Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Най-подходящ филм за сканиране от негатив?
Автор: siluet   
Дата:   18-03-05 14:05

Споделете вашият опит - кой от масовите филми до 6-7лв. е най-подходящ за сканиране с филмов скенер. Интересува ме най-вече да не личи зърното и да е с добра разделителна способност. Досега съм доволен от Kodak Gold 100, но зависи и от проявяването, повечето фотоателиета са под всякаква критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-подходящ филм за сканиране от негатив?
Автор: 5kan   
Дата:   18-03-05 14:22

по отношениe на зърното за всички ISO 100 почти няма разлика при правилно проявяване
аз лично предпочитам за снимки в природата Fuji и за останалите случаи Agfa, но винаги нося за проявяване във фирменото студио, какъвто е филма-останал съм с впечатление че има смисъл
ако ти падне нещо под 100 винаги ще е по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Най-подходящ филм за сканиране от негатив?
Автор: Avon   
Дата:   18-03-05 21:54

Zavisi za kakav "filmov" skener govorish. Lichno az skaniram Superia 100 na 3200dpi s Epson 3200PHOTO, i ako exposiciata e dobra ne vijdam zarno nikade. Sas Supria X-Tra 400 ima slabi zachataci na zarno v dobre exponiranite chasti i vidima zarnistost v nedoexponiranite. Tova s PS lesno se opravia (ako te boli). Kodak HD 400 e sashtia otkam zarno.

FYI pri 3200dpi fileto ot 24x36mm e...2720 x 4277 pixela, koeto na 24-bitov cviat e 33MB TIFF...gore dolu - output ot 12Mpix kamera


Отговори на това съобщение
 Re: Най-подходящ филм за сканиране от негатив?
Автор: smit_m   
Дата:   18-03-05 22:56

Мога да ти препоръ4ам Кодак профо 100,има много фино зърно и е на 2.60лв.(за мин. 10 бр.) ако намериш някои снабдител
,ина4е върви към 5лв.[smilie25]
пове4ето снимки в профила ми са правени
то4но с такъв филм и сканирани на скенер
за негативи Nikon Coolscan IV 3200 dpi.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна