Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тест на обективи
Автор: drago05   
Дата:   30-10-09 13:01

Здравейте,
Днес реших да тествам следните обективи:
- Canon EF-S 18-55 mm IS китовия
- Helios 44 m 58/2
- Pentacon auto 50/1.8 MC

Тестът го направих със Canon EOS 450 D.
При еднакви условия и възможно най-отворена бленда щракнах дребни цифри. Резултатите са поразяващи. Оказва се, че с немското стъкло резултатът е много по-бистър, както в средата, така и по краищата. Канонският китак е след него. Руският е много по-мек, но пък с него стават доста интересни и най-важното- сполучливи кадри, има красиво боке. И каква стана тя ? Старото излиза по-добро от новото.
Ще ви помоля да споделите, ако знаете други МФ качествени стъкла, които сте пробвали на цифрак и сте останали доволни от резултата.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Блясък   
Дата:   30-10-09 13:03

Сравняваш зумове с праймове....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   30-10-09 13:07

Правил съм подобен тест между механична Яшика МЛ 2/50 и ЕФ 17-40Л в дългия край и двата на бленда 8. Механичния просто го отнесе като рязкост и ХА а като цветопредаване и контраст нямаше видима разлика/при това бройката 17-40 мога да твърдя че не е лоша/[smilie24]

Нищо ново манияк ли си на тема качество търсиш "твърдо"[smilie3] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   30-10-09 13:11

вчера пих стралджанска ракия и бира болярка вайз. за айсберга ракията беше екстра - много добре омекотяват спирта (препоръчвам!) , ама пък после с пържолите и бирата беше много вкусно [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drago05   
Дата:   30-10-09 13:11


http://img21.imageshack.us/img21/483/testlbe.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drago05   
Дата:   30-10-09 17:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-09 17:17

Канонерките зле викаш.
Е никонските зумуве снимат като твърдаци бе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   30-10-09 17:20

drago, е добър ден!!! не стига, че сравняваш зуум с праймове, ами и сравняваш ФФ стъкла със ef-s обектив. не стига това, ами сравняваш стъкло със... бе квото има в китака:))))))
хич не се очудвам, че ти е дало такива резултати. ето ти малко списък с остротии:

- zeiss sonnar 135/3.5
- smc takumar 50/1.4
- zeiss flektogon 35 2.4
- pentacon 135/2.8

още толкова много има! много от старите обективи са доста подценявани, а картината, която дават е много добра. и нека не забравяме, че са все пак твърди обективи. едно време зуумове като хората (поне на М42) не са могли да правят, ама праймове са се изтрепали да правят хубави:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   30-10-09 18:58

Има много "стари, но златни" твърди обективи, а някои хора не знаят какви бижута има между тях. Но все някога ако човек се занимава мааалко по-сериозно с фото, открива тази "топла вода". [smilie24]
Аз например имам един АФ Никор 55 ф/2.8 Микро (е, не е ръчен и си има автофокус и всичко останало, но е на над 20 години [smilie3] ), който направо "реже" и не се предава пред каквито и да съм пробвал други негови "внуци". Любимият ми хубектифф. Направо е невероятно, че ми попадна преди някоя и друга година туй бижу, а и още не мога да разбера предишният(те) собственик(ци) защо ми го е продал и все се каня да му пиша и да му задам тоз въпрос, но ми е неудобно да го направя. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   30-10-09 19:08

И аз открих на скоро стария ми пентакон 50-1.8 . Чуден е! А, как рисува... приказка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   30-10-09 19:22

еххх ..... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stanislavkos   
Дата:   30-10-09 20:27

Сравни хелиоса с EF 50/1.8 и си го прибери после, като мен[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »