Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 КАК ФОКУСИРАТЕ РЪЧНО ?
Автор: MY-NOKIN   
Дата:   10-11-09 14:21

Става въпрос за фокусиране през визьора за недовиждащи като мен. Има ли възможност за смяна на матовото стъкло на Никон (80,90,300)с микрорастер или др. Някой в БГ прави ли тази операция?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   10-11-09 14:30

Има! Продават focus screen ама загубих линка имаше по 40-50$ и по 70-80$. Според мен няма да ти помогне. И аз нося очила и на ръчен съм пълна трагедия. А и ако не ти е ръчно фокусен обектива, въобще не се занимавай. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   10-11-09 14:32

Съветвам те да ползваш апарата като сапунерка без визьор само през лайфвю-то. Няма по-точно фокусиране от ръчното през лайфвю.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   10-11-09 14:35

а диоптърната настройка не помага ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   10-11-09 14:36

глас за live view-то, ама при ползване на дълги обективи и увеличение е голям кеф да се опитваш да хванеш обекта, пък камо ли да фокусираш:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   10-11-09 14:37

Ако е Д80 малко ще трудно с лайфвю-то[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК ФОКУСИРАТЕ РЪЧНО ?
Автор: didesignbg   
Дата:   10-11-09 14:38

Katz eye
Haoda
са фирми, които правят матови стъкла, слагаш го самичък.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   10-11-09 14:45

С матово стъкло наистина разликата е доста голяма, обаче аз си бях разбазикал врътката на диоптрите и докато разбера, бая зор видях... Тъй че хората, дето носят очила... не им завиждам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   10-11-09 14:47

никон си има потвърждение на фокуса.... като хакна цайса в момента вкойто светне зелено и е резачка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   10-11-09 14:52

Автор: sirkhann
Дата: 10-11-09 14:45

Тъй че хората, дето носят очила... не им завиждам...
---
Аз като тръгна да снимам слагам лещи. И без това корекцията на визьора не ми смогва на диоптрите. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   10-11-09 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MY-NOKIN   
Дата:   10-11-09 15:09

В момента съм с д80, в перспектива д90 или д300. Лайфвюто как се вижда в слънчево време? За мен е по-удобно през визьора, освен при макроснимки. Има ли някой опит с Katz eye или Haoda?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   10-11-09 15:14

И аз съм с лещи, даже от както почнах да снимам си хванах астигматизъм на едното око:) бре, като погледна през визьора с едното, мътилка, с другото идеално. накрая отидох на лекар - астигматизъм на "мътното":)
иначе матовите стъкла с призма за кропки са много зле, визьора е прекалено малък и точката с призмата е толкова миниатюрна, че сстаза за фокусиране както трябва само на близки обекти, на далече иди му хвани разместването!:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MY-NOKIN   
Дата:   10-11-09 15:15

pefoto, не смятам че смяната на мат.стъкло ще повлияе по някакъв начин АФ. Преди години имах една Практика с микрорастер и бях много доволен от фокусирането.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   10-11-09 15:17

d_ave - колко градуса ти е астигматизмът?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   10-11-09 15:21

sirkhann, 90 градуса половин диоптър. на границата за корекция с лещи:) иначе който няма, нека се радва, с астигматизъм целенето на фокуса е тука има тука нема.... на мене дето е много малък ми е адски трудно и почнах да снимам гледайки с лявото, а си представям за някой с повече...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tihov   
Дата:   10-11-09 15:28

С Пентакс няма проблем с ръчното фокусиране. Първо - визьора е светъл и голям. Второ като му зададеш в менюто да не снима когато не е на фокус, натискаш спусъка и въртиш гривната на фокуса - когато картинката дойде на фокус, апарата сам експонира.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   10-11-09 15:44

стъклата са доста добри, на визьора на д80 ще е много ок.
Има една подробност. Нормалните матови стъкла на дслрите са със специален дизайн те събират светлината от центъра на обектива. Имат дизайн подобен на микролещи. Съответно през визьора на един аф апарат виждаш изображение все едно затворено на ф2,8. Това се прави заради хората с тъмни зумчета, иначе при 5,6 нямаше да виждат нищо във визьора. Да но това пречи страшно много да постигнеш точен фокус при диафрагма от типа на 1,4 и ръчен фокус разчитайки на визьора.
При сменните матовите стъкла - обратно, виждаш реално какво се случва на най-отворена диафрагма, но пък съществува проблема, че закачиш ли тъмен обектив става мноооооого тъмно. Поради тази причина Кац ай предлагат едно допълнително третиране наречено оптибрайт, което ти просветлява матовото стъкло и прави възможна работата и с тъмни зумчета. Разбира се, за това удоволствие ти вземат някои лев [smilie3]



Публикацията е редактирана (10-11-09 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   10-11-09 16:27

"Съответно през визьора на един аф апарат виждаш изображение все едно затворено на ф2,8."

Най-накрая разбрах, защо снимайки на 1.4, дофа през визьора е по-голям от този на снимката. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   10-11-09 18:01

А някой снимал ли е с такова нещо и доколко би помогнало? http://magazin.photosynthesis.bg/offer/240801030002.html
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: murphy   
Дата:   10-11-09 18:31

1. Edno goliamo SORRY za shliokavitsata!!!
Ta, poruchal sum i focusing screen i eyepiece magnifyer chakam gi do 10-ina dni!
Shte spodelia nabliudenia!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tycoon   
Дата:   10-11-09 18:57

Ннконите са с потвърждение на фокуса. Става лесно;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   10-11-09 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »