Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Запад-Изток
Автор: jino   
Дата:   25-10-11 07:50

За тази тема ме инспирира един съвет в затворена вече от автора си тема.А именно:


Автор: mladenov
Дата: 24-10-11 20:07

Явно момчето има страст, желание и талант. Мога да му дам само един съвет. Момче, решението е едно и от е Терминал 2! И колкото по-скоро, толкова по-добре! Да си млад и талнтлив в, България това е проклятие! ...


Накара ме да се замисля най-вече ,дали бих дал подобен съвет на децата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: orlindraganov   
Дата:   25-10-11 08:23

Т2 е оферта, ама между двата терминала има по-добри възможности за развитие...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: gogi69006   
Дата:   25-10-11 21:59

Ай-ай-ай, сега стана скандала... [smilie25]
А иначе сериозно - ако се абстрахираме от моралната страна на въпроса и погледнем чисто практически - не мислиш ли че това би могъл да прецени накой, който е опитвал и двете, т.е. в Бг и навън?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: Will   
Дата:   25-10-11 22:05

На някои хора всичко им пречи... дори и държавата... и си мисли, че като я смени... веднага ще цъфне и върже... и кво стана с оня певец Светлю дето и той мина през терминалите Ъ?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: MarinY   
Дата:   25-10-11 22:49

Я, да се обадя.
Това дали някой, някъде, става или не става, важи за навсякъде. [smilie7]
Може някъде да ти дадат шанс, в повече от България, но всичко от човекът си зависи. Управен или смотан, човекът си е все такъв, независимо от географската широчина и височина.

И хайде не започвайте пак темата за предателите, за смотаните, търсещи късмет и т.н.

Този, Светльо, наистина е пример, че само "професионализъм" не е достатъчно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: pif   
Дата:   25-10-11 23:23

Абе вие тоя Светльо го приехте за нарицателно. Толкоз голяма звезда ли е, че само за него приказвате. Поне да се появяваше по телевизорите по често, че да напомня за себе си - ама не. Все в устите ви. Човека търси себе си. Дали тук или там - все тая. И тук не прави по различно от там. Поне не се е преклонил и не се е продал на чалгата или на капитализма. Ти добре си фотограф (певец) ама кажи какво работиш.

Човек на всякъде може да живее добре, стига да иска и да е готов да спазва правилата в системата. Ако отидеш на запад ще ти е чисто по улиците, няма да те обират и пребиват, ще си взимаш номера за колата за 30 минути с всички разправии по застраховки и т.н. Като отидеш при администрацията ще ти решат проблема за 15 минути и то ще се отнесът човешки с теб. Няма да имаш дупки по пътищата. Ще взимаш висока заплата. Ще живееш в хубав и голям дом и няма да се притесняваш дали ще имаш пари за храна или ток или парно. Или с какво да купиш обувки и учебници на децата си.
Недостатъци: няма кой да ти дойде на гости освен ако изришно не го поканиш. Ти не можеш да се отбиеш у някой без да имаш оговорка. По празниците си сам. Такива неща като приятели почти изцяло липсват. Работиш много и не можеш да се скатаваш и да кръшкаш от работа. Вечер се прибираш пребит и не ти е до нищо. Ако ти дотрябва зъболекар се разделяш с доста забавления за да си оправиш болен зъб. Но ако си отдавна там си имаш застраховка и не е толкоз страшно.

Там са други хора и друга ценностна система. Трябва ти друг вид възпитание за да ти харесва там. На стари години да се приспособява човек - е трудно но ако опре ножа до кокъла става. Там се живее спокойно и добре но липсва социалният живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: n1x0n   
Дата:   25-10-11 23:32

Pif изчерпа темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: jino   
Дата:   26-10-11 06:12

Така е всеки човек има приоритети .
На изток ако отидеш какво ще спечелиш ,какво ще загубиш ?

В крайна сметка какво ни направи щастливи.Дали луксозната колиба или други по-прости неща ?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: jino   
Дата:   26-10-11 06:22

Това че в Америка напр. администрацията те мачка с усмивка на уста по-доволен ли те прави ?

Свободата на избор свързана ли е само с наличието на пари или е състояние на духа ?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: jino   
Дата:   26-10-11 06:29

Наистина ли е толкова по различен живота ТАМ или това е само една илюзия в която вярваме ТУК ?

А в крайна сметка "ако се събуждаш сутрин и имаш пари равностойни на един долар в джоба,покрив над главата си това те прави част от 15те % които живеят по-добре от останалите хора на планетата."



Публикацията е редактирана (26-10-11 06:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за съвет.
Автор: jino   
Дата:   26-10-11 06:37

Честно казано лично мен Изтока ме привлича доста по-силно от Запада.
Други неща има там [smile] други.Много по силни и трайни.В крайна сметка така бих посъветвал децата си .Вашият път е на Изток ,ако искате да научите повече за себе си ,ако пък искате да ви лъжат с усмивка или да ви сменят номера на колата за 30 минути напр. ,назапад. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: Diandimov   
Дата:   26-10-11 08:56

Аз и в София като живеех се срещахме с уговорка.
Идваха приятели да им пиша текст, но с предварителна уговорка.
На никой не му се биеше път до Дружба, и аз да съм излязъл. Затова се обаждаха първо.
Уговорките са нещо много удобно и полезно!

Аз ходех по всяко време там където репетирахме, можех да остана с денонощия, но това е друга тема.







Я кжи авторе как те мачка администрацията на запад с усмивка на уста, че нещо не ми стана ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-10-11 20:50

Диане, ти си извънземен. Честно. Чудя се как си се родил такъв с всичките му американски мурафети на готово. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: nikol79   
Дата:   26-10-11 21:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: diandimov   
Дата:   26-10-11 22:41

Не знам как съм се родил, но истината е че няма по груба и селска проява да ти се тръснат гости от никъде и по никое време, също ти да се тропнеш някъде без да си се обадил предварително.

В България винаги е било така също.
Да оставим култовата Дружба, но и в Шумен винаги се е знаело кой и кога ще идва, или ние кога и къде ще ходим.
Единствено кръвни роднини (брат или братовчеди) са ни гостували ей така, без уговорка. Най- вероятно защото тяхната къща в Шумен е залепена за нашата.

Наистина съм шокиран как може да има гости без предварително обаждане, при положение че през целия ми живот незав9исимо къде живея, това е било правило.

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: jino   
Дата:   27-10-11 05:04

На мен няколко пъти са ми идвали на гости съвсем непознати хора ,без да ми се обадят .Чужденци напр. запознаваме се на улицата и истават за няколко дни в къщи.

По принцип естествено, преди да ходиш на гости се уговаряш.Предните постове явно са имали пред вид че в Щатите трябва да правиш тази уговорка 1-2 години напред а тук може ден за ден.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: jino   
Дата:   27-10-11 05:06

Разбира се че трябва да се обадят за да знаят поне дали съм в къщи [smilie5] и да се разберем какво ще пием [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: jino   
Дата:   27-10-11 05:10

Всичко зависи от човека .
Преди около 15 години докато шетах малко по Балканите с гаджето си се запознахме с една страхотна жена при която останахме половин година ,сега продължаваме да сме големи приятели.

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: Diandimov   
Дата:   27-10-11 05:12

Една или две години напред може само някой известен актьор да уговаря гостито си, макар че не вярвам.

1-2 години...
Кой може да помни толкова дълго?
Това в коя серия на зетгейст е?

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: jino   
Дата:   27-10-11 05:12

Автор: Diandimov
Дата: 26-10-11 08:56

Администрацията е създадена за да мачка [smile] ,пък нали казвате че зад океана всички сте усмихнати .[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: jino   
Дата:   27-10-11 05:14

Автор: Diandimov
Дата: 27-10-11 05:12

Е добре де една две години силно казано [smile] ,колко тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: Diandimov   
Дата:   27-10-11 05:43

Нещо ти е дошла музата като гледам.

Откъде да знам колко - обикновено хората се уговарят за барбекю или басейн за края на седмицата. Или за някакъв наближаващ празник.
Опитай се да се уговориш за гости след година, и ще те вземат за луд.

Много телевизия гледаш.

Хората са нормални, почти като в България, с това изключение че не са българи.
Някои не са, но откачалки има навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: jino   
Дата:   27-10-11 05:54

Е добре де Брус Уилис като каже "Ще се видим в Ада",това след колко години значи [smilie5] ?

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: djogata   
Дата:   27-10-11 06:18

Не знам за какви дупки по пътищата си говорим, ама според мои лични наблюдения от последните седмици магистралите около Сан Франциско имат повече дупки от магистрала Тракия и Хемус взети заедно. [smilie5]

Явно Терминатор им е терминирал и пътните служби [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Запад-Изток
Автор: Diandimov   
Дата:   27-10-11 06:32

Джога, какво става, как ти понася Америка?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.