Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: cristo   
Дата:   01-01-10 19:26

Здравейте. Честина Kова Hодина на всички. Много здраве и по много от всичко, което ви прави щастливи :)

Така... Я да видиме техничарите колко ви бива, а и мен колко ме бива да ви разбера, защо една стара светкавица Miranda 630 CD не мога да я запаля с оптичен тригер или с радио синхроницатор. Същата обаче се пали без проблем качена на Nikon D40, на едно старо Ricoh, включително и на един ФЕД 5. Пали без проблем през синхро кабела от съките Ricoh и ФЕД5, но не може да запали дори през синхро кабела от оптичният тригер и от радио синхронизатора (и двата имат гнездо за PC корд).
Не мога да резбаре как става тази работи, на какво се дължи :( Не обичам да се отказвам от старите работещи фото джаджи, но си имам Никонска светкавица и тази Миранда мога само да слайв да я ползвам. Та някой може ли да помогне да разбера какво не е наред?


http://photo-zona.net/images/user3182/album16594/large/1262366677_yymt7882_DSC_9228.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: delivero   
Дата:   02-01-10 10:16

обяснението на проблема може да е всякакво и със сигурност го има.
Като начало премери напрежението на чехалчето на светкавицата и неговият поляритет.....
ако поляритета е обратен по някакви причини (може и заводско решение да бъде ) чакай да се запали с какъвто искаш синхронизатор :)

(имам предвид напрежението на основният контакт на чехалчето най - големият на снимката и страничният който опира на държача на светкавицата )
по малките извиди са за някакви ТТЛ щуротии за дъртите апарати и в случая не те интересуват :)

в случая инфото е малко за да ти дам точен отговор но това е началото на тестовете.

цхестита нова и ползотворна фотогравска година за всички :) [beer] [shtrak] [thankyou]



Публикацията е редактирана (02-01-10 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: ilia_dm   
Дата:   02-01-10 11:26

Същият проблем имах и аз /светкавицата -Мец
Свързах се с Боровинка и един кабел с точния жак реши проблема [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: m12   
Дата:   02-01-10 11:50

аз имах подобен проблем... само обърнах + и - на синхронизатора и тя си светна...



Публикацията е редактирана (02-01-10 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: special_k   
Дата:   02-01-10 13:22

пробвай с кабел

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: cristo   
Дата:   04-01-10 00:58

писах горе че съм пробвал с кабел и не става.
освен това, същите сихнхронизатори палят без проблем едина друга още по-стара светкавица - Cullmann някаква, и там си се пали без проблем.

този поларитет - как да го измеря? имам мултицет, но как, в какво положение [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: cristo   
Дата:   04-01-10 02:01

ами явно е обърнат поляритета - на Кулман-а с + на среден контакт и - отстрани на чехълчето показва положителна стойност 6,5V някъде, а на Мирандата показва отрицетална -8.3V

значи сега остава да разглобя чехълчето и да размена и призапоя контактите
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с палене на една стара светкавица
Автор: delivero   
Дата:   05-01-10 22:12

даааааа куцата Миранда е обратна хахахахаха.
ако не си разглобил чехалчето все още срежи кабелчето и презапои на обратно жичките там кадето си го срязал и готовооооооо....

[beer] [shtrak] [thankyou]

важното е да си спокоен и да дишаш дълбоко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »