Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: laik   
Дата:   12-09-11 13:54

Споделям интересно видео на което попаднах случайно. Не изключвам вече да е обсъждано.
http://hdbox.bg/uclip.php?id=3237&lowq=1&new_lang=bulgarian&lang=bulgarian


Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: J0R0   
Дата:   12-09-11 15:05

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Готино филмче.
Много от тия неща съм си ги мислил и дори съм ги писал в разни теми тук из форума, но авторите на филма много по-добре са ги формулирали и поднесли.
За съжаление е малко утопично на този етап на развитие на икономиката да се случат нещата.
Вероятно трябва финансовата криза да е толкова мощна, че да разруши из основи днешния икономически модел, което пак не е гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: evelinster   
Дата:   12-09-11 15:17

Точно днес сутринта псувах, че батерията на 4000-левовия ми лаптоп, издържаше по един час, и изведнъж светна червено и ми съобщи че трябва да си купя нова, щото тази е стара.

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Lalinda   
Дата:   12-09-11 15:22

Хм, ето и тема, в която пак някои ще се хвалят колко са богати...
[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: vladihg   
Дата:   12-09-11 15:25

И аз в събота "спонсорирах" икономиката щото спря да ми свети LCD монитора(естествено малко след изтичане на гаранцията му), та си купих нов понеже точно като във филма се оказа че ремонта май ще ми е по-скъп от новия, некви инвертори, некви лампи дге...

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: ценослав   
Дата:   12-09-11 15:29

През далечната 1985 г. в гр. София пред новия тогава НДК видях за пръв път едно "тракторче" - червено. Оказа се, че това е косачка за трева. Като любопитко и разбиращ от машиностроене я огледах. Красиво направена и даже на нея пишеше "Маде ин УСА". Направи ми впечатление, че щангите за управление на предните колела са едни извити железа вкарани в едни дупки и със щивт. Нямаше сферични болтове. Тогава ние на детските колички на педали правехме по-надеждни връзки.
А сега за електрическите крушки пък са измислили друга далавера. Значе махнахме 100 ватовите. И по принцип се забранява производството с реотанче. Хайде юруш на масовата подмяна и печалби за някой под предлог, че ще използваме "икономични" крушки. Те па една светлина дават - ще ми умре магарето. К,во да го правиш този мил капитализъм. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Todd   
Дата:   12-09-11 15:36

Това са стари работи ... аз поне ги знам от 20 години ...

Всъщност всеки ден се сблъсквам с доказателства за тях ....

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Gruyu   
Дата:   12-09-11 15:44

главите и блоковете на двигателите на бмв, ауди, дачия, форд и пежо се произвеждат в един и същи завод...дет се вика само отпред емлемата е различна[smilie5] ...глобализацийка, няма как

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: ценослав   
Дата:   12-09-11 15:47

"Варта" и "БОШ" - акумулаторите, тоже в един завод.

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Lalinda   
Дата:   12-09-11 15:50

Не зная дали стигнахте до втората трета на филмчето (все пак продължителността му е над 50 минути, нали?), в която става ясно, че зад Желязната завеса планирано стареене не се е предвиждало, поради най-различни причини...

[smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: 2nYo   
Дата:   12-09-11 16:14

Viva "Желязната Завеса" Viva "La Revolution" ! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-09-11 16:20

Изгледах го цялото защото споделям напълно идеите в него. Абсолютен противник съм на безцелното консуматорство в което биваме вкарвани без да се усетим само защото си падаме по лъскави джунджурийки.

Аз лично бойкотирам консуматорството по всякакъв начин. Купувам си неща само когато съм сигурен, че наистина ми трябват.
На импулс за покупки не се поддавам, а изчаквам да ми поразмине за да имам време да помисля имам ли нужда или не от съответната глупост.

Тук много пъти съм се изказвал негативно срещу молове и всякакви подобни нови магазини защото съм се убедил, че вътре се продават скъпи боклуци, които много скоро се скапват.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Славов   
Дата:   12-09-11 16:24

Аха, и аз с годините започнах да се овладявам... [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: evelinster   
Дата:   12-09-11 16:24

Иво недей така за молчетата, че сега ще дойде нушето и ще те разнищи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-09-11 16:50

Ми те съществуват за такива като Нушето. Ако разчитаха на мен да са фалирали до сега.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Lalinda   
Дата:   12-09-11 17:05

Разбира се, хората не купуват единствено понеже старите им вещи са се счупили или пък изхабили.

Действат и доста психологически фактори, естествено...

[smilie3] [smilie3] [smilie3]

Не е нужно да търсите твърде далеч от себе си, за да ги откриете...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-09-11 17:09

Открил съм ги, но ги подтискам и превъзпитавам.

нямам нужда от десетки джунджурии и боклуци.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: vladihg   
Дата:   12-09-11 17:11

Аз пък го купих точно щото ми се счупи стария - след 2 години ше видя дали Филипс действително са извън "планираното остаряване" както ги рекламират във филма...

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: ценослав   
Дата:   12-09-11 19:36

Хайде и от мен една скрита реклама. През близката 1982 г. купих за 8-ми март на половинката си една електрическа месомелачка "Маде ин СССР". Има и други функции, но тогава думата "комбайн" не беше позната. Смятайте колко години я ползваме. Що прасета, купешки мръвки, домати, чушки и др. са минали през нея за тези години. Почна нещо да трака. Разглобявам, няма лагери а натпаво отвори в конзолата. Като българче, разпробивам, слагам втулки и след толкова години е като нова.
Капиталистите малко ще трябва да изчакат, да се развали и да купя нещо тяхно.

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: dobriman   
Дата:   12-09-11 20:35

Abe...
то хубаво говорите, че не си купувате това, по молове не ходете...
...ама аз кво да си правя всичките тези пари? И за кво да стискам като менгеме, след като като имам нужда мога да прескоча до близкият мол и да си го купя, без да ми пука че ще се прецака след като му изтече гаранцията след 2 г.

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: ценослав   
Дата:   12-09-11 20:37

Ако имаш много пари, купи си един джип "Хамър", той ще ти регулира доходите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Todd   
Дата:   12-09-11 20:45

Новите уреди са както знаете абсолютен ташак без значение колко пари струват !!!

Вземаш ,ползваш и хвърляш .... дори аз съм сменил десетина коли [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А дивидита си купувам заедно с филтрите за кафемашината !!!


И с жените така ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Rosencho   
Дата:   12-09-11 20:50

Ово е стандарт...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: diandimov   
Дата:   12-09-11 20:56

Планираното стареене е лошо, но засега по- добра идея за движение на икономиката няма.

[smilie2]

Айде, тука са повече фотографи и те нищо не произвеждат, но представете си ако 2/3 от българите работеха в производството. Обувки, месомелачки, принтери, монитори, каквото се сетите.

И ако тези продукти бяха качествени, та качествени.

Прираста в Европа и България е много малък, или отрицателен. Всеки вече щеше да си е купил каквото му трябва, и съответно тези 2/3 от хората, заети в производството нямаше да имат работа с години...

Едно време нямаше нови модели, нямаше дори разнообразие на стоки. И всеки ревеше, че нямало разнообразие и нови модели.
Сега всеки реве, че били нещата със заложено планирано стареене.

Няма угодия!

Живейте си живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Планирано остаряване (купи, хвърли, купи.)
Автор: Todd   
Дата:   12-09-11 20:59

И кво ? Преливаш от пусто в празно !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.