Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Драска ли се дисплея??
Автор: giiv   
Дата:   03-02-05 19:36

Искам да попитам притежателите на Sony DCS-W1 дали се драска лесно дисплея? Фотоапарата е без защитно стъкло и без защитна лепенка! Предполагам че щом Сони не са сложили защитна лепенка дисплея не се дере толкова лесно??![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: Yulo   
Дата:   03-02-05 19:47

Споко,доста е закалено стъклото,много трябва да се постараеш за да го надереш..:))

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: arkaims   
Дата:   03-02-05 19:48

ами не се дере- направо се чупи :)
много хора се оплакват че този голям дисплей е лесно уявим - нов струва почти колкото апарата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: snooper   
Дата:   03-02-05 20:02

Dam, draskat se tia raboti - draj aparata si v kalafche... Niakoi proizvoditeli kato Nikon misliat za potrebitelite i prodavat aparatite v komplekt s udoben protektor za displeia... niakoi durgi izvestni proizvoditeli ne blagovoliavat da go praviat - tehnite potrebiteli chesto darjat remaka na aparata si izvan chantata za da ne draska displeia...[smilie25] [smilie25] [smilie25]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: giiv   
Дата:   03-02-05 20:38

За чупене ясно-няма да го изпускаме! Но мен ме интересува за драскането-например при слагане в калъфа, от копче,цип на яке и т.н.[smilie11] [smilie8] Обаждах се до сервиза на Сони и те казха: "Пазете го да не ударите обектива и да не го изпуснете!!! Ползвайте го винаги с ремък на ръката!! Дисплея не се драска много лесно-пробахме с нокът и не се драска!"[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: LTG   
Дата:   03-02-05 23:36

Имам Олимпус, който е с открит дисплей. Най-горния слой на дисплея не е стъкло, а тънък лист поляризирана плака, която се драска доста лесно. По точно не са точно драскотини на самата плака, а тя е покрита с някакво филтърно покритие, което има лек лилав оттенък, та въпросното покритие се скапва много лесно:(. Иначе и самия дисплей е доста тънък - по-малко от 2 мм и е може би най-уязвимото място на апарата. За това за моя апарат изрязах парче тънък плексиглас и го залепих с хубаво (а не българско) двустранно тиксо. След това за да не се вижда тиксото отгоре залепих самозалепващо фолио (не е най-красиво, но за мен е важно, че ми пази дисплея).
Ето го как изглежда http://info.datacom.bg/bikers1/Oly/Oly-display-protector.jpg[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: giiv   
Дата:   04-02-05 09:05

Един приятел има камера Сони-и при него дисплея няма защитна лепенка! С течение на времето целия дисплей се изцапа (бутоните са с докосване). Пробахме да го изчистим с сухо парцалче, но само се размаза още повече. Не видях да се е надраскал, (а го трихме с вълнен парцал). Може би настина стъклото е усилено да не се драска лесно. Е с нещо остро като отверка ще го надраска, разбира се!
Относно Олимпуса- не съм забелязал Сонито да има някакво фолио на дислея, има си само стъкло!

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: ltg   
Дата:   04-02-05 18:14

По принцип устройството на LCD е такова - най-отгоре има поляризирана плака - такава каквато се използва в поляризираните филтри, това, че ти не я виждаш, е защото края на плаката е под ръба на прозорчето на кутията, но тя се драска, дори и от пластмасовите катарами на ремъка.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: thor   
Дата:   04-02-05 18:21

snupareeee ,snupareee тея някои производители напрао продават стъкла на дисплеи не много по скъпи от пластмаските през които трябва да се кьориш по дисплейчетата на Nikon-чето ,а и тези стъкла на дисплеи много лесно се свалят и поставят ,тъка че кога си надраскаш стъклото на Nikonчето щето си си изгубил пластмаската ходи го смени при Nikon ..да видим каква песен ще ми запееш ..[smilie6]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: snooper   
Дата:   04-02-05 18:27

Mi tia tia plastmaska si e jalti stotinki be, prodava se, puk i nikonskite stakla se smeniat[smilie5] - ko revesh sega, da sam kazal neshto za canon ?[smilie5]
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: thor   
Дата:   04-02-05 18:29

ми и аз нищо не съм казал за Canon ,казах само че ши заревеш ако решиш да го сменяш ,щото нема да е жълти стинки [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: Junior   
Дата:   05-02-05 22:59

драскат се като стой та гледай.... и после те е яд МНОГО... не че не работи апарата, ама все ше го гледаш през драскотини...

Отговори на това съобщение
 Re: Драска ли се дисплея??
Автор: steki   
Дата:   06-02-05 05:54

stiga anti nikonski nastroenija thor[smile]
MOja aparat e bez nikakaw predpazitel na displeja i ne se e nadraskal - ma tuj e stoto ne snimam s nego[smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна