Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за птичарско укритие
Автор: lavrentii   
Дата:   29-11-09 21:45

Ако искате да снимате големи птици, например лешояди, орли, на какво разстояние бихте желали да е укритието ви, ако приемем, че е перфектно и птиците няма да ви усетят дори и ако сте много близо?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   29-11-09 21:48

7 км е добре[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 21:48

"Бихте желали" е пожелателно. Птиците решават до колко ще те допуснат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   29-11-09 21:53

С братовчед ми навремето наблюдавахме птици, горе долу от 200-300 метра, мишелови и няколко сърнички. Общо взето, бяхме приклекнали с едно маскировачно одеяло се бяхме завили и това беше.. Но и саквоко да си покритие, най-важно е да не шумиш.



Публикацията е редактирана (29-11-09 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   29-11-09 21:53

нормален въпрос , а отново спам и заяждане.. при това от хора които снимат подобни сцени

[smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (29-11-09 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charly   
Дата:   29-11-09 21:59

50 метра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   29-11-09 22:00

30-40 метра поне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-11-09 22:09

Най-добре е да не безпокоиш орлите по никакъв начин. Ако си 'набарал' някъде двойка орли не ги притеснявай, за да не ги пропъдиш. Ако имаш информация за такава двойка, попитай Иво Зафиров какво може да се направи, ако все пак държиш да ги снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-11-09 22:13

sirakov, адаш, ако трябва да сме акуратни, въпросът не е зададен съвсем нормално, ако изобщо думата нормално може да се употреби в това описание. Скрий керосина че много лесно пламва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   29-11-09 22:31

Сираков,кво заяждане бе брат,щом човека пита такива неща по-добре да седи на километри !
Струва ли си да пропъди птиците за единият кадър! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   29-11-09 22:44

Вижте, нищо не съм набарал и не съм тръгнал да плаша и пропъждам птиците само заради някви потенциални снимки, не съм толкова прост (чак) [smile]

Става дума за изграждане на постоянно укритие и ми е интересна вашата гледна точка като nature фотографи

Моето лично мниение - най-близкото, което би позволило да функционира ефективно като укритие - в крайна сметка, ако ти е твърде близо за осъществяване на някакво по-различно кадриране с нещо дълго, можеш да смениш на по-къс обектив, докато обратното обикновено е по-сложно :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   29-11-09 22:53

Аз така и предположих, че ще правите нещо постоянно и питането ти е сериозно. Значи, мислете кое е добре за птиците, не мисли за обективите, фотографите ще се оправят. Не се изкушавайте да го правите прекалено близо, не е нужно за лешояди. Много, много, адски супер по-важно е внимателно да го изберете мястото спрямо слънцето да стои удачно, че веднъж сложите ли го на лошо място, кофти работа... Втори момент, вече по възможност - не е лошо да се направи добър закрит подход към укритието, поне 300-400 метра. Това е доста трудно, но много ще се цени, ако го направите, което ще позволява влизане и извеждане на хора от укритието не само по тъмно, а това е доста важно. Малко хора могат да изкарат по цял ден особено летно време в едно укритие, на жените както се сещаш им е проблем пикаенето в бутилка, и т.н.

Успех!



Публикацията е редактирана (29-11-09 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-11-09 23:17

До колкото имам информация разстоянието не е константа.Въпроса е да се направи на подходящо място и птиците да свикнат с него.
След това да се ходи по тъмно и да се внимава.
Иначе хората снимат и от 10 метра грабливи птици :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   29-11-09 23:35

Добре де,като сте сериозни и искате да имате морален подход,що не направите укритието някъде на готино място в близък район до птиците и не ги дръпнете със подхранване(по трудоемка ,но много по морална постъпка)!
Така е по-добре,не е нужно да го направите до гнездовите им зони или любимите им места за почивка и да рискувате да ги пропъдите....ако дойдат - дойдат,ако не - ще сте с чиста съвест ,че не сте им навредили !
lavrentii каза:
"Вижте, нищо не съм набарал"
Ами, като не си "набарал" ,за какво питаш на какво разстояние да правиш укритието ,нямаш точка А,а питаш на какво разстоние да бъде точка Б от нея ??? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   29-11-09 23:39

Благодаря за съветите, особено на ivodam.
За сега идеята е укритието да гледа на запад.
И да с подхранване да се прави е планът, птиците са на първо място, не фотографите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-11-09 23:42

rapt0r теб никой не те отразява мой [smilie18] На запад ще гледа укритието [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   29-11-09 23:43

"Нищо не съм набарал" означаваше да не се тълкува грешно темата - "намерил съм гнездо на редки и птици и колко мога да се доближа без да ги пропъдя". Въпросът е дали може някой да е недоволен, че укритието му било твърде близо и не може да кадрира както иска (съображенията ми за което съм изложил още в пърия пост). Въобще, струва ми се, че темата е зададена ясно и не трябва да се търси толкова скрит смисъл

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-11-09 23:46

Премести гнездото на слънце ,те ще дойдат.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   29-11-09 23:48

Хахахахахааа, Иво е прав, ма не съм съгласен , че само на жените им е проблем стандартния отвор на бутилката. Ако дойде на гости виден нигерийски уайлдлайфер ще го поставите в неудобно положение.[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   29-11-09 23:51

Лаврентий каза:
"птиците са на първо място, не фотографите"
...и после каза:
"Въпросът е дали може някой да е недоволен, че укритието му било ТВЪРДЕ БЛИЗО и не може да кадрира както иска" -тия две неща много си противоречът



Публикацията е редактирана (30-11-09 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-11-09 23:52

Бе един кадър за да има стойност тряба да няма въздух [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   30-11-09 05:09

Нещо не можем да се разберем май [beer]

Просто се чудя, дали има някой, който би искал да снима малко по-отдалече, за да може да си използва най-дългото теле, за да компресира максимално фона. И ми беше интересно вие от какво разстояние бихте предпочели да снимате, това е.



Публикацията е редактирана (30-11-09 08:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   30-11-09 08:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-09 09:49

lavrentii: По-добре е укритието да гледа на север или северо-северозапад, за да може да се снима и следобед. По-добре е да има разстояние, за да се хващат и птици в полет, кацане, групови сцени (бой над мършата) и т.н.

Добре е, че първо питаш, питай и не се връзвай [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   30-11-09 10:03

lavrentii,така задаваш въпросите си ,че ми даваш ясно да разбера ,че грам идея нямаш,какво е поведението на тези птици. Това трябва да ти е основното, по което да се водиш,като птицата е на първо място и не сте палачори и искате да направите нещата както му е реда изучете поведението на птиците!Вместо да седнеш да задаваш въпроси във форума ,които и ти не разбираш ,по-добре ходи с един бинокъл и ги гледай ,определи районите,привичките им и после си направи укритието на тази база !Ти искаш да дигнеш къща без да и правиш основи,затова ,като пиша тия постове хората си мислят ,че те ебавам ама далеч не е така,просто се надявам да не ги прогоните с тези мъгливи идеи, дето имате!
pc_genius,тука не е важно да уважаваш себе си, а птиците![beer]



Публикацията е редактирана (30-11-09 10:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »