за един ден, предвид често изпищялите? [smilie18]
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: boncho_marinov   
Дата:   07-07-10 12:27

няма лощо, но би следвало да има и за куповачите...[smilie24]
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: imitev   
Дата:   07-07-10 12:36

купУвачите...
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: HristoV   
Дата:   07-07-10 12:51

ОК, нека и за купувачите да има.
Нека гласност да има.
Аз дали плащам или не, за да пусна темата нещо не съм очарован от това, което се случва.

Понякога има недоразумения, някой продавач да пропусне НЕУМИШЛЕНО потенциален клиент, но в такива ситуации си личи кой е коректен. Обикновено хората се извиняват, човечно е да сбъркаш, нищо не пречи да се извиниш и аргументираш - другите ще те разберат.

А щом пускам темата, значи има доста от другия бряг.

Кои ли са? Нека се видят с времето...[shtrak]

 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: pifakiz   
Дата:   07-07-10 13:02

Това нещо го предложих доста отдавна.

Тогава беше отговорено, че нямало кой да го прави, да отчита рейтинг и т.н.

Обаче може да се направи друго.

Най-простото нещо е една тема "отзиви за продавачи и купувачи", която да стой най-отгоре в раздела базар.
В нея всеки да може да напише своя отзив за даден продавач или купувач.

Така никой няма да е нагърбен да отчита каквото и да било.

Идеята беше подкрепена от доста колеги тогава, но уви, всичко беше без резултат.
Така ще стане и сега, сигурен съм.

Затова по-добре не се мъчете напразно да давате предложения.Само загуба на време.[smilie23]



Публикацията е редактирана (07-07-10 13:04)
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: da_durty   
Дата:   07-07-10 13:45

Може да се направи една sticky/закачена тема като например "Черен списък на продавачи и купувачи" и бял такъв. Софтуерно мога да помогна, ако ми се каже каква е платформата на форума, можем да измислим някаква рейтинг система...безплатно [beer]
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: nodoubt   
Дата:   07-07-10 13:49

форума не е за предложения към админите.
веднъж пуснах почти същата тема и спечелих седмица на въздух.

 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: serjy   
Дата:   07-07-10 14:28

За мен, би било от полза, ако търговците си търгуват в радел отделен от този на обикновения потребител, решил да продаде нещо, веднъж в годината. Досадно е да се гледат обяви на едни и същи хора. Ако си има търговски раздел, що да няма и рейтинг там? А и админите могат и таксичка да им събират. [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-07-10 14:31)
 Re: ПРАВИЛА ЛИ?, какви правила?
Автор: admin   
Дата:   07-07-10 14:34

Секция базар на ФФ не е ebay, нито електронен магазин с продавачи и купувачи. Това е форум за лични обяви за употребявана техника.
Ако има некоректен продавач - моля сигнализирайте. Записано е ясно:
7. Доказано некоректни продавачи ще бъдат отстранявани от сайта, след сигнали на ощетени потребители.

9. Отговорност за съдържанието на обявите носят единствено потребителите, които ги пускат. Фото Форум не носи отговорност за некоректни и провалени сделки извършени от потребители на сайта.


Ако решим да не е форум и направим нещо от рода на ebay, тогава ще говорим за рейтинги и т.н.
За сега е просто форум за лични обяви за лична употребявана техника.
Това е добре да се запомни и да се спазва, защото периодично деактивираме хора, които се опитват да го използват за магазин и да продават нова техника там.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена