Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към собствениците на ЕТ
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-07-10 11:33

Имам едно ЕТ, замразено. Майка ми си работи от нейно. Та снощи ми звъни по телефона и ме пита ще го пререгистрирам ли. А аз гледам като индианец пишеща машина. Каква пререгистрация трябва да се прави до края на годината? [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Към собствениците на ЕТ
Автор: tonyf   
Дата:   07-07-10 11:45

Агенция по вписванията - Търговски регистър - питай там, ако не си го вписал (пререгистрирал), мисля, че се ликвидира служебно след няколко години [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Към собствениците на ЕТ
Автор: юнга   
Дата:   07-07-10 11:46

Защо не си го махнал до сега?

Отговори на това съобщение
 Re: Към собствениците на ЕТ
Автор: otkata   
Дата:   07-07-10 12:27

ако не го пререгистрираш ще го обявят служебно в ликвидация, но ще ти струва пари. затова по-добре си го пререгистрирай и ти си го ликвидирай после.

Отговори на това съобщение
 Re: Към собствениците на ЕТ
Автор: likeduh   
Дата:   07-07-10 13:38

МАХАААЙ...

Отговори на това съобщение
 Re: Към собствениците на ЕТ
Автор: Vinsent   
Дата:   07-07-10 13:54

Най-добре го пререгистрирай!
След това трябва да предадеш там и годишния си финансов отчет. Ако фирмата не работи, той е нулев, но това не те освобождава от задължението да представяш всяка година нулева декларация в НАП, репективно деклариран в Агенцията по вписванията.

Ликвидацията на ЕТ не знам как става, но за ООД-етата си има процедура и срокове. Назначава се ликвидатор, разбира се със заплата, обявява се ликвидацията в Държавен вестник, чака се време, дали някои твои кредитори няма да писнат, естествено че се извършва и данъчна ревизия. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Към собствениците на ЕТ
Автор: terminator   
Дата:   07-07-10 18:51

Отиди първо в Окръжния съд - фирмено отделение (или офис на ИО АД - в повечето ОС имат офис и те издават това) където ти е регистрирано ЕТ-то отначало. Там искаш актуално състояние и удостоверение за пререгистрация по новия Търговски закон. Задължително си носи картончето с Булстат-а - искат копие от него. След ден или два, а може и в рамките на 2 часа си вземаш документите от ОС - фирмено отделение (офиса на ИО АД) и отиваш в Агенцията по вписванията. Повече работа със съда нямаш, на база на това последното актуално състояние за пререгистрация фирменото дело се архивира, сканира и праща в .pdf формат в базите на Търговския регистър.
Там - в Аг. по вписв. казваш на служителките че искаш да си ПРЕРЕГИСТРИРАШ и после веднага да ЛИКВИДИРАШ ET-то. Те ти казват кои формуляри се попълват. Попълваш, подаваш и чакаш - до около 15-тина дни става работата. Тази процедура е почти безплатна - има някакви такси, ама са от порядъка на 5-10-15лв. + такса на банката за превода им. Срока е до 31.12.2010г. След това служебно се ликвидират, заличават и прекратяват всички неуспели навреме да се пререгистрират субекти, но преди това им се тръсва по една солена ГЛОБА и чак тогава става работата. Не чакай последния срок, спомни си какви опашки се виеха в края на юни пред АВ, даваха даже по телевизията.
Айде успех [smile]



Публикацията е редактирана (07-07-10 18:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.