Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: nikita   
Дата:   15-03-10 16:04

Моля ако някой е тествал да сподели какви са резултатите.Знам че SB-800 и 900 са по добри,но ако може някакво сравнение....??
Това казва продавача>>>>>>
http://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=72&divisionid=3

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: HP   
Дата:   15-03-10 16:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: anastas   
Дата:   15-03-10 17:55

Имам няколко тестови кадъра с нея но не съм тествал подробно.Пробвах я на семинара проведен отstrobisto
На какво тяло искаш да я ползваш?
С тяло Д 90 ттл-а работеше коректно.На мен ми е любопитно какви са ограниченията за ползване на ттл с тяло д 50? Инфото е от линка даден от теб в пъри пост.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: drkskwlkr   
Дата:   15-03-10 20:39

anastas написа:
> На мен ми е любопитно какви
> са ограниченията за ползване на ттл с тяло д 50?

Занимавах се веднъж да си разясня казуса с несъвместимостта на YN-465N с Nikon D50/D100 и не установих със сигурност причината, но фактът е, че когато светкавицата е установена в iTTL режим и се постави върху D50, се запалва преди да се отвори затвора, сякаш прави pre-flash за определяне на правилната експозиция.

Не разбирам много от Nikon-и, но ми направи впечатление, че D50 и D100 ги дават че са съвместими с по-старата TTL система на Nikon (май DTTL се казваше...) и май само на думи поддържат iTTL. В брошурата на D50 (http://www.hadarphoto.co.il/Pdf/d50_2p.pdf) пише някои странни неща: в секцията Flash Control се говори за iTTL само в Spot Metering Mode, а докато тествах постановката, не се сетих да проверя на какъв режим е установена камерата.

Както и да е - с по-новите тела на Nikon (тествано на D80, D90, D300) светкавицата си работи, а аз споделям мнението на НР, че е супер за любителска работа.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: slavoart   
Дата:   15-03-10 20:54

Нямам наблюдения 465 но от месец използвам 467 http://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=150&divisionid=3
и съм възхитен от резултатите. И на трите ми канонски тела се държи без проблеми и нямам грижи с разпознаването[shtrak]



Публикацията е редактирана (15-03-10 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: anastas   
Дата:   15-03-10 21:00

[smilie24]
Много полезно инфо.Аз предполагах че е свързано с по високата синхрона скорост на тези тела но явно съм грешел.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: anastas   
Дата:   15-03-10 21:13

467N- се очаква да излезе на пазара този месец.Да се надяваме че ще има пълна съвместимост с всички никонси тела.Ако е така ще е добро бюджетно решение и донякъде конкурент на sb-600.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: HP   
Дата:   15-03-10 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: Alex_stand   
Дата:   26-05-10 17:17

Ако ви е интересно излезе и 468 ТТЛ


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: drkskwlkr   
Дата:   26-05-10 22:56

TTL, ама за Canon, малко не е по темата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица YN-465N моля за мнения
Автор: emil_manolov   
Дата:   27-05-10 01:26

Здравей,
Имам YN-465N от началото на април, купих си я заедно с този радио тригер http://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=reviews&action=details&review_id=9&categoryid=54
от bviphotovideo. Много съм доволен и от светкавицата и от тригера. Снимах на бала на една приятелка тази събота - в заведението (изцяло изкустена светлина и доста тъмничко) и навън. Фотоапарата ми е Д3000, светкавицата използвах в ТТЛ режим през цялото време. Мисля, че нямам нито един пре/недоекспониран кадър, абсолютно никакви проблеми. Много съм доволен от резултатите. Само да отбележа, че това е единствената ми светкавица и нямам наблюдения върху други марки/модели, така че не мога да направя сравнение. Но по мое мнение се справя перфектно... липсва ми само ТТЛ радио синхронизация [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »