Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Гласоводител
Автор: e-mil   
Дата:   22-05-09 17:33

Интересен софтуер за който се чуди как да гласува:
http://glasovoditel.eu/

Около 30 въпроса за политиката на Европейския съюз, на които отговаряш: съгласен, несъгласен, неутрален.
Накрая дава в проценти най-близката програма на някоя партия или коалиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: Todd   
Дата:   22-05-09 17:39

Ха ха .... Аз имам други въпроси с други отговори ма нейсе.[smilie19]

Тия са окозамазващи !!! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-05-09 17:44

СИНЯТА КОАЛИЦИЯ
НДСВ
ГЕРБ
Атака
ДПС
БСП


ИНАЧЕ СЪМ ЗА ЦАР СИМЕОН [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: e-mil   
Дата:   22-05-09 17:44

Е, те въпросите явно са извадени от казусите в нашия и европейския парламенти. Но са написани малко общо. Например: "съкращения по високите нива на администрацията, включително да се премахнат някои министерства" - може пък да искаш съкращения и без да се премахват министерства.

На същия сайт има и "Гласоследител" - за това коя партия как е гласувала по отделни въпроси в досегашното НС.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: e-mil   
Дата:   22-05-09 17:46

Кайзере, ти си гледай Гордън Браун вместо да се месиш! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-05-09 17:51

именно е-мил !!![smilie24] аз съм за това живеещите в чужбина да нямат право на глас.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: e-mil   
Дата:   22-05-09 17:55

Браво на момчето! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: slivenski   
Дата:   22-05-09 18:07

Диаграма за близостта на партиите до Вашите възгледи

Синята коалиция
ГЕРБ
НДСВ
Атака
ДПС
БСП

------------------------------

Някои въпроси бяха твърде тенденциозни. А други направо смешни.

Например, трябва ли България да следва политика спрямо Русия, която ще я постави в конфликт с останалите държави от ЕС... Е, естествено, че не.... Смешник... Не виждам кой нормален човек би отговорил положително на този въпрос. Явно, тестчето е направено за повдигане самочувствието на костовистчетата... [smilie18] [smilie18] [smilie19] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: e-mil   
Дата:   22-05-09 18:15

Възможно е, защото ако натракаш на всички отговори "Съгласен" пак излиза синята коалиция. Ако отговориш на всички с "Несъгласен" или "Неутрален", то на първо място излиза БСП. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: tnt   
Дата:   22-05-09 19:57

Кои живеещи в чужбина да нямат право на глас? Тези, които са емигрирали и са се отказали от гражданството си...нямат работа да гласуват на бг избори, но онези, които са гурбедчии? Нямат ли право на глас?
А как е уреден въппросът с хората с двойно поданство?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: e-mil   
Дата:   22-05-09 20:47

Ами ако човек е навън от 8-9 години, какъв гурбетчия е? Живее там, работи там, праща пари на старите, ама се връща от дъжд на вятър. Все едно, че е емигрирал. Два мандата са минали, докато го е нямало.
Айде за парламент - как да е, но за местните избори, трябва да си решават хората, които живеят в общината. А не с автобуса от Турция за един ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: Lalinda   
Дата:   22-05-09 21:01

Има държави, които не позволяват гласуване на териториторията им в чужди избори.

И други, които не допускат двойно гражданство на поданиците си.

В много държави обаче чужденците имат право да участват именно и само в местните избори (тоест не могат да избират законодатели, но могат да имат мнение по въпросите на функционирането на общината им, и защо не?

Различно е.

Резултатите от гласуването на българите в чужбина обаче винаги са с превес за БСП.

Това ме потриса... Хем са навън, хем ИСКАТ НАС ТУК ДА НИ УПРАВЛЯВА БСП.
[smilie23]

Типичното българско злорадство или просто са си креатури на БСП?

То не върви и да избягаш, пък да гласуваш останалите да ги управлява цар или пък син комунист като св. Ив. Костов...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: Lalinda   
Дата:   22-05-09 21:06

P.-S.: Ще имаме 51 секции в 30 държави, 12 секции от които - в Испания.


Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: georgi969   
Дата:   22-05-09 21:13

От каъкв зор,някой който живее постоянно в чужбина ще гласува за местни избори,пък и за парламент?От къв зор някой дето си живее постоянно в Истанбул или в Мадрид.ще казва кой ще е депутат в България?
Тука трябва да гласуват хора които си плащат данъците в България.Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: plamen77   
Дата:   22-05-09 21:31

не знам защо ,но два пъти го правих с доста противоречиви отговори, а на първо място беше все синята коалиция?????????[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: Lalinda   
Дата:   22-05-09 21:32

Виж, имах предвид, че българин, който живее постоянно в град А в държава Б, има право да участва в местните избори за кмет на град А и градски съветници. Не да идва тук да участва в местните избори за майка си и баща си.

Гражданите на ЕС имат право да гласуват и се кандидатират за депутати в ЕП и в България, но трябва предварително да са заявили това свое желание (да гласуват и/или да бъдат избирани).

В ЕП групите са по партии, не са по държави.

Българите в чужбина могат да гласуват или за българските кандидати за депутати, или за тези от страната, в която пребивават. Трябва да заявят обаче за кои...

Обърнете внимание и на това:

Ако българин пребивава в държава-член на ЕС, в която гласуването е задължително за нейните граждани (като Белгия, Люксембург, Гърция, Кипър) и е вписан в избирателния списък като гласоподавател, той е длъжен да гласува! Ако не го направи, ще понасе санкциите, предвидени в закона на страната, отнасящи се и до нейните граждани!
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: tnt   
Дата:   22-05-09 21:39

именно, иначе свободата за движение на хората из ЕС границите отива на кино

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: Lalinda   
Дата:   22-05-09 23:16

Хаха, гласоводителят ми отреди да гласувам за ДПС, с голям превес пред Синята коалиция, втора в списъка!
Най-далеч съм от Атака и Герб.

Логично е, покажеш ли се либерален, пращат те в ДПС.

Или то е защото поисках еднакви права за хомосексуалистите навсякъде в ЕС? Това е либерално...

51 % от 1639 гласували искат да се въведе минимална европейска заплата?
Гладна кокошка просо сънува...


Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-05-09 23:25

haha [smilie18] [smilie18] [smilie18] иска ти се в дпс [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: митко   
Дата:   24-05-09 00:25

Синята коалиция
ГЕРБ
Атака
НДСВ
ДПС
БСП

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: Lalinda   
Дата:   24-05-09 00:55

Не, кайзере, просто това означава, че програмата на ДПС е доста разумна, след като включва дори ексцентричните ми, както предполагате, искания.

Тази на Атака пък явно е ограничена.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: gogo   
Дата:   24-05-09 07:50

Вярно.. ако си сигласен в всичко - сините са твоите хора, ако не си - диаметрално противоположни резултати- БСП [smilie5] . Бъг някъв ще да е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   24-05-09 08:32

"това означава, че програмата на ДПС е доста разумна..."

Абе, като научен работник и международен наблюдател, не трябва ли да си ма-алко по-скептична? [smilie11]

Глей с'я. Аз като прост човек, ще ти го обясня елементарно:
- чукни на всички отговори "Неутрален"! От следващата страница не избирай особено важни въпроси. Нека всички да са с еднаква сила. На първо място ще излязат БСП, НДСВ и ДПС (в този ред).
- после чукни на всички отговори "Несъгласен". На първо място ще излязат БСП, ДПС и... Атака-а. Пак в този ред. При това Атака и ДПС ще са с минимална разлика.

Означава ли това, че Атака е почти толкова либерална, колкото ДПС? [smilie5]
Не, просто такива са въпросите.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-05-09 14:07

след като включва дори ексцентричните ми, както предполагате, искания.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

умря ли сиганката [smilie18] [smilie18]

нищо ексцентрично не видях във въпросите [smilie18]

ако на това казваш ексценрично [smilie18] [smilie18]

ма егото е важно, да.

ърм [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласоводител
Автор: Lalinda   
Дата:   24-05-09 14:20

Кайзере, ти изобщо не четеш писаното от мен.

Егото ти те кара единствено да ме апострофираш в лила.

ВИЕ предполагате, че изискванията ми са ексцентрични, не АЗ.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Чела съм тук какво ли не за себе си...
[thankyou]

***

e-mil, попълних въпросника единствено като наблюдател по изборите с 20 г. стаж, за да ти доставя удоволствие и темата ти да върви нагоре.

Събирам разни куриози и простотии в архива си.
На тези избори няма да гласувам, по технически причини. В деня на изборите ще пътувам за чужбина, твърде рано, а не съм заявила желание да гласувам в чужбина.
Ще се наложи да приема вашия избор, колкото и различен от моя да се окаже.

Не съм много скептична, става ли въпрос за избори. Опитът ми (20 г.) показва, че по време на избори действа една много необичайна матрица, благодарение на която резултатите се възпроизвеждат навсякъде в страната, с много малки отклонения от средните...
Вероятно е в резултат и на манипулация, не непременно пред- или следизборна.
[smilie10]

Нямам време да тествам нещо, което сами сте тествали - всичко съгласен или всичко не. Доверявам се на опита ви.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.