Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Акумолаторни батерии ААА
Автор: glorious   
Дата:   20-03-05 14:41

абе купих си от Европата акумолаторни батерии 2300 мА и кат си ги отворих в къщи немаха грам ток.После след зареждането им направих 200 снимки,а в книжката на фотоапарата пише ,4е с такива батерии требва да прави 400.само требва да отбележа че 200 снимки ама в продължение на 6 дена.Нормално ли е всичко или батериите са стари и не стават?не че ще мога да ги върна ама поне да си знам,да не купувам повече от тях.Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Акумолаторни батерии ААА
Автор: de5   
Дата:   20-03-05 15:07

ако не са оловни те се съхраняват разредени след 5-6 зареждания добиват нормалния си капацитет добре е да се разреждат до край преди зареждане

Отговори на това съобщение
 Re: Акумолаторни батерии ААА
Автор: solo5   
Дата:   20-03-05 15:19

200 снимки са добре, пък и 6 дена повече от добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Акумолаторни батерии ААА
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-03-05 16:42

Предполагам , че имаш предвид NiMH акукмулатори АА, а не ААА, че ми се виждат много 2300мАч. Ако са такива то те се продават почти без заряд и трябва да се заредят около 10-12часа да се разредят и после пак да се заредят и тогава са готови с пълния си папацитет. За разлика от старите никел-кадмиеви акумулатори, които имаха "лоша памет" или казано по друг начин - трябваше да се зареждат само след пълно разреждане, защото в противен случай "запомняха" до къде са разредени и после не се зареждаха напълно, даже и след 12 часа в зарядното , то тези NiMH и LiIon вече нямат такава памет и могат да бъдат дозареждани по всяко време..Мисля, че нямаш проблем и всичко ще бъде наред след второто зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Акумолаторни батерии ААА
Автор: dekov   
Дата:   20-03-05 18:06

Цифровата камера консумира енергия и докато визирате през дисплея и когато преглеждате снимките,ако има оптичен визьор може да пестите ток докато снимате, така че колко снимки може да направите зависи от много неща, дори и от камерата и от картата.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Акумолаторни батерии ААА
Автор: glorious   
Дата:   20-03-05 18:52

да,батериите са ми точно NiMH. знам че дори да не цъкам,а само си играя с фотоапарата черпи енергия.но от това което прочетох съм доволен,предполагам наистина батериите са в ред.мерси.големи сте пичове.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Акумолаторни батерии ААА
Автор: solo5   
Дата:   20-03-05 18:58

NiMH дори да не ги ползваш пак се разреждат
За разлика от тях LiIon държат много повече време в режим на готовност.
А колокото до пемт ефекта той си го има при NiMH батериите. Някои производители говорят за по-нов чешит NiMH ама на мен не ми се вярва нещо. Като гледам моите .... е вярно че са 2100mA/h ама не съм доволен от тях

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна