Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Не ходете в ROTe-Foto
Автор: Stanev   
Дата:   14-03-05 18:59

Първия път занесах филм за копиране и какво получавам на следващия ден - снимки които не приличат на нищо - без цветове и плътност. В общи линии пълна трагедия!!! Когато поисках обяснение ми беше отговорено, че такива съм си ги направил и не били виновни те. Отивам аз в друго фото, вадя снимките и те са си супер. От тогава се заканих да не ходя повече при тях. Но събота ми се наложи да вадя снимки по спешност и тъй като ми беше на път отново им се доверих. А и някой ми беше казал, че имали нови машини, та си казах "Хайде ще пробвам пак".

Грешката си беше моя. Този път носех CF карта (РАБОТЕЩА), копираха снимките от нея и уж всичко беше наред, до момента в който се прибрах в офиса и разбрах че картата не работи. Върнах се да се оплача, но най сърцераздирателно ми беше обяснено, че е невъзможно да са повредили картата при тях. Направиха ми демонстрации с работещи карти, че ето видиш ли, нашият четец си работи - проблема си е "твой". [smilie19] Никой не пожела дори и да допусне, че картата може да е извадена по време на писане или четене. Казвам писане защото помолих да ми запишат на картата ICC профила на машината и юнака ми каза, че машината работи с sRGB профил. Няма си собствен .... и ми качи някакъв файл, според който да съм си настроил монитора и снимка копирана на тяхната машина, за да калибрирам монитора "на ОКО".
За съжаление, така и не видях файла, поради невъможността да си прочета картата!!!!!

Не знам дали е необходимо да пиша още за това прекрасно Фото [smilie9]

А за малко да забраввя "Фотото" се намира на ъгъла на бул. "Дондуков" и ул. "Г. С. Раковски"

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: hose   
Дата:   14-03-05 19:06

az sum skaniral tam lenti i kato zialo sum dovolen

naposleduk obache sum super nedovoeln ot fototo FUJI na Vitoshka - mazkite samo peltechat neshto i nakraia karat razni hora da plashtat smetki ot po 30 - 50 leva - kato predi tova im kazvat suvsem druga - primerno 10 leva
i az posle se cherva zashtoto az im go biah preporuchal
nov sobstvenik imalo i zenite vdiganli - ami da go d....
i nakraia vse klientite ne razbrali vidish li, klienta tup
vsimat ti 3 leva - ako mojete da si predstavite - za CD koeto struva 30 stinki - EURO silver ili princo - skaniraneto otdelno razbira se, ili ako sa ot karta zapisvaneto otdelno ot 3-te leva za cd
kazah im pone kato shte im vsimate tolkova kupete verbatim ili tdk deba - ei tova nai me drazni v BG - dobre zakash go s 1000% nadzenka - ama pone go narpavi nai dobre vuzmozno
i t.n.
mnogo sa zle veche i ne hodia tam osven za proiaviavane na film c41 - tova go praviat dobre i oshte e samo 1 lv.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: sav4ev   
Дата:   14-03-05 19:48

Интересно - преди около година и аз дадох филми в ROTe - после помислих, че съм снимал ЧБ с елементи на опушено бежово, повръщано зелено от стар грах и тук там рекламен цвят на ЦСКА гледан през бирена бутилка ...
Бях ги забравил - благодаря, че напомни ...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: jumbo   
Дата:   14-03-05 19:59

и аз нямам добри спомени от тях.....

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: Junior   
Дата:   14-03-05 21:08

И АЗ ЩЕ ДОБАВЯ МАЛКО НЕГАТИВЕН ОПИТ....

1. Една снимка ми трябваше на зор в относително малък размер - 15х15 (за да кандидатствам с нея за една изложба)... Правя си файла в къщи, записвам на флаш-картата си (с която никога не съм имал и до сега проблеми) и отивам в най-близкото цифрово фото - иманно въпросното.... Пускам поръчка. За целта се вика "Жорооо" от горе за да копира файла от картата на десктопа (!!! - явно мацките не се оправяр с това). Жорооо копира файла, отваря го и аз падам по гръб, виждайки хоризонтална бяла линия прчти през цяло на снимката, широка 1 сантиметър!!! Викам "абре, кво напраихте бре...." , а той "не ви работи картата ... или нещо е развален файла"... Добре - тичам до нас записвам Тиф-а на новои пак при тях (казах че съм на зор)... Отварят - пак същата черта, може би малко по-надолу този път. Явно гршката е при тях. Викам му на тоя младеж "нещо там рестартиеай експито или де да знам... " , рестартира, чете снимката - всичко е наред. Хубу. значи искам я 15х15... "ама такъв формат нема - не може"... "как не може бре - пускаш я на 16,5х25 (такъв или някакъв подобен имаха)"... "аааа добре... верно бе... елате след 1 час"..
Пия нервнп коняк и се връщам - имам снимка 20х30 с мнооооого бели ивици и струваща два пъти повече.... скандал, ама си плащам.. КРАЙ ТУК ПОВЕЧЕ НЕ ИДВАМ!

2. Друг случай - пускам една снимка - за следващия ден. Копират файла и ми казват да дойда на другия ден. Отивам - сметката е 15 лв... ???!?!? "нали вие бяхте с реставрацията на снимка?" "нееее.. не съм аз...грешка имате"... "е как грешка имахте една хоризонтална бяла линия на снимката ... почти през цяло и широка около сантиметър... Жоро много се потруди да я махне..."... СКАНДАЛ, ТОЗИ ПЪТ ГОЛЯМ... идва шефа, гледа, че нема да ме мине така като Роналдиньо по десното крило.... и вика"ааа станала е някаква грешка - плати си само 3те лева за снимка (или бяха 5- забравил съм)"... КРОЙ ТОЯ ПЪТ СЪВСЕЕЕЕЕМ МЕ ОТКАЗАХА

3. Абе те отказаха, ама зор - нещо бях болен и най-близкото място беше да ида там да копират един кадър от филм за подарък(Атом ми ги беше похвалил много и аз викам айде да пробвам)... Ами снимката като снимка - плажна веселба - синьо море, голи хора ... резултат: небето е зелено, хората са жълти, сините бански на *** (няма да казвам на кой - сам да се сети) зеленикаво-кафяви... БАААА.... "абре, чтото не так?!?!?"... "мчии так сти си ги снимъли"... айде бе.... зимам филма о отивам в мойто любимо (и на МИБ) фуджи срещу ЦУМ... плащам за експресна услуга и копието излиза както си требва.... зимам го и отивам в Роте фото (май по добре да е roted)...викам им "май е вашия телевизор, дайте си ми пари те бек"... не щяха... емиии от тогава ги зарезох и край.... нямаше да пиша това, ама като видях че има и други опарени.....

П.С. Наскоро разбрах, че собственикът им дължал маса пари, включително и на клубари... та почва да се изясняват нещата...


Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: veso01   
Дата:   15-03-05 08:05

AZ ne za6titavam vaprosnoto FoTo,samo izkam da spodelq po vaprosa sas pisaneto na fla6 karti
Stanev ne e za predpo4itane davat gre6ki po dobre izpolzvaita drugi nositeli za da ne si blokirate nqkoq karta , kazvam go ot opit .[beer] [shtrak] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: Stanev   
Дата:   15-03-05 08:14

Veso01 може и да си прав по отношение на картите ама как така винаги успяват да извадят хората по снимките с жълти лица и после да ти обяснят, че това си е от апарата.[smilie23] [smilie18]

Да отбележа, че снимам с 300D и по другите студия не са ми обяснявали че апарата не става, защото просто не се е налагало.


Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: holden   
Дата:   15-03-05 08:23

Не може ли да се форматира тази пущина? На мен досега не ми се е случвало да ми блокира картата и не знам. Ама ако се случи, ще опищя орталъка, че те май моите Левскари (Lexar) имат доживотна гаранция. E пък може и да нямат, ама някой наскоро ми каза The squeaky wheels get the most grease или с други думи Колкото по-силно пееш Пенке ле, толкова повече те слушат [smilie19] .

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: Stanev   
Дата:   15-03-05 08:25

Не може, добре че ми признаха гаранция в магазина от който съм я купил и ми я смениха.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: m.o.p   
Дата:   15-03-05 11:56

Pich ne sam hodil vav tova foto no samia fact che sa v centara i sa s tolkova niski ceni ne govori dobre,nai veroiatno im e precakana himiata,no ne sam saglasen s teb za tova che te sa ti precakali kartata,zashtoto e nevazmojno da ti ia precaka cheteca im!!!Az lichno sam izvajdal karti ot nashia chetec dokato sam kopiral varhu tiah ai obratnoto no ne sa mi davali defect!!!!Nai veroiatno CF ti a dal fabrichen defect.Uspeh za v badeshte:))))

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в ROTe-Foto
Автор: fobo88   
Дата:   15-03-05 15:40

Pri men redovno idvat sukru6eni klienti na koito sa mi se precakali snimkite vuv reader na kolegi... [smilie10] V pove4eto slu4ai uspqvam da vuzstanovq zasnetoto.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна