Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Polaroid - къде
Автор: IChertov   
Дата:   07-09-09 17:13

Абе тука се мотае един старичък Polaroid Impulse, който чака да му ръчна малко хартийки... кажете къде има поне една касетка да му сложа да изщракам?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   07-09-09 17:16

Питай в склада на Фомус.Може да е артисало нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   07-09-09 17:18

Аз имам 3 Полароида. Обърнах страната,няма и няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zed   
Дата:   07-09-09 17:47

Няма НИКЪДЕ :(((

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: schenzou   
Дата:   07-09-09 17:57

След една година щяло да има нещо за вас, макар и ужасно скъпо.
http://www.the-impossible-project.com/



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   07-09-09 18:12

от ибей, излиза повече от $2 за снимка, без доставката
закъснял си, вече не се произвеждат. Ако направят нещо тия от импосибле проджект, тогава ще видим

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   07-09-09 18:51

Защо все се пращате там, където няма?

има филми на този сайт, омръзна ми да пускам линк

www.polapremium.com

а импосибл прожект се движи от същите хора, които правят този сайт, значи няма да е толкова ужасно скъпо, при все, че преди филмите се правеха в холандия, а сега ще се правят в унгария. Мисля, че има разлика в стандарта между двете страни, което ще се отрази в неповишаване на цените на крайния продукт.

Друго сега не се сещам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   07-09-09 19:05

Ами айде дайте да се съберем повече хора и да поръчаме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   07-09-09 19:10

Бих участвал, но снимам на други полароидни филми, които се произвеждат от Фуджи (хаха само как звучи). И струват 20 лв филма. А са неотразимо по-добри и по-забавни от тези интегрални филми, които искате да вземете.

Да ви пусна линк?

Е, да, ще трябва да си купите по един фотоапарат за този тип филми, но има форумци, с колекции, питайте ги, ще ви дадат по един за стотинки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   07-09-09 19:11

Ами като нищо не разбирам... Моите снимат с 600 и 700.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   07-09-09 19:17

Добре.

Според мен няма смисъл да се снима с тези Полароиди... просто те са кофти изпълнение. Освен ако не се снима с огледално-рефлексната "табакера", там е по-различно (то ест фотоапарат СХ70).
Говоря за pack films, или Polaroid 100.
Вижте в този горния сайт за такива филми, вижте и тук
www.macodirect.de
струват 10 евро, Фуджи правят много добър цветен филм, файнкорн, идеален е за портрети. На бленда 8 дефокусът е идеален. Все пак това си е голям формат.
Погледни в Гугъл за фотоапарат
Polaroid 250. Аз съм с такъв. Обективът е трилещов, стъклен. Защото има и двулещови пластмасови.


http://photo-zona.net/images/user18762/album11432/large/1193923717_fcdc3693_pola250.jpeg



Ето това ми е фотоапарата, с нов червен мех. Снима с обикновени батерии (преправен леко).

Точно този модел има две бленди - 8 и 32
Скоростите са много - мисля, че от 15 сек до 1/500 поне. Телеметърът е на Цайс. Никак не е зле. Макар че това не е онзи Цайс. Въпреки това с този фотоапарат човек може да прави снимки, които си изглеждат като "голям формат". Или поне среден. Обективите на полароидите са 114 мм. Това си е портретен обектив. За пейзажи - на бленда 32 става.



Публикацията е редактирана (07-09-09 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   07-09-09 19:43

Ако искате, може да кача малко снимки в темата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IChertov   
Дата:   07-09-09 19:44

mersi za linkovete
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   07-09-09 19:59

IChertov ,15 евро идва шипинга за една касета 600 от 17 евро. Ти какви касети искаш евентуално и колко броя?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   08-09-09 15:33

Дали не мога да ви помогна на двамата - да ги купя и да ви ги пратя по пощата? Обаче това за някакви по-големи количества, за 2 филма няма да се занимавам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   08-09-09 15:36

Ами хайде де,помогни ни. Ако си поръчваш на теб,поръчай и на нас. Аз наистина искам 1-2 касети Полароид 600. Повече не ми трябват просто. Ще съм благодарен за помощта. Може на лични да се свържем за повече подробности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   08-09-09 16:01

Има ли желаещи за филм Полароид 600?
Или пак-филм тип 100?
Да заформим една поръчка, че за два филма да не се разхождам. Аз не се занимавам с тоя тип филми, понеже много издишат на фона на другите - peel apart films.
Гуци, купи си един фотоапарат за тоя тип филми, за който ти надувам главата и не се занимавай с глупости. Мога да ти направя презентация по скайпа какво представлява фотоапарата и как се работи с него.
И мога да сложа сканове, ще седна довечера да сканирам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   08-09-09 16:07

Виж сега,аз имам 2 Полароида за филм 600 и един за 700. Наистина не ми се купува сега друг. Ако мога да си намеря 1-2 касети да изснимам за тръпката,ОК,ако не ,здраве да е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zed   
Дата:   08-09-09 23:04

И аз ще се наредя за филми и 600 и 100. До колкото разбрах са по 10 евро в магазина?
Колко ще излязат с доставката, знае ли се?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mus   
Дата:   08-09-09 23:33

Това Fuji FP 100 C ще стане ли за Polaroid SX-70?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   09-09-09 00:00

Не, няма да стане. За "табакерата" трябва филм тип 600 и едно филтърче за 11 евро отпред. То ест варианти има доста, може и оригинален филм да си вземеш (полуоригинален), може да се бутне електрониката - лесно се прави и си снимаш след това само с тип 600.
И така.
Фуджито е за моя фотоапарат, който съм сложил по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IChertov   
Дата:   09-09-09 13:07

[smilie24]
правиме ли масово взимане? :)
аз искам 2 :))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   09-09-09 13:09

Ами не зная още... зависи дали ще се съберем хора...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   09-09-09 14:26

Ами и аз искам две.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   15-09-09 19:41

Днес ходих до един магазин за Полароид,... хората искаха 40 лв за 1 пакет от 10 кадъра. Реших, че са луди и нищо не взех. Филмът е с изтекъл срок през септември. А тук всеки месец е от значение.
Ще изчакаме да изкарат новата продукция януари месец и тогава може да заформим поръчка, че ще е интересно.
Просто цената е ужасна. Аз снимам на Фуджи по 20 лв, тия 40 лв много ме стреснаха...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »