Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Зум за любител
Автор: BatV   
Дата:   01-05-10 02:00

Здравейте,

Преди година и полвина си взех първият апарат D60. От тогава щракам, уча се и се радвам на резултатите. Заразих и брат ми. Той си взе D5000.
Оборудвах се със статив и еднин твърд обектив - 35/1.8.
Сега умувам за зум.
Спрял съм се на 70-300мм VR. На моята камера ще дойде 105-450мм. Изчетох доста ревюта - общо взето има добри отзиви. Цената ми е екстра. Притеснява ме е единствено, че е модел 2006. Слухове за наследник из нета няма.
Другият които съм взел на мерник е новият 70-200VRII. Tук цената е съвсем друга, както знаете и ми е мааалко солена - все пак не си вадя хляба с фотография, но мога да я преживея. Четох, че реално този обектив е около 65-165мм. При мен съответно 100-250мм.
Знам, че двата обектива са съвсем различни като клас и трудно могат да бъдат сравнявани. Но все пак се поставете на мое място и изберете някои от тези варианти:

1.Грабвам 70-300VR веднага. (Спестявам си 2.7К за по-хубаво тяло.

2.Чакам да излезе алтернатива или обновление на 70-300VR.

3.Вземам 70-200 , мръщя се докато броя парите и си повтарям наум "кеф цена няма".

Забравих да кажа какво ще снимам - кучета и деца в движение ,а и някое друго пиле да видя дали ще се зарибя.

И основният въпрос които ме мъчи е дали е очебийна разликата в качеството на изображенията(за любител като мен). Иначе съм запознат с другите предимства на 70-200VRII - по-бърз фокус, по-голяма светлосила, по-добра изработка и т.н.

Поздрави![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: MarinY   
Дата:   01-05-10 04:45

Вземи си 70-300. "Очебийната разлика" е при гледане на 100% и при голями принтове. Новият 70-200 е прекрасен, но ще трябва да си смениш и тялото.

За начало, а и не само, 70-300 си е обектива за "запален любител".
[shtrak]

П.П. Приятелски съвет: не се поддавай на влиянието на пикселоброячите. Удоволствието е другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-05-10 08:00

Наистина нямат много общо, 70-200 е просто друг клас, остротата му е такава, че практически компенсира тия 300мм :) Да не говорим ако му закачиш телеконвертор по-късно. С новия х2 който се чака според ревюта е яка комбинция за 200-400мм [smilie3] Не че 70-300 ВР е лош, напротив, цена/качество е супер [smilie24] Годината да не те притеснява въобще... Избора си зависи от теб и от твоята преценка дали ти се харчи повече и дали има смисъл като цяло.... Вариант е да си вземеш сега 70-300, да поснимаш, ако се зарибиш да снимаш пилета, скачаш на 300/4, ако не те удовлетворява качеството, вземаш 70-200 и така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: mitku   
Дата:   01-05-10 08:18

И аз като другите - вземай 70-300ВР и вкарай останалите пари в нещо друго, ще имаш повече полза. А след една година и сам ще знаеш дали 70-200 ти е ЧАК толкоз нужен и винаги може да продадеш 70-300 (особено ако га вземеш от базара - и с пари няма да си на загуба) и да вземеш 70-200. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: BatV   
Дата:   13-05-10 12:58

Благодаря за съветите!

Послушах и взех 70-300VR.
VR-a много радва.
Качеството на изображенията ми допада (поне за сега). Качил съм и малко снимки на пилета с него.

Да питам , спокойно ли мога да го закача на статив, защото обектива е доста тежичък и малко ме съмнява да издържи, хванат само за тялото?


Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: landstar   
Дата:   13-05-10 19:43

БатВ! Връщай обектива! Алоууу, как със три поста избра бе? Аз взех 70-300 да го пробвам, пробвах го една седмица, викам - да пробвам и 70-200 - първия, ВР 1. Е, взех втория. Ако можеш - върни го и си вземи стария 70-200. Доволен ще останеш и разлика ще видиш! Със 70-200 се вижда и планетата Бабуин и Джар-джар как фотогрфира принцеса Лия!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: Mec   
Дата:   14-05-10 10:12

Относно стабилизацията която била радвала много, ето тука вчера снимах нещо на 200 мм :

https://photo-forum.net/i/1307331


я да ви видя дали ще познаете на каква скорост е правено ???
Снимал съм от ръка с тамрон без стабилизация, при това при напълно закрито от облаци небе.
Снимката е резната малко от горе и отдолу (отстрани повечко но това не е важно), иначе казано бил съм достатъчно далече от сниманите обекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: snoopoff   
Дата:   14-05-10 10:27

Мец - кофти кадър...

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: Mec   
Дата:   14-05-10 10:32

Добре snoopoff , разбрахме че не разбираш нищо от скорости на снимане.

п.п. за следващите злобари - не се гласува, не бойте се.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: snoopoff   
Дата:   14-05-10 12:08

Ми видях в темата "какво заснехте днес" беше писал 1/250-та. Кво от тва, че няма стабилизация?

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: zhbuts   
Дата:   14-05-10 12:35

200 мм и скорост 1/250 си е направо щракане с пръсти. Ама мазничък нещо кадърът.
VR ти трябва например при 1/60, 1/30 и т.н. Дотам спокойно се удържа от ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: d_ave   
Дата:   14-05-10 14:03

Мец, наистина ти е бая мека снимката, а и фокуса нещо хич го няма. за такива кадри определено стабилизацията помага.
между другото много хора отричат правилото за дължина спрямо скорост, но честно казано когато го спазвам броят резки кадри се увеличава драстично. иначе казано, при обектив 200мм ти трябва скорост по-висока от 1/200 за рязък кадър на 35мм филм. взимайки под внимание кроп фактора и разликата в зрителния ъгъл, скоростта за рязък кадър отива на 1/320. при положение, че стабилизацията може да ти свали 2-3 стопа, сметни си сам на каква скорост е оптимално да се снима.
според мен стабилизацията си е доста полезна добавка. със съвременните тъмни обективи единственият друг начин е за вдигане на исо-то, което в някои ситуации е доста нежелано.
в общи линии за мен тъмен обектив, като моите критерии за тъмен е бленда 4 и нагоре, задължително трябва да има стабилизация, иначе влизаш в един порочен кръг от високо исо, ниски скорости, размазани снимки и т.н. изнервящи фактори.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-05-10 14:17


http://87.121.7.213/site_pics/196/e_1270219648__D3H3121.jpg

70-300 VR at 170mm, f/5,6, 1/125s
в доста мрачно време...




http://fc02.deviantart.net/fs50/f/2009/286/4/0/40757135d39aa44641e99bce136b7f8c.jpg


цък ^^

165 mm 1/40s ;)

Перфектна е стабилизацията, не мога да се оплача, имам и други кадри доста, но ми отказа харда и арихва е на др комп :))



Публикацията е редактирана (14-05-10 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: Mec   
Дата:   14-05-10 14:42

Аз пък съм на другия ми компютър където нямам снимките и програмите и ще трябва да свърша сега някоя полезна работа...

Значи тази в профила е на 1\165 сек при 200мм от ръка. Блендата е максимално отворена за 200мм и май беше Ф4.8, та и това помага да са меки двете снимки.

Проблемът с тези 70-300 обективи е че не са никакви 300 ами са до към 200мм. Та за това аз реших да експериментирам с нещо по-евтинко и от собствен опит при различни ситуации да си преценя дали си заслужава мъкненето на тежести.
Сега с тамрона 70-300 става точно едно кило да го държа на ръка. Колкото Зенита ми преди с 58мм обектива. Тежко ми се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-05-10 14:50

Ти все се дърпаш от никонския ама вземи го тествай като хората, ще забравиш евтини тамрони и сигми в тоя диапазон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: d_ave   
Дата:   14-05-10 15:22

Лекия обектив предразполага към повече мърдане:) с тежкия хем тренираш, хем държиш стабилно:)
Alex-dan вярно е казал, ползвал съм преди сигмата 70-300 и въпреки че при мен става въпрос за Канон, едвам поснимах малко с нея и я разкарах. при тези обективи съм се убедил лично - тамрон и сигма, за каквато и да е система, са ултра бюджетни решения и получаваш в общи линии това, за което плащаш - колкото да има нещо да закачиш отпред на апарата. като се вземе предвид и по-голямата възможност за back/front фокус, който при сигма поне има вариант за корекция (ако успеят да нацелят фокуса), работата съвсем отива на зле за тия обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: pefoto01   
Дата:   14-05-10 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: d_ave   
Дата:   14-05-10 15:45

pefoto1, съгласен, но не и в този ценови клас. В случая визирам най-евтиния клас дълги обективи, които не вадят кой-знае какво изображение. примерно сигма 70-300 макро, тамрон 70-300 и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: BatV   
Дата:   14-05-10 16:38

12 поста и нито един отговор на въпроса ми.
Пак да се повторя - казвам, че ме радва обектива (за сега) и искам да го закачам за статив. Проблем ще има ли - да не се "разцепи" на две цялата система?

По-здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: landstar   
Дата:   14-05-10 16:45

бат, 70-300 нищо не е като грамаж, гледай само да го балнсираш на статива.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: d_ave   
Дата:   14-05-10 16:48

BatV, няма да имаш проблем, тези неща са сметнати. ако беше проблем теглото, хората щяха да го направят с плочка за статив, да може да се балансира теглото. само гледай да е стабилен статива и го стягай хубаво, че да не вземе да клюмне рязко и да се удари някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: BatV   
Дата:   14-05-10 16:50

Благодаря d_ave! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: Mec   
Дата:   14-05-10 20:25

Alex-dan
Хубавото на евтиниите е че можеш спокойно с лека ръка да ги изхвърлиш на боклука като ти свършат някаква работа, без да те е яд че си се прекарал.
Аз така си купих евтиния 50мм Ф1.8 когато нямаше още 35мм Ф1.8, снимах си доста с него и след като ми се затвърди убеждението че найстина винаги ще ми трябва светъл обектив, изчаках още няколко месеца и си го купих и 35мм с мотор. А ако се бях изхвърлил направо на 50мм Ф1.4 заради мотора, щях да се прекарам и да ме е яд после като излезе 35мм Никор с мотор.
Аз си мисля че от никор трябва да излезе нещо ново, я 55-250 с ВР2, я нещо друго около тия 200 - 300мм . Нещо на Ф4 с ВР2 и да не е скъпо ще ми направи голям кеф.
Абе, цаката му е търпеливо да се изчака, който може да чака като мене.

----------

Иначе за никорския 70-300 и по тестовете пише че е доста тежичък и става небалансирано на статив. Особено ако е на 300мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: BatV   
Дата:   19-05-10 13:01

На 300мм, коя бленда е най-остра? Ф8?

Отговори на това съобщение
 Re: Зум за любител
Автор: zhbuts   
Дата:   19-05-10 18:35

70-300 няма проблем на статив. Ако главата затяга добре, за да не "висне" всичко е точно. ползвай го спокойно.
На 300 мм на 8, дори по-скоро на 11.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »