Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon PowerShot S1 IS
Автор: cubana   
Дата:   17-03-05 11:27

Здравейте!
Наскоро си купих Canon PowerShot S1 IS.
Моля ви за мнение за този модел, защото на него ще се уча.
Да снимам винаги ми е било мечта.
Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: rossko   
Дата:   17-03-05 11:40

Щом вече си го купил - той е най-добрият за теб https://photo-forum.net/forum/smileys/shtrak.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: ejko   
Дата:   17-03-05 12:00

Taka e!!! az imam edno Fuji s7000 i na nego si snimam i za men tova e nai dobroto! Ne go smenqm za raznite po novi smehorii! Jalko samo, 4e mai 6te mi se naloji da go prodam skoro, no to za pari 4ovek kakvo li ne pravi:(((((((
Taka 4e 6tom sega si go vzel po dobar ot nego nqma!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: Stoevmobile   
Дата:   17-03-05 12:51

Честито[smilie24]
Първото нещо е да се снабдиш с комплект добри зарядни батерии и зарядно за тях, както и една 256МБ (поне) карта.
Виж и тези линкове:
http://web.canon.jp/Imaging/pss1is/index-e.html
http://software.canon-europe.com/Cameras/Digital_Cameras/PowerShot_S1_IS10051.asp


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: cubana   
Дата:   17-03-05 13:00

Снабдих се аз със зарядно.Зарежда за 15 часа и сега умувам дали да купувам бързозареждащо.Казаха ми, че бързозареждащото съкращава живота на самите батерии та за това се чудя.
А памет си мисля направо да е или 512MB или 1GB. Само не знам кое по-добре CF I или CF II

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: cubana   
Дата:   17-03-05 13:01

Снабдих се аз със зарядно.Зарежда за 15 часа и сега умувам дали да купувам бързозареждащо.Казаха ми, че бързозареждащото съкращава живота на самите батерии та за това се чудя.
А памет си мисля направо да е или 512MB или 1GB. Само не знам кое по-добре CF I или CF II


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: ivo80   
Дата:   17-03-05 13:20

Защо питаш след като си го купил?
прочети някой друга книжка и щракай, "колкото повече .. толкова повече", както е казал Мечо Пух

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: glorious   
Дата:   17-03-05 15:21

я препоръчай някаква книжка за четене как да постигаме по-добри резултати при щракане.или некакви типс енд трикс

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: ivo80   
Дата:   17-03-05 15:27

glorious, като начало на National Geographic - Как се правят хубавите снимки. а след това нещо за Photoshop има доста дигитални учебници в интернета.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: cubana   
Дата:   17-03-05 16:03

ivo 80 питам за мнението ви за модела просто...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: glorious   
Дата:   17-03-05 16:19

аз се колебаех между твоя модел кубана,но в крайна сметка взех фуджи 5500.но какво обичат да казват хората тук-канон си е канон.:) тъи че стига пита бегай щракай и сам ще разбереш дали ти харесва или не + това най-важното е да ти харесва според джобните ти възможности,щото по-добри апарати има,ама пари няма.хаха :)
п.с. :
аз за фотошопа знам,ся ще потърся на нешънал джеографик.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: dch37   
Дата:   17-03-05 16:29

cubana ne dei pita che wednaga razni kapaciteti shte pochnat da go obi#dat aparatcheto.. stoevmobile ima takaw.. az sashto... wsichki snimki w profila mi sa s nego... :).. aparata e hubaw no si ima kusurite kato wsichki drugi..

eto malko saweti..

1. POLZWAI stabilizaciata osobeno s towa dalgo vario niama kak.. no ne si misli che shte prawi chudesa.. wsiako neshto si ima opredeleni wazmo#nostti i sled towa triabwa sas statiw :)

2. polzwai ISO 400 i 200 samo pri naistina nalo#Itelni situacii kogato kachestwoto ne e chak ot takowa znachenie, zashtoto mnogo shumi

3. procheti si rakowodstwoto.. aparata ima strashno mnogo funcionalnosti ot koito triabwa da se wazpolzwash :)

4. poigrai si s rachnia fokus, niakoi pat shte ti se nalo#i da go polzwash,osobeno pri slabo oswetlenie kogato aparata ne mo#e da go oprawi fokusa.. ako polzwash swetkawicata niama da imash tozi problem.. no na tamno parwo naiskai butona do polowinata i posle do kraia, sled kato e naprawil fokusa.

5. kefi mu se mnogo i ne slushai prikazki ot roda na "ei kak si se nabutal" i podobni.. sha znaish che zawi#dat :).. aparata e prosto nai-dobria ot cenowata si kategoria i e super za towa za koeto triabwa da pade...


5.5 taman da zabrawia - polzwai re#im "P" i nikoga auto!!! na p mo#e da si nastroish wsichko koeto iskash.. i taka se razwiwash.. ako samo e zabatachish na auto.. prosto niama smisal...

ami towa e ot men ako imash drugi waprosi ne se pritesniawai da mi pishesh na mail-a.. ili waw forum-a :)

i naroda e praw za kni#kite.. mnogo polezna informacia ima w tiah osobeno za nowaci :)
grabwai poredicata na National Geographic parwo malkoto kni#le za cifrowata fotografia i posle po-belata "kak se prawiat hubawite snimki"

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: gesh75   
Дата:   17-03-05 16:42

мога да ти дам зарядно зареждащо за 30 мин с 6 батерии-ново е - нее използвано
icq 150714096

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: simbon4o   
Дата:   17-03-05 16:56

2 неща не ми харесваха в този модел като си купувах [shtrak] - батериите и 3,2Мп е малко. Не че 4 е много повече ама за по-малко пари... :).
Много е добро чудото ти, щракай на воля!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: dch37   
Дата:   17-03-05 17:04

simbon4o......... da ti ka#a dwe neshta ot lichen opit...

s canon-a wadia po-dobri snimki ot kolkoto s HP975 a toi e 5mp.... imam edin kup snimki proiaweni na fotohartia s razmer A4 i prosto nemo#esh da poznaesh s kakwo sa snimani... (i towa e bez interpolirane)

a za bateriite da#e sa mnogo hubawi.. zashtoto sa ewtini.. edin komplekt zare#dashti se AA e mnogo po-malko otkolkoto edin specializirana bateria (kakwito polzwat panasonic da rechem).... wiarno che fotoaparata te#i poweche, no da rechem na men mi hareswa :)

ta megapikselite do 4-5 sa wse edna i sashta rabota.... a bateriite wapros na lichno predpochitanie :)


P.P.

za malko pak da zabrawia.. towa che e s AA baterii e super kogato ti otidat bateriikite na kino i niama backup... wmesto da se chudish kakwo da prawish otiwash do magazina kupuwash edni normalni.. i gotowo... wiarno che shte naprawish maksimum 100-130 snimki ama e dostatachno za da se spaci polo#enieto :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: glorious   
Дата:   17-03-05 17:17

dch37,кефиш.мноу яко си го написал.мноу си прав.евала
п.с.
ако знаеш някои дет има фуджи 5500 да даде некои съвети както ти даде за канона и на мене,ще се изкефя максимално.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: dch37   
Дата:   17-03-05 17:21

hehehe :) blagodaria glorious :)... za malko da moga da dawam saweti za 5500.. ama ne mi beshe po d#oba kato go kupuwah :).. imashe i drugi faktori :)

[beer] [beer] [beer]

ne poznawam nikoi, no ako se setia shte se obadia :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: simbon4o   
Дата:   17-03-05 17:28

ако искаш и с дейзи го сравни още малко :). Канона, прави малко по-недетайлни от този който си взех аз - Olympus C-765UZ, малко!. Литиево-йонната ми батерия се зарежда когато ми скимне за 30мин до 70-80% и за 1:30мин до макс и единствените минуси на моя пред канона са - стабилизация няма на изображението и са скъпи xD картите! Аз си направих избора. А и между другото това се компенсира добре от разликата в цената - олито е 750-790лв а канона 950 някъде :). Това за до магазина :) около 30-50 снимки и от магазина батериите клякат - няма смисъл. Аз още едно акомулаторче мога да си взема за 30-40лв и сигурно ще си взема по-нататък, сега съм като автора на темата на учебно ниво. С едно зареждане правя около 250 снимки със светкавица.

Обобщение: За да кажа тези двете като недостатък значи съм имал нещо предвид ;). Плюс това писах че за мен това са недостатъците(мое мнение). А ти нападаш щото съм обидил апарата ти :).

Поздрави и успех в обучаването на автора на темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: dch37   
Дата:   17-03-05 17:43

aaa simbon4o.. nikoi ne sam napadal.. i ne sam se obidil da#e... :)... che i ne priemam towa koeto ti si kazal kato obidi.. a proto kato twoeto lichno mnenie :).. saotwetno az izrazih i moeto. Nali wse pak wodim dialog tuk.. nikoi ne e dla#en da se saglasiawa s drugi, prosto i dwamata si dawame mnenieto :)

ne sam ot horata koito pochwat da se dawchat za prostotii uwa#awam mnenieto na wsichki, zashtoto wseki si e praw za sebesi :)

[beer] [beer] [beer] eide nazdrawe i snimai mnogo s Oly-to :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: simbon4o   
Дата:   17-03-05 19:50

Автор: dch37
Дата: 17-03-05 17:43

aaa simbon4o.. nikoi ne sam napadal.. i ne sam se obidil da#e... :)... che i ne priemam towa koeto ti si kazal kato obidi.. a proto kato twoeto lichno mnenie :).. saotwetno az izrazih i moeto. Nali wse pak wodim dialog tuk.. nikoi ne e dla#en da se saglasiawa s drugi, prosto i dwamata si dawame mnenieto :)

ne sam ot horata koito pochwat da se dawchat za prostotii uwa#awam mnenieto na wsichki, zashtoto wseki si e praw za sebesi :)

[beer] [beer] [beer] eide nazdrawe i snimai mnogo s Oly-to :)

[beer] погрешно съм схавал :)[beer] [shtrak] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: ivo80   
Дата:   17-03-05 20:06

А относно шумът, всичко сапунерки ли шумят при високите ISO-та? Аз тези които съм виждал са много зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: Stoevmobile   
Дата:   17-03-05 20:08

Още малко за софтуера, дето върви с апарата - при инсталацията пита от коя държава си - избери някоя европейска или от листинга, а не посочвай "други", защото ще получиш ограничения в менютата и ще загубиш Canon Image gateway, примерно, дето може да си качваш снимките в голям размер. Май имаше и други неща, ама ги позабравих вече. Иначе си дай нормалния мейл, където да си получиш паролата, ако забравиш. Не изпращат спам.
От аксесоарите, дето можеш да си избереш и които не вървят с апарата - препоръчвам LAH-DC10 Lens Adapter/Hood Set , за да може да използваш филтри.
За хубави снимки ще ти трябва едно стативче, дето изборът е голям.
Аз лично си взех ТОВА и не съжалявам за избора си.
Задължително си вземи чантичка за фотощрака.
Хм, има още много неща и глезотий, но смятам, че това са най-необходимите за начало. Не забравяй и книжките на National Geographic [smile] .
И основното е СНИМАЙ ПОВЕЧЕ и експериментирай - апаратчето е достатъчно компактно, за да може да се носи почти постоянно и навсякъде.
Успех [smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: dch37   
Дата:   17-03-05 20:34

ivo80.. da.. shuma e chumata pri sapunerkite.. zaradi malkia fizicheski razmer na matricata...

zatowa dslr-ite sa hubawi che dori i pri po-wosiki iso-ta shumiat dosta po-malko (zashtoto sa im po-golemi matricite, ne zaradi drugo)

inache ako srawnish po-nowite matrici za "sapunerki" sas starite nowite shumiat malko po-malko... no pochti niama razlika...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: tonibg   
Дата:   17-03-05 23:40

Аз доскоро притежавах този апарат - хубав е,бих те посъветвал да не прекаляваш с вариото, особено при ниска осветеност.
С 2300 ма батерии можеш да напълниш 512 МВ карта без презареждане.
Тъй като фокусира трудно при малко светлина и неможеш да се справиш с ръчния - можеш да си нагласиш ръчните настройки така, че всичко да е на фокус.
Останал ми е телеконвертор за него, ако ще търсиш.
Ако имаш въпроси питай, от София съм

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot S1 IS
Автор: cubana   
Дата:   18-03-05 10:12

Glorius благодаря, вчера те послушах и цяла вечер снимах нощна София.Скоро ще се престраша и ще кача някои неща тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна