Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Гласувандия
Автор: bastet   
Дата:   05-05-09 15:50

Напоследък в този форум много рядко чета добри и конструктивни коментари.
В повечето случаи едни и същи хора пишат плюсчета, удивителни или пък изобщо не пишат, а само маркират, че са гласували за дадена снимка...
Един ден качвах снимка, и докато проверявах дали е отишла в албум "избрано" - що да видя... глас - забелязах, че е от автор, който има право да качва 4 снимки и е от уважаваните и от Б гласувачите.
Същия този глас бе връхлетял поред всички ентусиасти, без да подбира последните 5 страници на аблум "представяне", като в повечето случай коментара му беше с плюсчета, удивителни или от типа "харесва ми".
Изпратих му лично съобщение с въпрос каква е идеята на тези огромни количества безполезни коментари, които бълва тъй като според мен, това си е отчет, че е гласувал.
Той ми отговори, че няма намерение да дава обяснения на такива като мен ...[ezik]
На вас прави ли ви впечатление тенденцията на заформящи се групички, които гласуват и пишат безполезни коментари бясно и в повечето случаи едни на други [smilie5]
Я да пощракаме [shtrak]

 Re: Гласувандия
Автор: sir_sky   
Дата:   05-05-09 15:56

ако питаш мен това си и отнема време, да гласуваш за 20-30 снимки както този пич за който казваш, и то само ей така, колкото да се отчетеш... просто не виждам смисъла ;))
 Re: Гласувандия
Автор: jokevcv   
Дата:   05-05-09 15:58

Ами съгласен съм с теб за някои неща за други несъм. Сега ще получиш много интересни коментари в тази тема [smilie5] По принцип по смислени коментари се дават когато снимката наистина е интересна на даден човек, все пак на хората това не им е работа и не могат да отделят 2 часа да пишат критики за всички снимки качени последните 2 часа примерно.
 Re: Гласувандия
Автор: тьма   
Дата:   05-05-09 16:01

Ако трябва да напиша на всички снимки, които ми харесат или не, коментари, няма да мога да разгледам всичко. Освен това, не винаги може да напишеш коментар защо нещо ти е допаднало - има снимки, които просто те грабват и една усмивка - е достатъчна

 Re: Гласувандия
Автор: shpexy   
Дата:   05-05-09 16:01

Аз побеснявам от факта! Какво е това ++++ или "харесвам" или "яко" или "да" или "гласувам" или !!!!...
Някои автори са обективни, други субективни...
Винаги ще е добре да кажеш на автора, че снимката не е зле, ама да оправи туй и туй...
 Re: Гласувандия
Автор: shpexy   
Дата:   05-05-09 16:03

Ами в такъв случаи - гласуваш и хоп в "Любими снимки"
 Re: Гласувандия
Автор: Alex-dan   
Дата:   05-05-09 16:06

... стига да не се търси под вола теле, има автори които така яко критикуват някакви дреболии и често пишат даже безмислици, че чак се чуди човек как пускат въобще цял профил с глупости с таз педантичност [smilie8]



Публикацията е редактирана (05-05-09 16:07)
 Re: Гласувандия
Автор: тьма   
Дата:   05-05-09 16:15

Като в изложбена зала действам - за някои снимки е достатъчно само едно почукване с токчетата, пред други се спирам, но не винаги коментирам, обичам и да съзерцавам.

Има дни, в които съм настроена много овенски и тогава пиша забележки, на които на другия ден се чудя откъде са ми хрумнали, но много често е късно да се извиня ,защото авторът вече ме е блокирал.
Затова искам тук да се извиня на всички за рогатите си коментари

 Re: Гласувандия
Автор: shpexy   
Дата:   05-05-09 16:20

тьма, просто оставяш следи, че си минала [smilie6] аз теб съм те признал отдавна[beer]
 Re: Гласувандия
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-05-09 16:20

Лично мен ме интересуват повече мненията на тези които НЕ харесват дадена снимка, или поне имат някакви забележки, но коментари от такива рядко се срещат и още по-рядко те са аргументирани. Сега погледнах последните коментари към снимките си, няма нито един конструктивен, преобласдават плюсовете и удивителните [smile]
 Re: Гласувандия
Автор: shpexy   
Дата:   05-05-09 16:38

ами то и аз - от 15929537348766 коментари с препинателни знаци, свестните се броят на пръсти!
 Re: Гласувандия
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-05-09 16:42

Оставих ти един, не особено ласкав [smilie5]
 Re: Гласувандия
Автор: magnifico   
Дата:   05-05-09 16:44

[smilie18]
 Re: Гласувандия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   05-05-09 16:47

и това минава един ден [smilie7]

[beer] [beer]
 Re: Гласувандия
Автор: shpexy   
Дата:   05-05-09 16:51

Ама то тъй трябва, бре!!! Наистина се радвам.
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-09 17:31

Струва ми се, че bastet имаше нещо друго в предвид.

Ето това:
Същия този глас бе връхлетял поред всички ентусиасти, без да подбира последните 5 страници на аблум "представяне", като в повечето случай коментара му беше с плюсчета, удивителни или от типа "харесва ми".
...
според мен, това си е отчет, че е гласувал.
...
групички, които гласуват и пишат безполезни коментари бясно и в повечето случаи едни на други
 Re: Гласувандия
Автор: bastet   
Дата:   05-05-09 18:07

Аз например вече не бих взела за чиста монета коментари на:
AndreyIst, BIRLIBAN, vale_en, DidiAndreeva, krasik, simona7569, тьма /ще прощаваш но и теб те слагам в това число/, laika_m, Кънъков, RadiTod, burberry и още доста /но тези са ми най-натрапчивите/
Да ме прощават ако съм сбъркала нещо в никовете им ...
Тъй като те гласуаваха по описания от мен начин реших да им разгледам снимките.
Да, има прекрасни ... шапка им свалям за това, но ми направи впечатление също, че няма снимка, която някой от тези никчета да е пуснал и останалите пък да не са се изказали ласкаво или да са се "разписали" с някой препинателен знак...
Най-лесно се виждат "дежурните" по коментари на снимки, които все още не са пуснати за гласуване...
Ама форуми - приятели, познати, баджанаци и така нататък...
Прави също впечатление, че ако някой /недай си боже/ разкритикува някоя снимка, останалите веднага му се явяват адвокати...
И другото което дразни е ... вълнуващи изказвания и бесен рейтинг за посредствени снимки на богопомазаните :)
Чудя се дали да не пусна алтернатива на темата за недооценените снимки в представяне...
Нещо от типа на "Ко видях тук та така се възхитих" :)
[beer] [shtrak]

 Re: Гласувандия
Автор: jokevcv   
Дата:   05-05-09 18:26

@baset
Аз незнам защо се учудваш, че хора които се познават най-вероятно гласуват за снимките си. Т'ва си е съвсем нормално или когато имаш любим автор системно да посещаваш профила му и да гласуваш за снимките му.
Не искам да си мислите, че защитавам тезата, че всико е наред и е правилно така да се оценява, напротив и аз съм пускал снимки които много харесвам и не са имали почти никакъв рейтинг. Просто рейтинга не е всичко, а ако искаш критика напиши под снимката "Моля за критика", забелязвал съм това да го правят някои автори и мисля, че върши работа.
 Re: Гласувандия
Автор: the_psycho   
Дата:   05-05-09 18:29

харесва ми тая тема
+++++++++++++++++++++
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[smilie25] [smilie25] [smilie25]
 Re: Гласувандия
Автор: asahi   
Дата:   05-05-09 18:30

Бастет, ти си открил ядка на подривна организация![smilie5]
 Re: Гласувандия
Автор: тьма   
Дата:   05-05-09 18:34

Да, винаги оставям следа, когато ми хареса някоя снимка и понеже гледам всички пуснати за деня снимки, рядко пиша дълги коментари.

Никога обаче не връщам коментар или гласуване на автор, който е дошъл да ме хвали в профила - дори не му го разглеждам - имам един начин на гледане на снимки - само в категориите, без да отварям първо името, а след това да пиша коментар - затова и често се оказва, че след като съм написала коментара и гласувала - светва - авторът ви е блокирал[smile]
Съжалявам, bastet , но единственият начин да се отървеш от моите :), !!! или кратичко възклицание е - да ме блокираш.

Всъщност, не съм гледала за колко твои снимки съм гласувала, може пък занапред да не ми хареса нищо и да не те улуча

 Re: Гласувандия
Автор: тьма   
Дата:   05-05-09 18:36

охо, тук съм била в настроение - и съм се престарала

тьма
05.05.2009 16:39 повече разработка на предната тъмна част на кадъра, без рамката/за мен/ и по-малко фото шоп:)

абсолютно съвпадение - не е свързано с темата ти[smile]

 Re: Гласувандия
Автор: sunnyshot   
Дата:   05-05-09 18:37

В други сайтове снимките се рейтват по "брой хора видели снимката" - като собственото 10000 отваряне не се брои [smilie3]

 Re: Гласувандия
Автор: shpexy   
Дата:   05-05-09 18:50

jivkojj
Абсолюууууутно си прав![beer] Разследвах го и аз!
 Re: Гласувандия
Автор: ivodam   
Дата:   05-05-09 19:48

Дай една снимка където си по токчета, може и без друго [smilie3]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена