Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 качествен звук
Автор: slav4cho   
Дата:   03-09-11 11:18

Кой носител има най качествен звук?
Според някои е грамофон според други магнетофон а според други дисковете.

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: asahi   
Дата:   03-09-11 11:26

Има прекрасни плочи и посредствени САСД дискове. Формирането на звука започва в студиото и завършва в ушите ти. Всичко по пътя му трябва да е на ниво, за да го чуеш.

Носителят няма звук. Той има възможност да пренесе звук с определени параметри, но това все още нищо не означава.

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Todd   
Дата:   03-09-11 11:42

Navy е твоят човек !!!

[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: slivenski   
Дата:   03-09-11 11:49

аз съм чувал, че hi-fi маниаците слушат грамофонни плочи... ама си трябва и качествено шаси, усилватели и тонколони... така че носителят е само едната страна на нещата... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: НАСОО   
Дата:   03-09-11 14:56

аз па мисля, че добре записано мп3 е достатъчно добро.

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: ejko   
Дата:   03-09-11 15:00

:)))) много ясно...

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: burningice   
Дата:   03-09-11 15:19

mp3-to е като jpeg-a

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: НАСОО   
Дата:   03-09-11 15:21

аз мисля, че добре направения jpeg е достатъчно добър[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: riddick   
Дата:   03-09-11 15:54

А Fuji го доказват[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: asahi   
Дата:   03-09-11 16:18

За голяма част от жанровете качествена мп3-ка е достатъчна.
Имайте предвид, че повечето музика се смесва и мастерира за слушане на не много претенциозни апаратури. Честотния обхват е от 40 херца нагоре, а динамиката е компресирана. Малко са аудиофилските издания, които имат сериозни изисквания към възпроизвждащата техника.

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Lalinda   
Дата:   03-09-11 17:19

Повечето мъже, така или иначе, са глухи в някои честотни обхвати, тъй че изобщо не им задавай подобни въпроси.

Сам виждаш, че получаваш само приблизителни отговори.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: НАСОО   
Дата:   03-09-11 17:28

От тия женсти стенания и викове по цяла нощ кво да правим[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: ejko   
Дата:   03-09-11 17:46

е то под 40 херца много рядко мима записано звуци в масовата музика. А като ги има при най-ниските октави, тогава чувам, че било хубаво усещане да ги чуе човек. Проблемът е за да се пресъздават правилно басовете нито звуконосителите ще ни помогат, нито скъпите усилватели, нито кабелите и т.н.. Дори колоните ни не са достатъчни, ако няма достатъчно количество въздух и правилната сила на звука и пак нищо няма да стане. Важни са помещението и какво ли не.
Дори силата на звука е много важна. Всяка музика се слуша с определена сила. Ние като намалим звука по-тих отколкото инструментите звучат в действителност и вече го изкривяваме звука. Губят се полутонове, обертонове и ба ли майката какви още тонове... Така че за мен аудио маниащината е малко обречена работа, по-добре не се захващай и не започвай да разбираш, че после няма угодия... Освен ако не е за фукня де. Много ги има с хубави системи, на години, когато нито музика вече слушат, а и да слушат толкова я и чуват... Все пак старческия трепер на ръката почва от 28 години, ако не и по-рано..., на дали ухото остава незасегнато при всички тези шумове...



Публикацията е редактирана (03-09-11 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: SmartKoko   
Дата:   03-09-11 18:48

Ето Лалинда например е незасегната ве, всичко и е като на 22 годишна, и мисъл и слух и всичко и тяло и всичко бе.... боже колко мъка ... боже... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: митко   
Дата:   03-09-11 21:47

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_analog_and_digital_recording

На мен ми стига и мп3. Веднъж съм ходил на лекар да ми чисти ушите, но разлика в чуването не усетих. Повечето аудиофили ходят с мръсни уши, но това не им пречи да откриват обратно свързани кабели и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-09-11 22:11

Най-качествено е певицата да ти пее до теб

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Vinsent   
Дата:   03-09-11 22:25

А още по-добре е певицата да си пада по теб! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Navy   
Дата:   04-09-11 00:36

Многопистовите мастер тейпове в звукозаписните студиа...
Асахи за домашно може да прочете за сигма-делта модулацията...

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: asahi   
Дата:   04-09-11 01:18

Едва ли си стигнал по-далеч от заглавието. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: navy   
Дата:   04-09-11 01:39

Какво заглавие [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Todd   
Дата:   04-09-11 01:41

Аз съм произвеждал аудио машинки с делтамодулатори - сигурно още ги ползват някъде !!!!

Емблемата им беше "Bulsound" [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Diandimov   
Дата:   04-09-11 02:27

Navy, щом афоня снима по- добре от D700, би следвало да означава също че звука му е по- добър от на качествените аудио системи?

Така ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: navy   
Дата:   04-09-11 02:32

Щом ти имаш айфон, но все още не може да се оправиш с него, а всяка една блондинка в България може... то би следвало да си типична американска блондинка?

Така ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Diandimov   
Дата:   04-09-11 03:45

Аз се оправям с айфона, само ме дразни колко е бавен, как забива и как прекъсва на втората минута от разговора.

Не мисля че прави добри снимки, затова те питах дали според теб звука му е добър. Явно не разбираш какво говориш защото.


Отговори на това съобщение
 Re: качествен звук
Автор: Diandimov   
Дата:   04-09-11 04:10

По темата: много от музикантите днес свирят, записват и смесват дигитално. Така че добра мп тройка е почти оптималното, и това ти е достатъчно.
А мп3 може лесно да се хенделва от СД.

То е като при храните - всичко е само боя, овкусители и есенция. Но хората са привикнали с тоя вкус.
Имам млади роднини, които не понасят вкуса на истинско домашно мляко, сирене и хляб. И още по- млади, които никога не са вкусвали всичко това. И надали някога ще го.
Тоест, музика на добра мп3 и снимка с добра резолюция в jpeg са идеалните варианти за съвремието.

Докога ще е това? Тази дилема? Докато и последния който помни вкуса на истинската храна, звука на живата музика и мириса на чистия въздух умре. Тогава вече няма да има теми като тази. Никой няма да знае че музиката може да има и някакво желано акустично качество, никой няма да се вълнува от възможните полутонове на снимките, никой няма да изисква вкуса и качествата на истинската домашна храна, и никой няма да претендира.

Карай по течението, все ще стигнеш някъде.










(редакция заради артефакти привнесени от айфона)



Публикацията е редактирана (04-09-11 04:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.