Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Главоболия с механичен обектив
Автор: Stoychev   
Дата:   09-09-09 20:59

Най-после си купих обектив (REVUINON-SPECIAL 35mm/f2.8 m49), но се оказа, че не ми върши работа. Така и не разбрах дали това се нарича скачаща бленда, но отзад има една пръчица и две дупки, навярно за контрол на блендата от тялото, а Зенит ЕТ няма такава възможност. Очаквах блендата да може да се контролира само от ринга на обектива, като Хелиоса, но съм нямал късмет. :( Може ли да се направи нещо по въпроса или трябва да карам само на f2.8?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   09-09-09 21:05

Може. Малко епоксидна смола в дупката при натисната докрай навътре пръчица.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   09-09-09 21:10

Първото което ме озадачава е диаметъра на резбата: М42 или М 39,за М 49 не съм чувал!Освен ако не говориш за диаметъра на резбата на филтъра.
Може да се направи нещо разбира се,ама се налага да отвориш обектива и да навиеш малко тиксо на пръчицата,та да не може да мине през дупчицата и блендата ти да не може да скача вече.Но ще можеш да си ползваш която си искаш бленда,не само 2.8.Аз така си накарах Хелиоса на зенита ХР да ми работи с адаптер на Пентакса.[beer]

Гена,епоксидната смола не е ли малко опасно решение?



Публикацията е редактирана (09-09-09 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   09-09-09 21:16

За задаващ подобен въпрос отварянето на обектива е по-опасно от мазане с лепило...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   09-09-09 21:32

Аз такива обективи си ги оправям като отвинтвам и свалям задния капак и застопорявам лостовата системка на пръчицата с парченце пластмаса.Така е най-стабилно и после си сменяш блендата ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   09-09-09 22:44

Благодаря ви! Реших проблема си с парче изолирбанд, но и това да отворя обектива и да сложа нещо за блокиране на лостчето, не е лоша идея. С лепила не искам да го мажа, може някога да ми потрябва тази функция на друго тяло, кой знае...[smilie21]
Steens, m42 е. Много ги омешвам с m39. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan.draganov   
Дата:   10-09-09 00:22

Зашо си мисля че този Зенит имаше скачаща бленда ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   10-09-09 02:50

Ами... не знам?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 5kan   
Дата:   10-09-09 08:57

Зенит ЕТ няма скачаща бленда, ЕМ е моделът с такава

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »