Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кражба на едро!
Автор: 5k0   
Дата:   25-09-09 21:07

Има "хора" с подчертани мегаломански амбиции.
Вродената ми атипатия към подобен род изпълнения и желанието ми да се преборя с тях, поставяйки ги на "позорния стълб" ме накара да пусна тази тема. Става въпрос не за кражба на снимка(и), а за кражба на "сайт". Нека знаем кой - кой е и какво е способен да натвори за собствена облага.
Подробности тук:
http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?f=4&t=2879



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yvan   
Дата:   25-09-09 21:13

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Вярно ли е това?

Какво ли може вече да ме изненада?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vldiliev   
Дата:   25-09-09 22:04

От сега ти казвам, че нищо не можете да направите. За твое добро това "съдебен път" си го избий по-бързо от главата ;)

Маскарете ги където можете и така.

Наскоро имахме същия случай (всъщност, доста често имаме такива), свързахме се със крадците, отгоре на всичкото бяха рекламна агенция, и с възможно най-голямата наглост на света, заявиха, че ние сме откраднали сайта от тях. Опитахме да си потърсим правата, обаче бързо-бързо специалистите в областта ни убиха амбициите.



Публикацията е редактирана (25-09-09 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   26-09-09 08:14

За жалост сме в БГ и такива работи се случват, в нормалните страни колко лесно се процедира не е истина :(

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   26-09-09 08:19

учете Zend [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   26-09-09 09:50

Правенето на такива форми е голяма играчка независимо от платформата. И изкушението да я "щипнеш" отнякъде наготово е твърде голямо. Разбира се, можели са да сменят интерфейса поне малко за да не е наглостта пълна ама явно не. Щото толкова могат или толкова им пука.

Единственото утешение е, че сайта е правен от някой пълен дилетант и по всяка вероятност скоро ще потъне в океана на глупавите сайтове в интернет. Говорете с някой ДОБЪР адвокат и вижте какво може да се направи. Наемете външен експерт който ще се съгласи да свидетелства като компетентен специалисът в съда. Заведете дело и нека вещото лице да докаже, че към днешна дата същесвува кражба. По закон трябва да му дадат достъп до сървъра и кода на сайта. Там той ще търси съвпадения и грешки. Очевидно е, че ще намери такива.

Със сигурност като видят дебелия край може и да се замислят. От опит знам, че наглите хора са страхливи. А и съществува голяма вероятност да ги осъдите, сега не е 99-та.

Разбира се, като крайна мярка можете да им оспамите яко форума и сайта. Тая форма поне е детинска направо, заблъскайте я с някой бот със 100-200 заявки в секунда и базата им ще клекне за нула време. Това е противозаконно разбира се и е крайна мярка, но също е вариант.

Успех и не се отказвайте, добрия адвокат според мене ще помогне! [beer]



Публикацията е редактирана (26-09-09 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   26-09-09 12:17

Грозен сайт откраднал от друг грозен сайт грозна форма. Не мисля, че си струва да се занимавате.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   26-09-09 12:20

Въпроса не е колко е грозна, а колко време е отнело на създателя и да я направи. Пък и харесването или нехаресването е субективизъм все пак ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   26-09-09 13:04

имаш ЛС>

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »