Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 как се пише молба за напускане?
Автор: paperdoll   
Дата:   08-07-08 13:33

спешно! и ако може без СПАМ

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: paperdoll   
Дата:   08-07-08 13:36

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: _alice_   
Дата:   08-07-08 13:36

... моля да бъде освободен от работа от ...(дата) по взаимно съгласие. В противен случай настоящото да се счита за едномесечно предизвестие ...

нещо такова, мисля [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: paperdoll   
Дата:   08-07-08 13:37

ясно, мерси много! ще си го доразвия :):):)

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-07-08 13:38

Примерно, нещо такова:

до .... (еди кой си)
Молба
от ... еди кой си, длъжност еди коя си

Моля да бъда освободен/а от длъжност, считано от ..... Надявам се молбата ми да бъде удовлетворена.

С уважение: (подпис)
/име/

Дата:

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: BOriSoFF   
Дата:   08-07-08 13:40

Пиши заявление, а не молба
ей сега ще потърся формулярче



Публикацията е редактирана (08-07-08 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: Marillion   
Дата:   08-07-08 13:42

Зависи на какво основание е. Не си писал, за това предполагам, че желаеш да прекратиш тр. договор по взаимно съгласие.

ДО.......................................


М О Л Б А

от.......................................................
на длъжност............при......................



Уважаеми Г-н Директор /управител......./


Моля да ми бъде прекратено трудовото правоотношение по реда на чл.325,т.1 от КТ /взаимно съгласие на страните/,считано от.................


дата:................... С уважение:...................
гр.

Цитирай:

Общи основания за прекратяване на трудовия договор
Чл. 325. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Трудовият договор се прекратява без която и да е от страните да дължи предизвестие:
1. по взаимно съгласие на страните, изразено писмено. Страната, към която е отправено предложението, е длъжна да вземе отношение по него и да уведоми другата страна в 7-дневен срок от получаването му. Ако тя не направи това, смята се, че предложението не е прието;
2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) когато уволнението на работника или служителя бъде признато за незаконно или бъде възстановен на предишната му работа от съда и същият не се яви да я заеме в срока по чл. 345, ал. 1;
3. с изтичане на уговорения срок;
4. със завършване на определената работа;
5. със завръщане на замествания на работа;
6. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) когато длъжността е определена за заемане от бременна или от трудоустроен и се яви кандидат, който има право да я заеме;
7. (отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.);
8. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) с постъпване на работа на работника или служителя, който е избран или е спечелил конкурса;
9. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) при невъзможност на работника или служителя да изпълнява възложената му работа поради болест, довела до трайна неработоспособност (инвалидност), или по здравни противопоказания въз основа на заключение на трудово-експертната лекарска комисия. В този случай прекратяването не се допуска, ако при работодателя има друга работа, подходяща за здравното състояние на работника или служителя и той е съгласен да я заеме;
10. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) със смъртта на лицето, с което работникът или служителят е сключил трудовия договор с оглед на личността му;
11. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) със смъртта на работника или служителя;
12. (нова - ДВ, бр. 67 от 1999 г., в сила от 27.08.1999 г.) поради определянето на длъжността за заемане от държавен служител.
Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя с предизвестие
Чл. 326. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работодателя.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, но не повече от 3 месеца. Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) За работниците и служителите, които заемат материално-отчетнически длъжности, в случай че предаването на повереното имущество не може да се извърши в 30-дневния срок по ал. 2, времето за предаване може да се удължи, но не повече от 2 месеца общо с предизвестието.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Срокът на предизвестието започва да тече от следващия ден на получаването му. Предизвестието може да се оттегли, ако работникът или служителят съобщи за това преди или едновременно с получаването му. То може да се оттегли и до изтичането на срока му със съгласието на работодателя.
(5) (Отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.)
Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя без предизвестие
Чл. 327. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:
1. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) не може да изпълнява възложената му работа поради заболяване и работодателят не му осигури друга подходяща работа съобразно предписанието на здравните органи;
2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по този кодекс или по общественото осигуряване;
3. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работодателят промени мястото или характера на работата или уговореното трудово възнаграждение освен в случаите, когато има право да извърши такива промени, както и когато не изпълни други задължения, уговорени с трудовия договор или с колективния трудов договор, или установени с нормативен акт;
3а. (нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) в резултат на извършена промяна по чл. 123, ал. 1 значително се влошат условията на труд при новия работодател;
4. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) преминава на платена изборна работа или постъпва на научна работа въз основа на конкурс;
5. постъпва за отбиване на редовната си военна служба. Когато повиканият бъде отложен или освободен от редовна военна служба, трудовият му договор по негово искане се смята за непрекратен, ако в 1-месечен срок от отлагането или освобождаването му, но не по-късно от 3 месеца от напускането на работата се яви, за да я заеме отново;
6. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура;
7. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работи като заместник на отсъствуващ работник или служител и премине на друга работа за неопределено време;
8. е възстановен на работа по съответния ред поради признаване на уволнението за незаконно, за да заеме работата, на която е възстановен;
9. (нова - ДВ, бр. 67 от 1999 г., в сила от 27.08.1999 г.) постъпва на държавна служба.


Ето ти нужните хипотези в закона.


Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: white   
Дата:   08-07-08 13:45

Ето какво изрових в нета по тоя повод:

Ще се опитам да помогна, тъй като преди почти 2 месеца ми се наложи да пиша такава. Very Happy
Първоначално искам да отбележа, че не е Молба, защото Вие не ги молите, а Уведомление или Предизвестие.
Предизвестието за прекратяване на трудово правоотношение е израз на Вашето волеизявление. По своята същност то се явява частен автентичен документ
В тази връзка следва да го оформите с необходимите реквизити, без да си позволявате странични текстове, както и изблик на обиди и несдържани емоции.
Друга възможност, която имате е да постигнете съгласие със сегашния Ви работодател за прекратяване на трудовото правоотношение по чл.325, т.1 от КТ- "По взаимно съгласие на страните". Тогава няма да Ви е необходимо Предизвестие, а само Заявление - също изготвено с необходимите реквизити. Освобождаването по взаимно съгласие в редица случаи се е извършвало още при подаване на Заявлението, въпреки че закона допуска произнасянето на работодателя в 7 дневен срок .
Няма строго определен образец на Предизвестието или Заявлението за прекратяване на трудовото правоотношение. Изготвя се в свободен текст, два екземпляра - по един за страните.
Като пример можете да ползвате следния образец за прекратяване на трудовото правоотношение по взаимно съгласие на страните:


ДО.......................................

ПРЕДИЗВЕСТИЕ

от.......................................................
на длъжност............при......................



Уважаеми Г-н Директор /Управител......./


Уведомявам /Предизвестявам/ Ви, че прекратявам трудовото си правоотношение по реда на чл.325, т.1 от КТ /взаимно съгласие на страните/, считано от.................
Моля в този срок да попълните и предадете трудовата ми книжка.


Дата:................... С уважение:...................
Гр.......................

Също и в свободен текст:

Моля да бъда освободена от заеманата от мен длъжност по взаимно съгласие, считано от 01.01.2006 год. В противен случай моля настоящата да се счита за отправено писмено предизвестие съгласно чл. 326 ал.1 от КТ.
Надявам се, че молбата ми ще бъде удовлетворена.

Или това:

До .........................
Управител на ......................



МОЛБА ЗА НАПУСКАНЕ

От ........................................, длъжност ............................. в поверената Ви фирма


Уважаеми г-н ......................,
На основание Чл. 325 ал.1 от КТ, моля да бъда освободен от длъжност от поверената ви компания по взаимно съгласие, считано от __.__.200_ г.

На основание Чл.130 ал. 3 от КТ моля да ми издадете обективна и справедлива характеристика за професионалните ми качества и резултатите от трудовата ми дейност, както и обективна и справедлива препоръка с цел кандидатстване за работа при друг работодател.



09.4.2008 г.
гр. София

С уважение:
/ .................................. /


Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: endlessdark   
Дата:   08-07-08 13:48

До г-н....
Управител
На.......

П Р Е Д И З В Е С Т И Е
От (име).....
(заемана позиция).....
във фирма „........”

Уважаеми г-н....,
С настоящото Ви предизвестявам, че прекратявам трудовото правоотношение с представляваното от Вас предприятие на основание чл. 326 ал.1 от КТ след изтичане на уговорения в трудовия договор срок от 30 дни.Считано от днес.... година и изтичащ на ..... година


Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: BOriSoFF   
Дата:   08-07-08 13:49

И аз като напусках преди известно време се бях заровила в същите сайтове, идеята да заявя напускането си ми се стори по-добра от тази да се моля и така и направих.
Аз се изкефих... за шефовете не знам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: paperdoll   
Дата:   08-07-08 13:50

еее хора много ви благодаря на всичките!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: endlessdark   
Дата:   08-07-08 13:50

Не се пише молба....а предизвестие...хора...

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: white   
Дата:   08-07-08 13:52

Мацката дето цетирах първа точно това е казала:
"...не е Молба, защото Вие не ги молите, а Уведомление или Предизвестие..."
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-07-08 13:52

Логично е, ама въпросът беше за "молба". [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: Marillion   
Дата:   08-07-08 13:53

endlessdark - не си права, но както и да е. Няма да спорим за дреболии. Има различни хипотези в закона. Зависи какво искаш.

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: paperdoll   
Дата:   08-07-08 13:53

тъй де, разбрали сте ме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: white   
Дата:   08-07-08 13:55

Свършихме работата,сега вече може ли малко спам?[smilie18][smilie7]

- Шефе извинявай много, но този месец си забравил да ми платиш заплатата?!
- Няма проблеми, извинен си...


Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: BOriSoFF   
Дата:   08-07-08 13:56

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   08-07-08 13:58

Само да добавя образеца на Мерилиън. Добави това, което написала Алис за предизвестието. Защото ако го няма в молбата, могат да се заядат и да не те пуснат селд месеца, щото не е имало предисвестие и да те карат да го пускаш. Не че нещо, ама губиш една седмица да кажем. Или повече. А ако е допбавено, то тече от датата на подаване на молбата. Ако имаш забавяне на заплатата, можеш да се възползваш и от чл. 327 ал. 2. Тогава освен, че е длъжен да те освободи без предисвестие, работодателят ти дължи и обезщетение за срока на предизвестието, но за не повече от три месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: paperdoll   
Дата:   08-07-08 14:01

[smilie24] [smilie24] мерси, супер сте [smilie5]

@ white, [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: Marillion   
Дата:   08-07-08 14:06

NeDDRaG е прав. Добави го. Ще си спестиш много непрятности.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: Todd   
Дата:   08-07-08 14:09

Бах ти - а не може ли :

- Аре чао !!! - и бегаш...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

или

- Бал съм ви , да не сте малки .Оправяйте се.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-07-08 14:09

Чак пък Молба [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: bobihot   
Дата:   08-07-08 14:14

Мойто си ми го дадоха готово и го разписах веднага...
Сега искат да ме преназначават, ама аз на искам май?[ezik] [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: как се пише молба за напускане?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-07-08 14:40

Тегли една майна на шефа - той ще я напише вместо теб

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.