Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Орхан Памук
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 16:28

Орхан Памук как ви се струва? Аз чета Истамбул и малко ме дрезни прекалената носталгия,вие какво мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: nice   
Дата:   27-09-07 16:31

[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-09-07 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: navy   
Дата:   27-09-07 16:34

За ко иде реч?

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: tnt   
Дата:   27-09-07 16:34

действа ми като валерян [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: dau   
Дата:   27-09-07 16:35

носталгията лошо нещо ли е? аз съм прекалено носталгичен човек... и ако не ръчкам през 10 мин някакви спомени и да ми стане тъжно за нещо все едно не съм аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 16:35

що? той по европеец от много от нас ? Те неговите си искат да го трепат

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: Amigo   
Дата:   27-09-07 16:39

кво пише? нещо май споменаваше кюрдите и фанатизираните османлийци по таз причина го заплашиха, че ще го трепат [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: -ID-   
Дата:   27-09-07 16:39

много реклама му хвърлиха, на мен чак към края ми стана по-интесна, но нищо особено и кой знае колко интересно, вероятно е много интересна за хора пребивавали там по едно или друго време[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: tnt   
Дата:   27-09-07 16:42

мисля, че пише добре, но го спрях към 150тата страница... Дойде ми в повече

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: nice   
Дата:   27-09-07 16:47

е не така е! пускаите по малко инфо. как го наредих човека,значи:


Орхан Памук е роден на 7 юни 1952 г. в Истанбул в семейство с добро обществено положение - баща му е директор на турския клон на IBM. Орхан Памук завършва Робърт колеж, по това време вече средно училище, след което учи архитектура в Истанбулския технически университет. През този период той започва да се занимава основно с писателска дейност. Завършва журналистика в Истанбулския университет през 1977, а от 1985 до 1988 посещава Университета Колумбия в Ню Йорк и Университета на Айова. През 1982 се жени, но през 2001 се развежда.

През 2005 г. две турски професионални асоциации завеждат наказателно дело срещу Орхан Памук заради негови противоречащи на турското законодателство изявления във връзка с Арменския геноцид от 1915-1917 и избиването на 30 000 кюрди от турското правителство. През януари 2006 обвиненията са отхвърлени по процедурни причини.

На 12 октомври 2006 е награден с Нобелова награда за литература.



Публикацията е редактирана (27-09-07 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 16:47

А Сняг по интересна ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: nice   
Дата:   27-09-07 16:52

тоя човечец пише истината за арменския геноцид 1918г те за това искат да го кастрират неговите.

https://photo-forum.net/static/forum/2007-09/rxph2968.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/Armeniangenocide_deadpeople.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-09/lkyn8084.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Ruinsgenocide.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-09/mkde8868.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/d/d8/Armeniangenocide_starved.jpg

(тази последната е много арт)



Публикацията е редактирана (27-09-07 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: -ID-   
Дата:   27-09-07 16:53

името ми е червен, май е по-интересна от сняг, но такива отзиви съм чувал, лично все още не съм ги чел

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: Amigo   
Дата:   27-09-07 16:56

Ясно е що за тоталитарно законодателство имат турците [cool] [smilie23] да не можеш да си кажеш мнението [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: мина   
Дата:   27-09-07 16:58

сняг става ако успееш да я прочетеш до средата после става по-интересна [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 17:00

Amigo ....чакай малко, кви са тия прибързани изводи ...каква е страната като култура, религия ,история,хора ....не така де ...я помисли в УСА кво е законодателството тогава ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: Amigo   
Дата:   27-09-07 17:03

vladomatev написа:

> Amigo ....чакай малко, кви са тия прибързани изводи ...каква е
> страната като култура, религия ,история,хора ....не така де
> ...я помисли в УСА кво е законодателството тогава ?!




Какво ме грее каква й е културата, като човек не може да си каже мнението [cool] [smilie23] А в УСА вече вървят към фашистка диктатура, така че тия няма кво да ги обсъждаме [smilie7] Но ако си мислиш, че в Европата има по-либерално законодателство по отношение на изказването, лъжеш се [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: мина   
Дата:   27-09-07 17:09

България също не е признала арменския геноцид между другото.. поради една случайност бях на място когато го гласуваха в НС и БСП и ДПС отрекоха, че е съществувал.. в ДПС особено беше настъпил голям смут.. пак доказателство от къде им се диктува..

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 17:09

Бре я ми разкажи повече за Европата, къде не е либерално и какво според теб е либерално? Па и да не е по темата.......интересно ми е какъв личен опит имаш по въпроса, сподели

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: nice   
Дата:   27-09-07 17:17

България може да се води че е отрекла арменския геноцид, но за това трябва да е имало референдум. (къвто е нямало)
Станал е някой рязан ДПС-ар и е казал България против.

(и ся трябва да го намерят кой е и да му напраят клизма с боксува ръкавица)



Публикацията е редактирана (27-09-07 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: Amigo   
Дата:   27-09-07 17:17

vladomatev, от опит знам, че такъв разговор се проточва дълго и често не завършва добре [cool] [smilie7] така че ще отида да си полегна [smilie8] [smilie8] [smilie21] щом с моя най-добър приятел преди време се скарахме на тази тема, защото на Запад са му промили мозъка, направи си изводите... [cool] [smilie7] Само ще ти кажа, че забранени теми в една демократична държава НЕ може да има!!! [cool] [smilie7] Цензура - също!!![smilie7] Нещата трябва да се наричат такива, каквито са. [cool] В нито една западна държава това не е така![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 17:22

Амиго - айде легни си, ама да ти кажа пък аз за това изказван " че забранени теми в една демократична държава НЕ може да има!!!" ...това като станеш да ми кажеш едната такава да се преместя там [beer] , а от личен опит май малко можеш да кажеш. Айде приятна почивка

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: мина   
Дата:   27-09-07 17:23

nice, може и с референдум, може и чрез парламента като все пак представителен орган олицетворяващ нацията (по дефиниция, доколко е така друг въпрос). и не е станал някои, а го гласува "мнозинството".. и не че го отричат ми не щели да си развалят отношенията със съседката.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 17:24

Та темата беше за литература а не за политика ... начи до тук "Името ми е червен" е фаворита

Отговори на това съобщение
 Re: Орхан Памук
Автор: мина   
Дата:   27-09-07 17:25

ми той Орхан Памук пише супер много за политика, поне мен това малко ме издразни в Сняг, тъй че се смесиха темите малко [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.