Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: lacho   
Дата:   09-03-05 12:13

kak se kalibrirat monitor, skener i printer? Ako njakoi znae za kalibrirane sreshtu zaplashtane v Burgas da pishe na e-mail: lachezar_miladinov@yahoo.com

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: pinko   
Дата:   09-03-05 12:51

Епъл Център са много добри, тях ползвам, обаче не знам дали имат офис в Бургас.

APPLE CENTER SOFIA LTD.

За контакти
Адрес: София 1000
бул. Васил Левски 40
Тел.: 963 2060, 963 3055, 963 3065, 963 1298
Факс: 963 1240
email: n.popova@applecenter.net
WEB сайт: www.applecenter.net

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: fotolady   
Дата:   09-03-05 14:47

А не става ли с някакви програми да си го правиш в къщи. Ако ми е тъп въпросът, не се подигравайте просто не знам и за туй питам!

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: asahi   
Дата:   09-03-05 14:59

Става, Лейди, но програмките са скъпи и се продават с едни хардуерни маймунки - спектрофотометри. 3к в зелено, примерно, и удоволствието е твое.
Моите курсисти ще имат такова занятие.

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: nioni   
Дата:   09-03-05 15:08

Можеш да калибрираш и чрез отделни програми. Всичко зависи дали ти е необходимо за професионални цели или НЕ.
От значение е класа на монитора, скенера и принтера.
калибрирането винаги е съпроводено с профилиране на техниката. Целта на тези операции e да няма цветово отклонение. С една дума каквото виждаш на екрана това да излезе на принтера, а каквото сканираш да има най-малко отклонение в градационната крива.
Ако ти трябва професионално, за целта се използва денситометър.X-righ i gretag Magbeth са лидери.
За да направиш най-коректно профилиране и калибриране е добре монитора да не ти е LCD.

Та професионално или не ти тябва??-за да ти отговоря конкретно???[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: matasel   
Дата:   09-03-05 15:49

Но, asahi, ти не пропускаш да си направиш реклама на курса под една или друга форма, в което разбира се няма нищо лошо и това изказване не е упрек, а просто шеговита констатация.[beer]
А сега за калибровките - моят скромен опит на любител показва, че не може да се вижда на хартиенотокопие точно това, което се вижда на монитора и според мен основната причина за това са различните принципи на получаване на цветовете при принтери/печат от една страна и монитори от друга. В обрите програми има възможност на екрана да се показват цветовете така, както биха изглеждали на принтера и когато активирам този режим направо ми се доплаква, защото всички свежи цветове стават "мръсни" и пастелни[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: n1x0n   
Дата:   09-03-05 16:01

За калибрирането няма значение класа на периферията. И техниката в ниския клас може да се калибрира и да дава по-добри резултати от преди, просто непрофесионалната периферия ще си остане калибрирана, но непрофесионална периферия.

Проблемите с LCD-тата са минало. Новите модели от среден и висок клас са напълно равни по възможности на CRT-тата в съответния клас, че и по-добри в някои отношения.

Калибрирането без специализиран хардуер е доста проблемно заради неточността на човешкото око и субективността ни при оценката на яркост, котраст, цветност и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: asahi   
Дата:   09-03-05 16:14

Матаселе, констатиращ шегаджия, я кажи кой специалист ще ти дойде на крака само да ти покаже как се прави калибриране?
Държа си на работата и се стремя да давам най-доброто. Ако ВУЗ-овете със подобни специалности желаят могат да копират такъв подход.
Нищо лично, просто осветлявам проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: arien   
Дата:   09-03-05 16:36

абе аз от година на сам тормозя кой ли не да ми обясни тъпото калибриране- еми още никой не се е навил- все- абе...много е трудно и сега не ми се занимава, а с упътванията в хелпа на фотосопата е лееко трудно да се ориентира човек [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: lacho   
Дата:   10-03-05 10:22

Монитора ми е Fujitsu Siemens 21" trinitron FD, принтера ми е HP 710c, a скенера ми е Mustek 2448TA с възможност да сканира негатив респ. диапозитив, но лично аз не съм доволен най-вече от сканирането, макар че е с 2400х1200 dpi [smilie10]



Публикацията е редактирана (10-03-05 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: lacho   
Дата:   11-03-05 13:36

Та някой има ли идея за Бургас? Кои може да калибрира?

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: asahi   
Дата:   11-03-05 15:21

Я вземи ти да се научиш. Глей каква пазарна ниша е зяпнала!

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: matasel   
Дата:   11-03-05 16:00

arien, да се беше записала в курса на asahi, вместо да се чудиш как да влизаш в парка на Военна академия, за да правиш снимки! Таман като влезеш един ден, ще ги правиш по-добре.
А ти, asahi защо така подскачаш - радвам се, че се стремиш да си вършиш работата добре и се надявам, че наистина е така. А защо някой ден и аз да не ти стана курсист![beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: asahi   
Дата:   11-03-05 16:11

https://photo-forum.net/static/forum/2006-02/seig4897.JPG
http://www.es.oersted.dtu.dk/~bt/schedule/fun_images/hipsuttaa.gif



Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: lacho   
Дата:   11-03-05 17:06

Моя бизнес е доста далече от това да калибрирам монитори и принтери...не се занимавам професионално с фотография... или по точно- не си изкарвам прехраната последните 8-9 години със снимане... сега е основно за удоволствие, но това не значи че като искам да изпечатам нещо на хартия или да сканирам нещо, трябва да се дразня от разликата която виждам[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: maldito   
Дата:   12-03-05 12:39

еиии asahi как да ти стана курсист my e- mail kstoianov@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: gatekeeper   
Дата:   13-03-05 19:04

Saveta na pinko e mnogo dobar apple center si znaiat rabotata poznavam edin dvama i naistina kato stane vapros za color managment mogat da ti iznesat strashni lekcii + tova imat i saotvetnite mashinki.
Spored men naistina nai-osnovatelnia vapros koito triabav da si otgovorish e prednaznachenieto. Ako si v izdatelskia process ok - togava naistina si e vajno. Az sam hodil komandirovka do burgas da kalibriram edna mashina - ot starata firma me izpratiha. Moje bi i apple imat podobna praktika - nai dobre zvanni samo iskam da ti kaja che ne e evtino i otnema vreme pravoproporcionalno na to4nostta na profilite. Ako iskash da ti raziasnia nadalgo i nashiroko ICQ 107004035 ela tam i shte ti dam linkove i az kakvot moga shte ti obiasnia - ako te marzi pusni edno tarsene za IT8.7 tova e stabdarta pri kalibracia na vsi4ko shto marda [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: kak se kalibrirat monitor, skener i printer
Автор: gatekeeper   
Дата:   13-03-05 19:12

setih se oshte neshto ima edno mnogo iako knijle "Skanirane i polutonove v realnia sviat" kam 15 kinta e tam ima dosta polezni neshta. nameri ia ot niakoia e-knijarnica i pregledai sadarjanieto mislia che shte ti pomogne ima dosta za colormanagment za cvetovi otmestvania v celia proces izobshto dobra e mnogo

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна