Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikkor или Voigtlander
Автор: novi4ok   
Дата:   04-04-10 22:25

Забелязвам напоследък, че все по-често излизам само с един обектив навън - MF nikkor 50/1.4 Ai-S. Разкошен е. Снимам основно портрети, по-рядко нещо от архитектурата и градския пейзаж. Чудя се дали да не си поръчам Voigtlander Nokton 58mm f/1.4 SL-II - блазнят ме малко повечето милиметри (на кропката това ми идва точно 85мм еквивалент) и най-вече - 9-те ламели на блендата, което вероятни ще даде по-добро боке. Ако има човек, ползвал и двата, моля да сподели мнение.
И още нещо - не намерих тестове на Войтландера на фул фрейм, а аз мисля скоро да мина на такъв - менния по темата са добре дошли.
Благодаря.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor или Voigtlander
Автор: photostoykov   
Дата:   04-04-10 23:36

Основното при 1.4/50-тиците, особено на фул-фрейм е възможността да се снима на една диафрагма по-затворено, т.е. на f/2.0.
Малко са обективите, които дават използваемо изображение на f/1.4!
Излишно е залитането към "прехвалени" обективи, без адекватна обратна връзка за качествата и използваемостта им на напълно отворена диафрагма.
Решавай сам, на базата на обективни сравнения!

Успех и ... нови терзания. Ползотворни!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor или Voigtlander
Автор: hose   
Дата:   04-04-10 23:46

ако ще минаваш на ФФ не виждам смисъл да взимаш отново 50мм...

аз лично съм възхитен от 85/1.8 - съветвам те да го пробваш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor или Voigtlander
Автор: novi4ok   
Дата:   05-04-10 00:26

За 85мм е ясно - там има прекрасния zeiss 85/1.4, но 50-те мм са задължителни в чантата (според мен).
Хайде, никой ли не е използвал Voigtlander-a?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »