Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Предлагат принудителен труд за пътни нарушители
Автор: Amigo   
Дата:   13-02-09 10:10

Принудителен труд за пътни нарушители?
13 февруари 2009 / News.dir.bg


Нарушилите правилата за движение по пътищата да се наказват с полагане на обществено-полезен труд. Такава промяна в Закона за движение по пътищата предлага МВР.
Тавака мярка се въвежда за първи път в закона по аналогия с друг закон - този за футболното хулиганство, обясни началникът на КАТ комисар Алекси Стратиев пред Дарик радио. Идеята е нарушители, които не се стряскат от глобата, да имат още един вид тежест. Това е безвъзмездният труд, категоричен е комисар Стратиев.
Санкцията ще се определя от съда. Тя ще бъде налагана от кмета след потвърждаване на съда. Кметът на общината ще насочва нарушителите, на които е наложено това наказание, към дейности, които са свързани с безопасността на движеното.
Другата промяна е въвеждането на задължително носене на светлоотразителни жилетки за велосипедистите през тъмната част на денонощието – преди всичко с оглед на тяхната безопасност на пътното платно.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   13-02-09 10:15

ХИхихи [smilie18]
Орле, слагай жълтата жилетка и ще ти пея "Светещи жилеткиии, светещи жилеткии..."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   13-02-09 10:16

Chitsujo написа:

> ХИхихи [smilie18]
> Орле, слагай жълтата жилетка и ще ти пея "Светещи жилеткиии,
> светещи жилеткии..."



той нали си има жълта Т-шъртка, не му трябва светлоотражателна [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат принудителен труд за пътни нарушители
Автор: kkkolelo   
Дата:   13-02-09 10:30

Да духат бат Гойко, да духат [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат принудителен труд за пътни нарушители
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   13-02-09 11:18

Amigo написа:

...
> Другата промяна е въвеждането на задължително носене на
> светлоотразителни жилетки за велосипедистите през тъмната част
> на денонощието – преди всичко с оглед на тяхната безопасност на
> пътното платно.
> [smilie8]

С оглед безопасността... Дрън дрън! С оглед куката да ме види по-лесно като превишавам скоростта! И за кво - за да се позаяжда малко и да ме пусне, щото нищо не може да ми направи.

Аз предлагам с оглед безопасността на велосипедистите и мотористите да бъде наложена забрана за движение на автомобили, автобуси и камиони (освен камиона с греяна ракия и малкото бусче с шопска салата, които обиколиха скайп преди време) по републиканската пътна мрежа. Който иска да кара кола - да си купи легален нийд фор спийд - няма да пиратстват я!!!

И да не забравя:

ГЛАДЕН СЪМ!!! - опа! Грешка!!! Тука трябваше да пише нихната мама...



Публикацията е редактирана (13-02-09 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   13-02-09 11:25

Петък 13 донесе чудесна новина за всички, които подкрепиха идеята ни да спрем сафарито по родните пътища. На първото разглеждане на новия закон в заседание на родния парламент, депутатите са приели без промяна предложения от Мото БГ текст за изменение и допълнение на Закона за движение по пътищата. Твърдо вярваме, че това е стъпка в правилната посока за преустановяването на авто-мото своеволията у нас. Всеизвестна е максимата, че демокрацията се крепи на санкции - това вече сме го видели във всички развити Европейски държави и особено в САЩ. Осъзнаваме и че най-трудното предстои - след като бъде окончателно приет закона, ще трябва да се осигури неговото безкомпромисно прилагане. Това обаче в голяма степен зависи и от самите нас - участниците в движението!

Източник: Мото БГ

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат принудителен труд за пътни нарушители
Автор: LTG   
Дата:   13-02-09 11:58

Мдам... много ше ми е кеф да видя някое мамино синче, което се е правило на гъзарче с колата на тати, с която се е нацелило в някой стълб, после да реди паважа по Цар Борис III.
Крайно време е да се тури ред.
Като за начало може би е добре да покажат това как може да се случи с младоженците при Слави. Онзи ден по Господарите показаха колко нарушения направиха.[ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат принудителен труд за пътни нарушители
Автор: Amigo   
Дата:   13-02-09 16:05

LTG написа:

> Мдам... много ше ми е кеф да видя някое мамино синче, което се
> е правило на гъзарче с колата на тати, с която се е нацелило в
> някой стълб, после да реди паважа по Цар Борис III.
> Крайно време е да се тури ред.
> Като за начало може би е добре да покажат това как може да се
> случи с младоженците при Слави. Онзи ден по Господарите
> показаха колко нарушения направиха.[ezik] [smilie19]





да бе, надявай се [cool] [smilie8] [smilie5] [smilie5] тези закони са за кокошки само [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат принудителен труд за пътни нарушители
Автор: Vinsent   
Дата:   13-02-09 17:33

Мен да мъ пратят на ралта изправително в Пип Шоуто на Лъвов мост... [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат принудителен труд за пътни нарушители
Автор: мара   
Дата:   13-02-09 17:43

абре, пичуве и пички, вие у ред ли сте? ам че то и досега си имаше закончета некви, глоби, актове, ала-мали, ма кой ги плащаше?! бута рушвета и готово...ся таман повече рушветец[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.