Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: spoof   
Дата:   24-05-09 03:41

Имам следното питане - искам да си взема поляризиращ филтър, но понеже много не разбирам, имам нужда от съвет. Препоръчайте ми филтър с приоритет на качеството и такъв с приоритет на цената. Ще ги ползвам на 18-55 и 55-200, Nikon-ски.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: orch   
Дата:   24-05-09 04:51

За качество, B+W ама и цената си я бива. Иначе имам 72 и 77мм. Съответно за 18-200 и 12-24, вършат прекрасна работа, според моите скромни изисквания, разбира се. Ако обективите ти са с различен диаметър по-добре е да вземеш филтър с по-големия размер и адаптор. Предполагам знаеш. Така ще спестиш доста.
Никонските май са със същата цена но конструкцията на B+W лично на мен ми харесва повече. Hoya също са добри и на малко по-ниска цена. За друго ненам.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: dekov   
Дата:   24-05-09 08:24

Основно изискване за полфилтъра е да няма цветен отенък, за предпочитане е да е многослойно просветлен (не е задължително) и понеже много не разбираш, не трябва да е линеарен и от там нататък цената е също фактор, все неща които сам можеш да прецениш.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: El_Fuego   
Дата:   24-05-09 11:38

Е точно от Деков не очаквах да използва "линеарен"...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: boyankakr   
Дата:   24-05-09 11:54

Здравей, аз ползвам B+W 52mm (не е MRC) и съм много доволна. За облаци и не само е супер. Мисля че става и за двата обектива, които си посочил. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: jivkojj   
Дата:   24-05-09 18:42

Ще ги ползвам на 18-55 и 55-200

Това сигурно са китаците. На 18-55 поне се върти челната леща докато фокусира и на практика си е мъка ползването пол. филтър. 55-200 не знам, но предполагам че и при него се върти челната леща.

Иначе купи си филтър за най-големия диаметър обектив който имаш и после преходници.

Добри за цената си са на Кенко, Практика (това е бюджетна серия на b+w), Тамрон.



Публикацията е редактирана (24-05-09 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: alsash   
Дата:   24-05-09 19:48

слушай мен....вземи си какъв да е....ще се родиш....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: spoof   
Дата:   24-05-09 20:19

На китака се върти челната леща, да, но на 55-200 не. Явно ще изчакам да събера някой друг лев и ще си взема Hoya.

Глупости, и двата не се въртят, нито 18-55, нито 55-200



Публикацията е редактирана (24-05-09 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: popov   
Дата:   24-05-09 21:08

Както писах и в другата тема - верният филтър в момента е Hoya HD ! Разбира се, не се купува оттук, освен, ако си уцелил джакпота...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: Dekov   
Дата:   24-05-09 22:11

El_Fuego, термина " Линеарен" ли не е подходящ, или полването на такъв филтър не одобряваш.
Ако е до термина, все пак думата не е с български произход може да не е максимално точно, но се отнася за филтър с означение P.L.и е добил популярност, така че на всеки е ясно за какво става въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: orch   
Дата:   25-05-09 07:09

По-горе споменах B+W. Е един такъв днес ми спаси Никкор 12-24. Изтарвах си Д300-то. След 1.5м търкалъне по наклонена скала падна от около метър и малко върху чакъл. Ръба е подбит малко грозно но филтъра продължава да се върти гладко. Другото са 3-4 трудно забележими драскотини по обектива и тялото. Засега всичко работи. Още не мога да повярвам че се разминах толкова леко.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на поляризиращ филтър
Автор: El_Fuego   
Дата:   25-05-09 08:57

"Линеарен" и "циркулярен" са добили гражданственост поради транслитерация, а не превод от английски. При това най-често от хора с особено беден речников запас.
Същите тези хора използват и "кликам", "пействам", "принтирам"...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   25-05-09 09:27

Ето това е истинското сравнение на поляризатори:

http://www.optyczne.pl/7.1-Inne_testy-Test_filtr%C3%B3w_polaryzacyjnych.html


Лесно се превежда с Google translate от полски.
И там без изненади се вижда, че на първо място е едно MARUMI, а прословутата Hoya Pro1 е на 7-мо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »