Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 10:39

Докато разглеждах сайта на ДИНАФОС, се чудех дали не е по-добре да си взема външни светкавици за парите, за които се продава ФЛ-36 за Олимпус. Щото мисля да събирам пари за ЕОС 550Д и не искам да хвърлям пари за Олимпуски чарколяци, пък докато ги събера ще мине доста време, а вчера пак си изпатих от вградената светкавица [smilie2] Зачудих се и що значи термино "стробист", почетох и се оказа, че т'ва бил свръхентусиаст постигащ чудеса с няколко външни светкавици. Таа, куесчънът ми е ко мислите за туй http://www.strobisto.com/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=651
Цената много ми харесва, пък и са двечки, че и със стативчета [smilie5] Не съм глезльо и не ми пречи да мъкна сак с мен и монтирам и размонтирам. Стига ми да има по-добри резултати от вграденото пишле дето изскача и ослепява хората. [smile] Тааа, ко мислите. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: chill   
Дата:   27-05-10 10:41

http://www.strobist.com


http://strobist.blogspot.com/2006/03/lighting-101.html


http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1096161




Публикацията е редактирана (27-05-10 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 10:41

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: chill   
Дата:   27-05-10 10:43


http://www.strobella.com/PIC1_HOME_ok3.png




[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 10:48

[smilie18] [smilie18] Значи още съм си аматьор [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-05-10 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: raykov   
Дата:   27-05-10 16:20

Аз имам такива светкавици и съм много доволен. А и предложението на Стробисто е доста апетитно. На твое място щях да си го напазарувам това комплектче. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: borovinka   
Дата:   27-05-10 17:26

От сиромашки начин да се правят някакви по-сложни светлинни конструкции с ръчни светкавици, стробизмът се превърна в масово увлечение, мода и дори скъп спорт. Вече има доста стробисти с по 5-6 580EX, които струват колкото нелош комплект батерийни генератори и импулсни глави.
Радвам се на хора, които правят впечатляващи кадри с ръчни светкавици, ама малко шашава ми се види тази работа. От друга страна има някаква романтика в стробизма, например, като да пътуваш 3 дена с велосипед до морето....

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: b00m   
Дата:   27-05-10 17:38

borovinka,
Много добре си го описал [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 17:43

Сиромашия до шия [smilie18] [smilie18] [smilie18] Не всички сме с Д700. Пък дори и да имах парите да си купувам всичко дето ми хареса, пак нямаше да пълня джобовете на Олимпус с техните цени, да не говорим и за 60%та надценка на фотосинтезис [smilie23]
П.С. Относно сиромашията във фотографията - много е относително - аз мога да снимам е Е-420 и да хвърлям всичките си пари по тунинг на Прелюда и да го направя по-мощен и по-красив от нова кола. Ти пък може да си караш Вектра 1.7 дизел, че харчи малко, но да снимаш с Д3. Е кой е по-сиромах? Въздържай се от категоризиране - най-малкото защото всеки от нас си има различни приоритети според които изразходва финансовите си средства.



Публикацията е редактирана (27-05-10 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: GenaDP   
Дата:   27-05-10 17:46

Стига ми да има по-добри резултати от вграденото пишле дето изскача и ослепява хората. Тааа, ко мислите.

Ако не ти е ясно каква ще бъде разликата, мислим че е наложително да отделиш известно време за четене или, ако предпочиташ - курс по фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-05-10 17:55

Че какво им е на някоя и др светкавица и чадърче + разходка из природата или подходящо място за снимане? Пешо преди време беше показал снимки от подобна разходка и бяха повече от добри. Ако човек умее да снима и с една външна светкавица ще направи чудеса [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: chill   
Дата:   27-05-10 17:56

Така ли било ... стробизмът бил сиромашка работа ? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 18:02

Курс по фотография не ми трябва на този етап - снимам за мой си кеф - не за кеф на някой друг, не за да оглавявам класации по рейтинги. Пари за такова нещо няма да дам засега. Книга бих си купил с кеф, даже не една, колкото трябва толкова. Обичам да чета и да уча. А иначе, ако знаех какъв ще е резултатът, нямаше да пускам тема, нямаше да се колебая, направо щях да ви инфоримирам, че съм купил комплекта и да ви покажа резултати. [smilie21] Извинявам се, ако звуча груб, не това е целта ми, но ако може по същество както Райков. Аз си знам, че още не мога да снимам като хората, не е нужно да ми го натяквате. Благодаря.

П.С. Има голяма вероятност да съм повлиян от нервите, които днес изхабих в работата, моля за извинение.



Публикацията е редактирана (27-05-10 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: burnmaster   
Дата:   27-05-10 18:08

След като си се отказал от Олимпус ,вече си една идея по напреднал фотограф.[smilie24].
Въоражен с Канон квото и да правиш все ще ти носи радост.

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: borovinka   
Дата:   27-05-10 18:09

Да, chil, точно това беше. Да направиш нещо впечатляващо със минималистични технически средства и минимум други инвестиции. Иначе казано - с евтини ръчни светкавици да снимаш (почти) като със студийно осветление. Сега се превърна в мода и спорт. Някои инвестират в техника за стробисти доста големи суми, доста по-големи от цената на добър комплект студийно осветление (в т. ч. и пренмосимо такова).

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: GenaDP   
Дата:   27-05-10 18:18

Обичам да чета и да уча.

Ми кой ти пречи? Научи основите на осветлението, и ще се светнеш каква е разликата м/у малка светкавица и голяма светкавица...

Има достатъчно материали по темата на английски, предполагам има и на български нещо по въпроса.

В една скорошна тема написах, че се каня да кача разни материали на тема "импулсно осветление", едната от темите е точно разликата м/у репортажни и студийни светкавици. Но кога ще е готова статията - божа работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: MarinY   
Дата:   27-05-10 18:27

За светкавиците и моноблоковете.

От два месеца си играя със светкавици. Чета по малко. Интернет е пълен с тонове информация и примери. Забавно и неочаквано интересно е.
Разликата е една - мощността, което е плюсът на моноблоковете - покриват по-големи разстояния и площ на композицията и донякъде можеш "да се конкурираш" със силната естествена светлина на открито.
Всичко останало е в плюс за светкавицата - мобилност, лекота на контрола.

Цената - хич не е по-евтино.

Номерът е, че като започнеш да си контролираш светлината, ползването само на естествената ти седи винаги, малко плоско.

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 18:31

Дано да е по-скоро, за да я прочета :)



Публикацията е редактирана (27-05-10 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: darksorrow   
Дата:   27-05-10 19:29

като започнеш да си контролираш светлината, ползването само на естествената ти седи винаги, малко плоско.

запомни това.

като надобрееш повече, ще откриеш, че все по-често искаш да снимаш на естествена, мога да се басирам на което.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 19:37

По-хубаво от естественото няма - и при циците е така и при светлината предполагам [smilie5] [beer] Но както и при циците - по-добре силикон пред нищо - така и по-добре таз китайска светкавица без ТТЛ, пред вграденото мъниче - че много тъмница с него като съм в голямо помещение - пък груповата снимка на класа в тъмната градина на ресторанта....направо не ми се коментира как се изложих - ИСО 800 + светкавица и снимане на 20 души от 10 метра - тъмно като в гъз братко. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: MarinY   
Дата:   27-05-10 20:51

дарксороу, почти се съгласявам с теб, с малкото изключение, че говоря за контролиране на светлината. (а тя е всякаква)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: ffwd   
Дата:   27-05-10 21:12

Това е стробист:


http://87.121.7.213/site_pics/189/w_1251332814_FWD_5372_web_forum.jpg



[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   27-05-10 21:20

Верно е сиромашко - нема пари за дрехи, камо ли за студийно осветление [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: ffwd   
Дата:   27-05-10 21:21

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що е това стробист????
Автор: GenaDP   
Дата:   28-05-10 00:10

Разликата е една - мощността

Не само. Още ъгъл на светене, налични аксесоари, захранване, време за презареждане, издържливост на по-сериозни натоварвания...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »