Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Още една дразнеща тема...
Автор: vanCo   
Дата:   16-12-08 13:40

С какво това


http://212.36.3.59/site_pics/154/i_1228836896_1228836390_vdmy4628_Picture020copy.jpg



е по-добро, от това:


http://212.36.3.59/site_pics/159/5_1226612154.jpg



Преди да се изсипе негативизма на много хора към такива теми и да ме съветват да снимам за кеф, да кажа, че аз си снимам за кеф. Само се чудя за смисъла на оценяването и стъпките в рейтинг-а на сайта, в такъв случай.
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: canonio   
Дата:   16-12-08 13:43

Не е по-добро. Еднакво зле са.
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-12-08 13:45

С това че погледа е в обектива например.
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: vladovg   
Дата:   16-12-08 13:45

Лично на мен 2 рата ми харесва повече. Но нали за това сме хора всеки си има виждане и разбиране за нещата а другото са стечения на обстоятелства дали някой които я харесва е видял или не за да оцени,точно това обезсмисля тази тема.
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: тьма   
Дата:   16-12-08 13:48

не съм ти виждала името често в коментари под "силните" автори - там ти е проблемът[smilie3]

ха, аз пък съм писала и даже злато съм дала[smile]

 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: ejko   
Дата:   16-12-08 13:50

еднакво не ми харесват естетически. Иначе технически първата има и гадна обработка като плюс...
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: boni   
Дата:   16-12-08 13:56

Тъма говори пълни глупости. Тука има десетки примери на съвсем нови автори, които още с пъврите си снимки правят висок рейтинг. Има маса примери на автори, които нямат нито един коментар и пак са в челото на рейтинга.
Иначе първата снимка е по-зле от втората, но и двете не ми говорят нищо и не ме грабват.
Сега видях рейтинга на първата - абсолютно незаслужен е във всяко едно отношение. Някакви хора се натискат на някакво момиче от представяне със симпатичен аватар. Ако на 1-ва страница излизаха снимките от рейтинг А, щяхме да гледаме там само подобни недоразумения.
Често в представяне подобни снимки дръпват, а иначе в галериите биха потънали.
Същата потребителка беше пуснала портфолио, ето какво и отговорихме:

"Здравейте, прегледахме портфолиото Ви. Липсват Ви основни познания за работа със светлина и композиция. Добре е да прочетете една фотографска книжка по въпроса.
Такъв тип снимки https://photo-forum.net/i/1004588 на центрирани цветенца, не са подходящи за фотографско портфолио.
Поздрави"



Публикацията е редактирана (16-12-08 14:00)
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: vanCo   
Дата:   16-12-08 14:11

boni

Благодаря, тук може да приключим темата.
Това ме интересуваше. Съжалявам още веднъж, че занимавам всички с тема, но в някои случаи ме хваща яд за набързо изстреляни с рейтинг кадри, когато около тях се мъдрят доста по-добри недооценени такива (не говоря за по-горния 2-ри кадър).
[shtrak]
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-12-08 14:19

Автор: boni
Дата: 16-12-08 13:56

Тъма говори пълни глупости.
............................................

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: vbm   
Дата:   16-12-08 14:22

Ще ти отговоря с въпрос:С какво това /142/32/



http://212.36.3.59/site_pics/159/5_1217880139.jpg


е по-добро от това /13/1/



http://212.36.3.59/site_pics/159/5_1187642255.jpg


И двете са твои,тук няма дискриминация.[smilie3]
Примерите са много и в този форум и в живота.
Снимай и не мисли много,много.[shtrak]

[beer]

 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: canonio   
Дата:   16-12-08 14:26

Автор: boni
Дата: 16-12-08 13:56

Тъма говори пълни глупости.
............................................




Добър ден...[smilie18]


[smilie18]
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: boni   
Дата:   16-12-08 14:27

Тука пише по въпроса:
https://photo-forum.net/bg/index.php?TEMPLATE=faq
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: muha-palamarka   
Дата:   16-12-08 14:40

Вот какая хуйня! [smilie19] [smilie19] [smilie19]
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: vanCo   
Дата:   16-12-08 14:47

vbm
Ми незнам, що не питаш хората дето са гласували, аз така направих, а ти май се обиждаш. Сега, приятелството си е приятелство, но и граници трябват [smile] .
Аз не познавам никой от гласувалите за горните снимки [ezik]
[beer]
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: мара   
Дата:   16-12-08 14:49

на мен вторите ми харесват много повече[smilie5] само 1-та 2-ра да имаше фокус дет требе, а не на косичката. инак има хубава композиция, цветове, излъчване на модела.
 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: vbm   
Дата:   16-12-08 15:00

vanCo,трудно се обиждам,пък и тук няма от какво [smile]
И да обиждам неискам,само исках да кажа че всичко е субективно и няма никакъв заговор срещу теб или някой друг,някои от любимите ми снимки не са с добър рейтинг,други които не харесвам толкова много имат завишен/според мен/ такъв.ВАЖНОТО Е ДА МИ ХАРЕСВАТ НА МЕН.
Пускай каквото ти харесва на тебе и не мисли за оценките. [shtrak]

 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: тьма   
Дата:   16-12-08 15:01

Бони, първо, не говоря глупости, много хора тук пишат наляво и надясно коментари, за да получат такива и под своите снимки, това,че се пошегувах с автора си е твое право да не го разбереш
Второ - да, дала съм злато и на двете снимки - за втората не съм сигурна дали е злато - но обикновено давам повече злато в Представяне, защото там по-рядко се открояват добри снимки - аз няма как да съм харесала авторката, не си падам по жени, само по Мара[smilie3]

 Re: Още една дразнеща тема...
Автор: boni   
Дата:   16-12-08 15:06

Абе това злато някои хора го раздавате супер безотговорно. Особено с Б.
Както съм казал 100 пъти, това да гласуваш с Б не е никаква привилегия, а отговорност.
Като не може да я носите тая отговорност, не се ангажирайте.
За представяне ще го направим само с портфолиа, за да няма минавания с 3 случайни снимки, а да се гледа цялото представяне на автора.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена