Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 с риск да си навлека гнева, но това не ми е важно...
Автор: mia   
Дата:   11-04-08 14:52

(По темата за затворената тема за Македония, без да обиждам абсолютно никого!)

Не че защитавам говорилнята, която се развихри тук по темата за Македония, защото според мен най-разумната политика спрямо безумците е те просто да бъдат игнорирани, а не насърчавани с факта, че някой им се връзва...
Но и аргумент, като този, който ти, Жоро, изтъкваш, също не звучи сериозно.
Значи някой от съседната югозапападна държава се бил обидил от коментарите на форумци по темата Македония, видите ли?!? Ами че нека се обижда, това в крайна сметка е български сайт! Знаеш ли например, че в македонски сайтове изобщо не постват НИЩО, ама НИЩИЧКО, идващо от България, и даже на много места пише, че ако постовете не са на "македонски" език, то те просто не ги публикуват! Какво ще кажеш за това?!? Толерантност за толерантност, това казвам аз. Или каквото повикало, такова се обадило. Не може да продължаваме да се отнасяме към Македония и македонците като мъдър и великодушен възрастен човек към капризно малолетно дете от семейството. Това не е филантропия, това е пълна глупост.
Ако гражданинът на република Македония наистина се чувства толкова обиден от настоящата тема, то нека се включи, аргументирайки обидата си. Може би с някакви екстренни доказателства за 6000 години македонска писменост например!?!?!?!? Моят контра-аргумент е готов, веднага ще му го предоставя! И съм сигурна, че и други ще ме преварят!
Впрочем забелязали ли сте, че македонците (така наречени) НЕ ЖЕЛАЯТ ДА СПОРЯТ с нас? Защо ли? Защото нямат нито един качествен аргумент за реален спор. Имат само измишльотини и хитроскроения си номер да се правят на люто обидени.
Човек, който защитава някаква своя свята истина и така наречен ИДЕНТИТЕТ, би следвало да има гащи да влиза в словесна битка за всичко , което твърди – щом му е толкова важно - и да го отстоява.

Впрочем и аз, като хиляди други българи, имам македонска кръв в жилите си, което никак не ме прави по-малко българка. Както е добре известно, в края на 19-ти и началото на 20-ти век огромен брой хора са избягали от егейска и вардарска Македония, установявайки се в майка България, бягайки от турски, гръцки и сръбски (след 15-та година) изстъпления. Съвсем естествено те, като българи, са бягали в държавата България, и съвсем естествено държавата България, като свои нещастни чеда, ги е приемала, оземлявала и помагала да започнат от нула. Какво повече да коментираме?

Много важно, че някой си се обидил и нямало повече да поства снимки в български сайт! Щом не му харесват българите и не приема начина им на мислене, нека си ходи по живо, по здраво! Ние няма да си изопачим националната история, за да му се харесаме. Да провери в чуждестранните летописи и хроники, включително от началото на 20-ти век хора от каква националност са обитавали техните земи. След като не познава прадядо си и прабаба си отпреди сръбската инвазия, нека се запознае с безпристрастните констатации на чуждите историци, пътешественици, журналисти и т.н. И да не посяга на истината. Да бъде така любезен да си гради настоящето и бъдещето ако ще като марсианец, но да не се опитва да ме убеждава, че моят прадядо, избягал в началото на века от Охрид е бил нещо различно от българин от Македония. Защото аз вярвам на прадядо си, а не на неговата така наречена обида. И това ще ти го кажат много българи като мен!

 Re: с риск да си навлека гнева, но това не ми е важно...
Автор: djogata   
Дата:   11-04-08 15:04

Да бе Жоро - голяма работа, че някой се обидил - а ако българин не дай си боже се пробва да напише нещо в македонски сайт, нали ще го съсипят от глупости точно за 5 минути.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дори и такива смешни неща като "Кен Лий" в YouTube бяха буквално насрани от плюещи ни македонци.

Като не им изнася, да си стоят в кочината (не че България е по-малка кочина, ама поне ни има на картата на Европа)

За тяхното отношение - каквото повикало, такова се обадило. Твърде дълго им търпяхме простотиите (вече почти 20 години) и сега единственото, което могат да очакват в отговор на техните простотии, е среден пръст и ignore. [smilie23]
 Re: с риск да си навлека гнева, но това не ми е важно...
Автор: J0R0   
Дата:   11-04-08 15:16

Ако са ви обидили в македонски сайтове - отговаряйте им в тези сайтове, а не тук.

Фото Форум е фотографски сайт.
Целта на този сайт да разпространява култура и фотография, а не негативизъм и не избиване на комплекси.

Ако ТУК някой ви обижда - има опции да се оплачете на администратора.
Но администраторите на този сайт няма да допускат в него да бъдат обиждани хора заради националната си и етническа принадлежност.
Нито заради сексуалните си предпочитания, нито пък по какъвто и да е друг повод.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена