Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: dau   
Дата:   23-07-09 19:42

Предстои ми пътуване с skyeurope и се чудих как мога да помъкна цялата техника с мен в ръчния бахаж?
Увериха ме че с раницата няма да има проблем, ще пътувам с CompuTrekker или Vertex 200, статива е Benro карбонов, около 70 сантиметра в сгънато състояние е.

Ако някой има опит специално със skyeurope или като цяло практика с носене на стативи да даде някакви идеи? Не знам дали ще ме кара да пъхам раницата през дупки да видят точно колко е голяма, т.е. мога да закача статива остраница, отпред и да го нося на рамо отделно от раницата, стига да може да мине.
Благодарен съм за всякакви практични съвети [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: Breach   
Дата:   23-07-09 20:18

За Skyeurope конкретно не знам, но статива - чек-ин, останалото в тебе. Ако си със скъпа глава я свали за всеки случай, но до сега не съм имал проблем - опаковай го солидно в найлон все пак да не го надраскат - хамалите не прощават, но не се притеснявай - рискът да изчезне е колкото всеки път като пътуваш със самолет. Принципно имаш право на един ръчен багаж, но основно гледат килограмите. Все пак ограниченията за багаж на ниско-бюджетните компании са по-строги - ако си решил да го вземеш непременно в тебе им се обади да провериш предварително.



Публикацията е редактирана (23-07-09 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: jingov   
Дата:   23-07-09 21:47

Наскоро ходих до Русия,имам стар алуминиев статив/53-4 санта/ със сменена глава.Носих го със себе си .На БГ граница/самолет/само ми поискаха да го покажа,главата отделно беше.НикЪв проблем и в РФ .Както ти е удобно.Бях свалил ръкохватките на главата,да не стърчат.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: dau   
Дата:   23-07-09 22:53

Моята глава е ябълковидна няма ръкохватки, статива си е с калъф, ама пак не ми се иска да минава за чекиране, аз не съм обявил никакъв багаж при който евентуално да го пъхна, а не ми се дават 20 евро само за статива при това как ще има да го подхвърлят по транспортните ленти... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   23-07-09 23:16

не ги знам нискобюджетните как действат, ама при нормалните никой не ти завира багажа никъде. На летищата клетките за проверка на багажите са нахвърляни тук там из залата и са колкото сам да си провериш. Аз като ходих до южна америка носих около 8 кила фоточанта и статива тикнат в ПВЦ тръба в калъф, около 63 см дълга. Никъде не ме спряха, само в италия ме накараха да го извадя да го разгледат с някакъв детектор, навярно за взривни вещества.

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: papi   
Дата:   23-07-09 23:28

миналата година пътувах до прага
с статив манфрото и раница компютрекер- никакви проблеми

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-07-09 23:29

Иване ама в ръчния багаж ли ти беше, нещо помня че май беше писал с 2 статива да ходиш за подръка? Аз имам тръба от дебел картон в която се пъха статив, а тръбата влиза идеално в калъфа, но аз искам да си е с мен. За телгото ме увериха че нямало проблеми, мобята няма да е повече от 6-8кг. Статива беше ли закачен по някакъв начин към раницата? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-07-09 23:32

papi с коя авиокомпания е било това?

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: legop4o   
Дата:   23-07-09 23:55

За фототехника не знам, но на мен тези сладури успяха да ми огънат до пробиване чисто нов алуминиев куфар samsonite. Не рискувай много, всичко ценно опитай по всякакъв начин да го вземеш със себе си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   24-07-09 00:29

не бе, статива си ги носех ей така метнат на рамо, като се стараех на гишетата на чекина да не го виждат много много. Че носех два, носех. Втория беше в голямата раница чекираната. А основния беше в тая тръба с идеята, ако някъде не ме пуснат с него да мога да го чекирам без опасност да го повредят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   24-07-09 00:33

То и аз ако не мине в ръчния мисля да го сложа в картон, ама не ми се ще да го оставям и давам 20 евро само за него... значи така се опитвам в ръчен и това е...

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: matzo_tn   
Дата:   24-07-09 00:49

хората на летището имат опит със стативи, моя си го носех в ръка [smilie24]..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   24-07-09 01:19

дали ще пуснат статива зависи от секюритито на летището. В Сао Пауло не пускат статив и толкова, сума време се обяснявах, считат че може да е оръжие. В София май пускат.

това ако статива ти влиза в раницата де (или ако може да го закачиш на нея), иначе може да си имаш разправии на чекина че си с два багажа, ама най-добре го дай на някой докато правиш чекина да не го виждат. после вече мине ли секюритито е все едно. ако не мине секюритито ще трябва да се върнеш да го чекнеш или да го оставиш (остави си време за всеки случай)

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: krist   
Дата:   24-07-09 10:47

През Май летях до Италианско със Wizzair. Предварително звъннах по телефона и някакъв, да не го нарека какъв точно, ми каза, че мога да нося до 10 кг. ръчен багаж, но всичко трябва да е опаковано в един пакет. Тъй като нямах как да сложа апарата, лаптопа и статива в един пакет, въпреки, че общото им тегло беше под 10 кг., реших да не взимам статива, като аз носех лаптопа, а жената апарата. Но, после видях хора с по три различни пакета ръчен багаж[smilie23] Един даже носеше въдица (разпъната - поне 1.5 м.)[smilie10] Така, че май е според зависи..

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: Second   
Дата:   24-07-09 10:52

Да, абсолютно според зависи е! Мен са ме карали да извадя статива (доста малък) от ръчния багаж и да се върна на check-in гишето да го чекирам отделно, но това беше... 3 месеца след 11 септ. 2001, при това в САЩ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: dau   
Дата:   24-07-09 18:07

И какво излиза, както дойде на който както му скимне...

а аз само не разбрах как мога да го скрия докато мина секюритото? Къде да го дена? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: asenr   
Дата:   26-07-09 00:13

На мен ми счупиха един статив при едно пътуване до Грузия през Виена. Бях го сложил в куфара. От тогава си го нося в джоба за пикел на раницата и никъде не са ми правили проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: marrio31   
Дата:   27-07-09 10:20

дали ще мине статива зависи от гранична полиция,те извършват проверката за сигурност на пътниците и ръчния им багаж,ако няма остри ръбове и е лек най-вероятно ще минеш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   27-07-09 12:13

Въпроса не е от гледна точка на сигурност, а дали ще мине за ръчен багаж според тях...
Явно го закачам на раницата и тръгвам с него така...

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: itilien   
Дата:   27-07-09 15:18

аз пък се чудя дали ей това ще мине в ръчен багаж


http://www.actionoutdoors.co.uk/shop/images/primus_omnifuel.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   27-07-09 15:22

itilien, категорично не, поне бутилката. Не се и опитвай

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: itilien   
Дата:   27-07-09 15:27

бутилката е тая вляво и ще е празна, най-вероятно и никога непълнена. Тя е за бензин, а не за газ. Може да се отвори и да се погледне и помирише.
По се притеснявам от самия котлон, че е бая ръбав, макар и сгъваем и мъничък. Тия крачка от горната си страна са назъбени, но зъбите не са особено остри. Проблема е че не е хич евтин котлон и не ми се ще да изчезва.



Публикацията е редактирана (27-07-09 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   27-07-09 15:39

Това принципно можеш да си го купиш и на място, ама не знам защо ти е за ръчния багаж, това мястото му е в голямата раница :)

Отговори на това съобщение
 Re: С раница и статив в ръчния багаж, идеи?
Автор: itilien   
Дата:   27-07-09 15:40

ами защото струва 280 лева и едва ли можеш да го намериш навсякъде по света.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   27-07-09 20:20

Примус са доста известна марка, не мисля че би било проблем, можеш да видиш къде им е дистрибуцията, евентуално откъде можеш да си го купиш, ама и да е от тука не виждам защо в ръчния багаж, и според мен биха ти направили проблеми :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »