Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мита за стоки от Швейцария?
Автор: tochnia   
Дата:   07-10-07 20:33

Трябва ли да се плащат Мито/ДДС при получаване на стоки от Швейцария?

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: dau   
Дата:   07-10-07 20:39

шоколад, шоколад [smilie8], Швейцария не е в евросъюза, но е в еврозоната... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: tochnia   
Дата:   07-10-07 20:46

Добре де, и отговорът ДА или НЕ е?
(не става въпрос за шоколад де [smilie18] , а за техника )



Публикацията е редактирана (07-10-07 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: trace74   
Дата:   07-10-07 21:30

Донесоха ми Панасоник ФЗ20 от там (със самолет), никой нищо не е плащал. Става въпрос за една бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 21:36

не мога да кажа и аз, но съм по4ти склонна да повярвам , 4е не се пла6та , понеже имат един допълнителен договор с евросъюза за разни ей такива дивотии [smilie24] потърси из 4и4о гуугъл за по-сигурно[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: avela   
Дата:   07-10-07 21:44

плаща се за всички стоки на стойност над 25 евро изпратени по пощата!!!
за техника на стойност около 210 евро платих около 43евро мито.



Публикацията е редактирана (07-10-07 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 21:49

е то тва си е от време оно... аз го знам това от хакерските ми години [smilie24]

6том казва авела зна4и няма лабаво - 6е пла6та6 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: Skic   
Дата:   07-10-07 21:51

avela, не съм сигурен, но си платила мито, защото не са си направили труда да ти извадят сертификат EUR1 или стандартен текст върху фактурата, който важи за стойности до 6000 евро. Малко се отдалечих от тези проблеми и затова не съм 100% сигурен как стоят сега нещата с Швейцария. До преди година бяха така, а тази година срещнах познат, който внесе кола от там и се ядосваше, че не се е заинатил за EUR1 и се наложи да плати мито на автомобила... Ако не забравя утре ще проверя как стоят нещата с ддс и митата от часовникарската държава. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: avela   
Дата:   07-10-07 21:55

аз купих една mamiya c330 от ръка. и директно ме извикаха да си я взема от митническото, нищо, че беше описана като подарък.

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: tochnia   
Дата:   07-10-07 21:56

avela, но за кога става въпрос? защото има някакви споразумения.. и за България и Румъния видях някакви преговори за обмяната на стоки започнали (или били насрочени за започване за средата на 2007-ма)..

По принцип става въпрос за внос на техника от Швейцария в друга страна от Европейския Съюз, но ако и за България няма Мито/ДДС то и за там няма да има.

Намерих този документ:

но пак не се изясни въпроса [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 21:56

"Държавите от ЕС и три от страните от ЕАСТ (Норвегия, Исландия и Лихтенщайн) формират Европейското икономическо пространство (ЕИП). Със Споразумението за създаване на ЕИП се установява зона за свободна търговия. ЕС прилага отделни договорености с Швейцария, тъй като тази държава не е обхваната от договореностите между ЕС и страните от ЕАСТ по силата на Договора за ЕИП.
Турция е в Митнически съюз с ЕС от 31 декември 1995 г., който обхваща всички промишлени стоки, но не се отнася до селското стопанство (с изключение на преработените продукти), услугите и обществените поръчки."


"Към настоящия момент ЕС има сключени Споразумения за взаимно признаване с Австралия и Нова Зеландия, Канада, Израел, Япония, Швейцария и САЩ.

"

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 21:57

Да , скиц , прав си за Евро1. Преди около 3 месеца , мой приятел (6вейцарец) влезна със стока от там , и не бе6е изкарал евро 1 и бесня и плати маса пари [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: avela   
Дата:   07-10-07 21:59

швейцария-германия преди година.
за бг не знам, но предполагам, че при тях няма да има лабаво.
идеалното е в багаж, лично. там не проверяват много.

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 21:59

Поради това, от момента на членството на България в ЕС, вносът от трети страни ще се облага в повечето случаи с по-ниски мита.



Публикацията е редактирана (07-10-07 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: tochnia   
Дата:   07-10-07 22:02

То митото не е чак такъв проблем.. то е до 5-6%.. и все ще се прежаля..
По важно е дали трябва да се плаща ДДС-то, че то е 20% [smilie8]
И стоката ще се изпраща по пощата..



Публикацията е редактирана (07-10-07 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: Skic   
Дата:   07-10-07 22:04

avela, чакай, чакай... Колко е ддс-то в Германия? Защото ми се струва, че си платила не мито а ддс! Поне с нашето ддс от 20% на 210 евро ддс-то е 42 евро сметнато на ум [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: avela   
Дата:   07-10-07 22:06

платих ддс 16% беше тогава, пюс мито
сега ддс е 19%

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: Skic   
Дата:   07-10-07 22:07

...демек ддс и мито са различни неща! А понеже Швейцария не е в Европейския съюз ддс би трябвало да се дължи!

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: Skic   
Дата:   07-10-07 22:10

avela, възможно е за някои стоки да има минимални мита! За фототехниката не помня за кое нямаше, май за обективи не се плащаше...но сега говоря на изуст... [smilie7]



Публикацията е редактирана (07-10-07 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 22:12

"Здравейте!Предстой ми да направя износ за Швейцария на стока,която съм внесла от Тайван миналата година и за която съм платила мито и ДДС!Нашият контрагент иска да се издаде EUR1 за тази стока при износа.Възможно ли е това! Благодаря предварително
Подадено от ???????? на 19 март 2007 г.
Отговорът на въпроса Ви е положителен, тъй като Швейцария е в митнически съюз с ЕС и всички стоки, които са с общностен статут могат да се изнасят със заверен сертификат EUR.1. Същото парвило важи и при обратния вариант, т.е. стоки, които са придобили статут на местни в Швейцария, могат да се изнесат за ЕС и да бъдат третирани преференциално. Тази особеност не важи само за някой стоки от Глава 1 до Глава 24, както и за въглищата и стоманата
"

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 22:14

тва бе6е цитат от сайта : info.mitnica.com

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: tochnia   
Дата:   07-10-07 22:25

А колко струва и за колко време се вади този сертификат?
И колко усилия трябва да се положат за изваждането му.. понеже незнам дали продавача на стоката ще му се занимава.. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: studionula   
Дата:   07-10-07 22:28

иди в сайта на митницата

отвори тук : http://info.mitnica.com/index.php?p=faq&page=5#


най-долу има бутон : задайте ва6ият въпрос тук [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: Skic   
Дата:   07-10-07 22:30

Нищо не струва! В съответното митническо учреждение, от където ще изпрати стоката трябва да представи документи за произход - в случая предполагам фактури от къде е закупил стоката или ако е производител от къде се е сдобил със суровините за крайното изделие - попълва се специална бланка EUR1, която митническите власти в Швейцария заверяват, след представянето на горните документи. Това е!

Отговори на това съобщение
 Re: Мита за стоки от Швейцария?
Автор: tochnia   
Дата:   07-10-07 22:39

Значи работата с това Евро1, ще е сложна (и най-вероятно няма да занимавам човека) понеже най-вероятно стоката е внасяна отвън и то преди доста време.. а и studionula, даде някои предположения на ЛС, така че най-вероятно ще рискувам да платя мито+ддс...

Малко се чудя дали да не поискам да ми декларират по-ниска стойност.. но ако решат да оценяват с оценител.. ще има плач с кървави сълзи при плащане на мито и ддс [smilie2]

Какъв е шанса според вас да се изпрати дадена стока за оценяване? И в кои случай го правят? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.