Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic или Nikon
Автор: ice_touch   
Дата:   27-07-09 15:19

Бюджета ми е 800 лева и се колебая м/у Паната FZ50 или Никон D60 AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-55 mm.Също започвам да се замислям и за Панасоник FZ 28.Aко трябва да съм честен бих искал да взема Фуджи S100fs..но не мога да отделя толкова пари.

Въпроса ми е да ми кажете Панасоника или Никона,който събере повече гласове той ще бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-09 15:21

панасоник FZ50 (от базара за 400лв), и с остатъка от парите отиди за 2 дни на морето [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: ice_touch   
Дата:   27-07-09 15:25

Aз както съм къмпингар ще искарам и 1 седмица с тия 400 кинта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-09 15:31

виж как и сам се сещаш кое е най-доброто за теб [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: bozo   
Дата:   27-07-09 16:33

Ако се колебаеше м/у модели телевизори неминуемо отговора щеше да клони към панасоника...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: ice_touch   
Дата:   27-07-09 17:06

@bozo на фона на коментарите които изчетох по интернационални форуми и в бг мрежата мога да ти кажа,че панасоника пеели повече точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: suggs   
Дата:   27-07-09 17:38

Ако отидеш на море, и с двата апарата ще можеш да направиш такава снимка:
Снимка1.
И сигурно Nikon-ът ще даде по-добро качество. Обаче с него, от същото място, от ръка, няма да можеш да направиш това:
Снимка2.
Така че моят глас е за Panasonic-а, ако това качество ти е достатъчно. Ако не - взимай Nikon-а, и пести за обективи [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: hadgi   
Дата:   27-07-09 17:46

suugs , защо пък реши че с Никона не може да се направи такава снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-09 17:47

с 18-55 "нема да има толкова зум, да знайш"

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: FANTAZIA   
Дата:   27-07-09 17:47

Никон D60 AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-55 mm.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: suggs   
Дата:   27-07-09 17:58

@hadgi: Не и с китовия обектив, посочен от ice_touch .

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: bozo   
Дата:   27-07-09 18:44

Паналайката е по-стар модел от Д60...
Никона е със сменяема оптика, по-голям сензор, дава повече гъвкавост, но след време ще трябват още пари за обективи и обективи и обективи...
Субективно мнение - всички паналайки ми изглеждат като играчки...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: apollo   
Дата:   27-07-09 18:55

Никона разбира се [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: AndreyIst   
Дата:   27-07-09 19:51

Моя телевизор Панасоник Виера е върхът, но апарата ми е Никон. Сравнението е абсурдно.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: surg   
Дата:   27-07-09 20:34

ice_touch

аман от такива като теб
тук еписано поне 123 пти за 12 месеца по такъв въпрос
всичко зявиси....
1. сравняваш не сравними апарати...по технологии, по текущи и бъдещи възможности..
2. самият ти не си наясно за какво ти е изобщо апарат...

ако ще искаш някога да ходиш на изложба или да печелиш конкурс или да си вадиш хляба си купи Д60 или подобен, виж и за Д40 направо...по изгоден ...

ако ще снимаш за кеф, за семеен албум, и не искаш да минаваш за хайтек гуру пред някои си ФЗ28...или Канон С5/С10
Панасоник ФЗ50 беше особен апарат преди 3-4 , беше спорен и тогава, още по спорен е и днес, особено с таз цена
ПО ТЪРСИ фз50 ТУК И Е ВИДИШ КАКВИ БИТКИ СА СЕ ВОДИЛИ за и против тоз апарата....
историята показа , че не можа да се наложи като масов апарат...и не случаино...
изобшо си направи труда да прочетеш поне 2 месеца разни неша тук, преди да си купи нещо....
иначи си иди и си купи нешо на външен вид, и ти гарантирам , че ще има сними в албума...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: toloka   
Дата:   27-07-09 23:17

Приятел, снимах с Панасоник FZ50 една година, после преминах на по-скъп модел, но чвчера пак ми се наложи да снимам с него. Страхотен е. Има прекрасен обектив с чудена светлосила. Прави чудни снимки и има доста екстри. Або бях го разучил добре тогава, нямаше да се изхвърлям, а щях да си снимам с него. За Никон нищо не мого да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: toloka   
Дата:   27-07-09 23:29

Тук има различни отзиви за Никон Д60 - добри и не съвсем добри, но са на руски език. Има и тестови снимки.
http://club.foto.ru/camera/model.php?mod_id=1618

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: juslen   
Дата:   28-07-09 00:03

Определено в твоя случай Panasonic-а е по-добрия избор.Това си е почти универсален апарат,обектива му е отличен,светлосилен заедно с оптичния стабилизатор Mega O.I.S. става върховна комбинация.Можеш да снимаш на 420мм zoom без дори намек за размазана снимка[smile]

Има си много настройки,хубави клипове снима и са много здрави и издръжливи.FZ-28 е по-нов и малко по-усъвършенстван,но FZ-50 си е по-сериозния апарат,с ръчен фокус и zoom чудесна машина.

За Nikon естествено прави по-хубави снимки,там си е съвсем друго-по-голяма матрица,повече динамика,повече детайли,много малко шум особено в RAW формат,но пък това само с хубав обектив или обективи,най-често 2-3 броя за една торба пари.
18-55 едва ли ще ти стигне,късичък е,друго си е 12x
Аз лично D60 и другите любителски DSLR много не ги харесвам,по-добре е нещо от D80 нагоре,но това вече според личния вкус



Публикацията е редактирана (28-07-09 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: ice_touch   
Дата:   28-07-09 10:20

Благодаря за коментарите. @surg единствено ти се извъди тоя дето нещо не му изнася чети тва чети онова,нямам два месеца време да чета форуми след 2 седмици изцепвам от БГ за това питам, искам мнение и хората най-любезно го дават. И да ти кажа честно аман от такива като тебе "прота".

Ще се спра на панасоника,има си своите добри и лоши страни,начинаещ съм и нямам пари да си купувам всеки песец обективи за по 700 800 лева и отгоре.Разбирам,че Никона е страхотен апарат,но има едно голямо "НО",обективи,този ще ми е къс,другия ще е дълаг, трети макро,четвърти за нещо друго няма да върши работа.

Има определени килограми за ръчен багаж в самолета.

Отново благодаря на тези, които изказаха мнението си по въпроса,насочих те ме.

МЕРСИ

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: exile   
Дата:   28-07-09 10:28

"Автор: Synthy
Дата: 27-07-09 15:21

панасоник FZ50 (от базара за 400лв), и с остатъка от парите отиди за 2 дни на морето [beer] [beer

За 400 кинта 10 дни се изкарват на морето с отскок [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или Nikon
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   28-07-09 15:02

Аз съм за Nikon D40 или D60 обаче със AF-S DX VR 18-55 mm 1:3,5-5,6G . Това е моето мнение де . А после срещо 400лв си зимаш е тва http://test.photosynthesis.bg/offer/211402010001.html и забравяш за др. апарат [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-07-09 15:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »