Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: drkskwlkr   
Дата:   28-08-10 12:29

Сравнение на възможностите на акумулаторните батерии с нисък саморазряд на Sanyo и Powerex: Eneloop 2000 mAh vs Imedion 2100 mAh

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: asahi   
Дата:   28-08-10 13:00

Мен по-други характеристики на батериите биха ме интересували:
Какъв заряд остава след 10 и 20 дни?
Как се държи полузаредена батерия?
Как се изменя вътрешното съпротивление във функция на заряда?
Тези неща са важни за практиката на фотографа, а не колко процента е отклонението между капацитетите на 4 батерии, особено нови.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: drkskwlkr   
Дата:   28-08-10 13:08

Asahi - [smilie24] Очаквай отговори след 10 и 20 дни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: TheOne   
Дата:   28-08-10 15:56

много полезно четиво-мерси! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: shsphoto   
Дата:   28-08-10 16:43

Asahi май не си прочел началото на статията - производителя дава гаранция за до 15% разряд в рамките на 1 година от зареждането - за 10-20 дни ще имаш 1-2% разряд не повече.
От опит мога да ти кажа, че при товар до 1А батериите се държат еднакво докато не стигнат 5-10% остатъчен капацитет. Ако ги разреждаш с по малък ток имаш хем по-голям капацитет хем няма да забележиш изменение на вътрешното съпротивление. Освен това тези дето са правили тестовете от нетърпение са ги зареждали с голям ток 1А(тока се мери в ампери не в ампер часове както са писали), а ттябваше първо да видят какъв е препоръчителния ток и тогава да вадят заключение за капацитета - бързите зарядни на SANYO пускат до 0.5А(вместо 1А) а бавния заряд е 0.2А. Капацитета се мери при бавен заряд и при различен разряд и се получават съответните криви на капацитета, това дето са направили те се прави по малко по-друг начин, не с бързане. Освен това си противоречат сами като казват, че 2100Mah батерии са по-добри. Изобщо тези хора май си нямат понятие от електротехника а са накупили от единия вид и искат да си продават от него - не добре направени тестове, и противоречащи си изводи.
Който го интересува си свяля datasheet-a на продукта и си вижда данните които са важни и са дадени там.
http://sanyo.com/eneloop/pdf/eneloop_handbook.pdf

В горния линк има дадени характеристики как се изменя напрежението при ток 0.5А, от там може да си сметнеш инменението на вътрешното съпротивление.


Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: GenaDP   
Дата:   28-08-10 17:04

Тея явно са назад с мат'ряла. Imedion вече пуснаха 2400mAh.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: cade   
Дата:   28-08-10 19:12

"с приключването на този тест инвестицията ни във време надхвърли 140 часа: надяваме се нашите читатели да оценят нашите усилия и да ни възнаградят с поръчки!"


за поръчки ли е цялата борба? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: slavoart   
Дата:   28-08-10 22:32

Аз имам необходимост от такъв тип батерия и подобна статия само ми помага. Поздравления момчета[smilie24] [smilie24] [smilie24]

CODE, борбата на купувача е да направи правилната поръчка [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: sirkhann   
Дата:   28-08-10 23:02

1-2% си е направо статистическа грешка и аз не бих си губил времето с това...

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: sirkhann   
Дата:   28-08-10 23:05

Колкото за рекламирания и типичния капацитет- производителят ги рекламира като 2100 типичен капацитет, т.е. средна стойност при определен производствен процес, като гарантира, че всяка нова батерия ще има минимален капацитет от 2000 mAh. Всъщност Imedion имат дори повече от 2100 като нови, от ок 20 батерии, всичките ми показват около 2150, но има съответните вариации. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: deathzone   
Дата:   28-08-10 23:06

Да ти кажа мойта Варта от 3 години дето е 2700мач ги къса и двете като куцо пиле домат.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: asahi   
Дата:   28-08-10 23:20

shsphoto, всичко си чета най-прилежно. Това не пречи да се интересувам какви са практическите резултати. За останалото си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: sirkhann   
Дата:   28-08-10 23:29

Правилният режим на това зарядно за нови батерии се нарича Break-in [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: e-design   
Дата:   28-08-10 23:44

само не мога да схвана за какво ви е цялата тази информация ...? като те хване "събитието" и пуцаш като за световно, в един момент или имаш още ток в батериите, или нямаш ;-) винаги си нося 3 комплекта заредени + зарядно - различни марки - може и да съм се набутал, но ток си имам ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: sad3   
Дата:   29-08-10 04:04

e-design е прав пича,какви и батерии да ползваш,по закона на Мърфи,винаги ще ти свършат в неподходящия момент [smilie5]
Каквито и да си избрал,гледай да имаш поне още един квартет от тях,заредени,и зарядно,за всеки случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на акумулаторни батерии Sanyo Eneloop и Powerex Imedion
Автор: bobby__   
Дата:   29-08-10 15:34

А такива някой ползвал ли е? Струват ми се изгодни като цена [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »