Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 09:32

Бони, недейте да търчите в обичайния си стил да затваряте неудобни ви теми, все пак, в края на краищата, се опитваме да водим цивилизован диалог и в темата за оттеглянето на Луиджи нито има обиди, нито нещо нецензурно, че да я затваряте. А останаха неща недоизяснени и както виждам - неразбрани.

Очевидно се е получило недоразумение относно това, което съм нарекъл излизане на първа страница. Пояснявам - с това не се има предвид централната снимка, избор на администрацията. Тя си е ваша работа, пускате там периодично снимки и на диви животни, и мои снимки са минавали оттам, няма забележки.

Става въпрос обаче за колонката отдясно, където попадат снимки, които са набрали над 100 т. Б рейтинг. Получава се един абсурд, защото всъщност попадането в тази колонка е предусловие една снимка наистина да бъде видяна от повече хора и оценена що годе по достойнство. Ето защо и аз, сигурен съм и други хора с рейтинг Б получават периодично молби от сорта: "Дай да помогнем на тази снимка да излезе на първа". С оглед на това вероятно не е лошо да се преразгледа дали това е най-удачният начин за формирането на тази колонка, и не е ли по-добре по някакъв друг начин там да излизат снимки, наистина заслужаващи внимание.

Категория "Диви животни" вероятно има добър рейтинг като цяло, щом казваш, но има неща, които дразнят и будят недоумение в последно време - което предполагам не се харесва и на Луиджи, за да говори с недоумение за скалата на ценностите - можеш да видиш например както при мен, така и при Луиджи, и при други колеги, как по-стари наши и по-несъвършени снимки са събирали добър и справедлив към момента на пускането им рейтинг, обаче по-нови, ВИДИМО по-добри кадри във всяко едно отношение вместо да се оценяват по-добре - точно обратното! Т.е. форумът излиза, че не стимулира развитието...

Естествено, че сайтът не е само за диви животни, и съм сигурен, че проблемите са сходни и по други галерии, просто авторите от тази галерия са по-склонни към откритост и емоционалност, но въпросите са общи. Всъщност, въпросът май се очертава основно един - след като е създала сайт за фотография, който се претендира че преследва определени естетически цели, не е ли редно форумната администрация да проявява едно по-активно, даже бих казал, про-активно отношение в смисъл на стимулиране на добрите автори и работи, ако не по всички, то поне по 4-5 основни галерии, чрез някаква форма на допълнително насочване на вниманието на посетителите към тези автори/снимки, извън оставянето на нещата на самотек с гласуването, което знаем, че може да се манипулира, от една страна, от друга на вмоменти е просто вяло и незаинтересовано и т.н.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 09:48

иво, за да има една задача решение, тя трябва да има условие. правилно поставено условие. темата за напускането на луиджи поначало не стои. решението му, ако изобщо има такова, може да е всякакво и продиктувано от всичко. ние не знаем условията и е безсмислено да търсим обяснението на това решение. човекът може да е дал обет да не бара хапарат, да се е замонашил, да е загубил бас...всичко може....
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 09:51

Докато точките са важни - така ще е![smilie6]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   20-04-10 09:53

Иво ти каза ясно, че не те интересуват другите галерии и не ги гледаш.
Защо тогава очакваш от хората да обръщат специално внимание на галерията, в която публикуваш?
По-старите ви снимки събирали повече рейтинг...
Не знам, може и така да е, но имай предвид, че много хора се впечатляват като видят за първи път пчелояди или орли, впечатляват се като ги видят и за втори път. Впечатляват се и за трети, четвърти и пети път... Но не можеш да искаш да се впечатляват и на 125-тия път.
Иска се нещо повече.
Ето примерно Мнавроски. Направи интерсна серия, спечели конкурс, спря да пуска за около година, после се върна с няколко разкошни кадъра, които веднага се качиха на върха...
Форумната администрация е направила достатъчно, за да стимулира добрите автори, но не може да създава добри автори, нито да ги развива, нито да толерира определени категории.
Форумната администрация направи конкурси и изложби на тема "диви животни", но вие все бяхте нещо недоволни. Форумната администрация се умори. Нито светът, нито този сайт се въртят около точно тази категория и точно този тип снимки. Който се развива и показва нови, по-необичайни и интересни неща, се вижда, че е добре оценен.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 09:53

Че съм 100% съгласен с по-горе казаното от ivodam е ясно. Не веднъж съм повдигал въпроси свързани с рейтинга, но винаги отговорът е бърз, остър и всичко приключва до там. Уважавам всички, занимаващи с се с администрацията на сайта и знам, че всекидневно се сблъскват и разправят с куп боза свързана пряко с този форум. Ставал съм хиляди пъти свидетел и продължавам да ставам на снимки, които не заслужават такова внимание, а получават огромен рейтинг, благодарение на "приятелско" побутване, както и обратното - снимки, които минават в редиците на цялата плява, без дори да бъдат забелязани и това се отнася за всички галерии. Не включвам в това число моите снимки, тъй като все още не смятам, че съм достигнал нивото, на което мога да претендирам за изключителност в кадрите си и недооцененост. Просто трябва да се помисли по въпроса как тази абсолютно субективна оценка да успее да се вкара в някакви граници и да и се даде поне малка насока.

Поздрави [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 09:54

Мара, съгласен съм, което обаче не отменя важността на повдигнатите въпроси, няма да отречеш, предполагам. Така че да приемем, че оттеглянето на Луиджи е само поводът да си поговорим за някои наболели неща, а именно как и достатъчно ли ФотоФорум стимулира чрез надлежно показване и акцентиране, насочване, привличане на внимание и т.н. наистина добрите автори/фотографии?
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: matataupa   
Дата:   20-04-10 09:55

...'можеш да видиш например както при мен, така и при Луиджи, и при други колеги, как по-стари наши и по-несъвършени снимки са събирали добър и справедлив към момента на пускането им рейтинг'...

Коя е старата тема, затворена от Администраторите. Струва ми се, че ще има какво да се прочете[smilie7].
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: serjy   
Дата:   20-04-10 09:59

мен пък категория 'диви животни' ми е страшно скучна и безинтересна. кво само мрънкате та да сте на първа страница, аман [smilie23]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 09:59

Бони, специално написах, че проблемите са сходни и за другите галерии, не става въпрос за някакво преференциално третиране на една галерия. Става въпрос за стимулиране извън рейтингите, първо виждаш, че много хора са съгласни, че гласуването не е адекватно, второ, има хора добри фотографи, които пък изобщо не желаят да участват в суетата на гласосъбирането. С тях какво правим?



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:00)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 10:01

и как да стане? мисля, че няма по-добре адинистриран сайт, който да е широко достъпен, едновременно с това - да има възможност за отсяване. в крайна сметка с премисляне и предоставяне на идеи, може и да се получи, но много по-вероятно е да не се получи.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: steeens   
Дата:   20-04-10 10:02

Иво, има лесно решение за проблема който виждаш.Правиш си собствен сайт и там внедряваш всичките си идеи.[smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:03)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 10:07

Никой не казва, че администрацията на форума е лоша - напротив! Адмирации към всички. Идеята е да се обсъдят нещата, които наистина са наболял проблем и да се измисли вариянт, при който ще се стимулират добрите автори и фотографи. Не искам някой да ме разбира погрешно, но за мен е адски грозно и нетърпимо да виждам (ще дам измислен пример, за да не засегна лично някого) да речем три пъти седмично един и същ камък, сниман под различен ъгъл, веджъж ЧБ, веднъж HDR и т.н. и тази снимка да прави по 800/160 рейтинг, а покрай нея да заминават страхотни и много по-интересни кадри и като идея и като изпълнение и обработка. Нещата просто омръзват. Не си заслужава дадена фотография, еднаква със всички останали 289 фотографии във профила на фотографа Х да получава огромен рейтинг, само защото авторът е еди кой си. Много други фотографи заслужават също своите 15 мин слава.



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:10)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 10:08

има хора добри фотографи, които пък изобщо не желаят да участват в суетата на гласосъбирането. С тях какво правим?

1. Кандидатстват по някоя европейска програма и правят изложба в Брюксел.
2. Кандидатстват по общинска програма и издават самостоятелен албум с фотографии.
3. Кандидатстват по програма на Културното министерство и то им финансира изложба и албум едновременно.
4. Правят си личен сайт, където показват на цял свят само собствените си неща, без да са омесени с някаква боза от разни аматьори.
5. Продават шедьоврите си на списания и рекламни агенции и така стават супер популярни.
6. Намират фирма спонсор и окичват всички билбордове по Цариградско шосе с техни снимки.
7. Стават преподаватели по фотография в НБУ

...изобщо още каквото се сетиш...
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 10:12

Идеята на тези коментари е да се изгонят повече хора от форума или какво? Това малко ми прилича на принципа "Като не ти харесва - вратата". Нали идеята е да се радваме на форума, не да търсим алтернативи.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   20-04-10 10:14

Казвал съм го и друг път, ще го кажа и сега. Всички отдавна сме преяли със снимки. Все по-трудно се впечатляваме от каквото и да било. Все по-трудно ни харесва нещо. Критериите се вдигат и неща, които преди време са ни се стрували забележителни, сега ни се струват банални. Потокът от информация в интернет е огромен и това важи не само за фотографията.
Хората се развиват по различен начин. Едни се изчерпват и започват да се повтарят, други се отказват, трети временно прекъсват, а четвърти се насочват към комерсиалната страна и превръщат хобито си в професия.

Ние сме направили достатъчно и отделяме достатъчно много време за стимулиране на добрата фотография в сайта.
Добре е да сте по-толерантни един към друг, да се интересувате от това, което правят останалите и да не мислите, че вселената се върти около вашето творчество.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 10:14

Изобщо какво правят примерно Иво Хаджимишев, Енчо Найденов, Дилян Марков, Люлин Стаменов и т.н. водещи фотографи в БГ?
Как са решили проблемите си?
Вземайте пример от тях, не чакайте някой форум да ви оправи проблемите с популярността на снимките ви.
Форумите са място за забавление, а не за професионална изява или оценка.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Petri   
Дата:   20-04-10 10:16

Много добре го каза J0R0 [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: nikola_bathory   
Дата:   20-04-10 10:20

ivodam е напълно прав, доколкото изобщо има някакъв смисъл от цялата тая работа - имам предвид от този сайт. [smilie18] [smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-04-10 10:21

Иво, стига с тия точки бе човек, стига с тия рейтинги. Специално фотографията на диви животни е изцяло в изживяването и контакта с природата. Споделянето на снимки е друго на ръка. С рейтинг или не снимките ти са видяни на теб и останалите колеги от един куп народ във форума, независимо дали гласуват или не, това не ти ли е достатъчно? Западните форуми дори вече премахнаха рехтингите като критерии, само кефа от снимките остава.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 10:23

Да бе Шоти!!!.....
Ако няма рейтинги и точки , как ще разбереш коя снимка е хубава и коя не!!???[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:29)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: martinis   
Дата:   20-04-10 10:25

Право в десетката! [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-04-10 10:26

ще ги гледаш всичките наред. ако не можеш сам да отсееш коя е добра и коя не търси проблема в тебе.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 10:27

Ясно! Мерси![smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tofo   
Дата:   20-04-10 10:27

Има си един съвсем точен рейтинг. Брой в любими. Ако имаше и хватка-любим автор...[smilie24]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 10:31

ще ги гледаш всичките наред. ако не можеш сам да отсееш коя е добра и коя не търси проблема в тебе.
[smilie24]

Само да вметна че и тука никой, ама никой не ти пречи да ги гледаш всичките наред.
Кеф ти накуп. Кеф ти по тематични галерии.
Никой не те кара насила да влизаш в "рейтингите".
Те са само за удобство на по-мързеливите, дето не им се гледа всичко наред.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена